۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 269519
  • 09 آگوست 2019 - 14:55
  • منبع : سپاس
عرفه روز خود شناسی است/ با هنجارشکنان در ورزش بوشهر برخورد شود
عرفه روز خود شناسی است/ با هنجارشکنان در ورزش بوشهر برخورد شود

عرفه روز خود شناسی است/ با هنجارشکنان در ورزش بوشهر برخورد شود

امام جمعه بخش سیراف گفت: امروز، روزعرفه است و آنجا که ما از آن سخن می گوییم، صحرای عرفه. پیامبر خدا تا طلوع آفتاب در منا حضور داشته و سپس به صحرای عرفات رفتند. حضرت رسول(ص) در محلی به نام «نـَمَره» خیمه گاه خویش را برافراشتند.

به گزارش  سپاس، جت‌الاسلام صادق عاشوری امام جمعه سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: باید جوانان نخبه بدون وقفه مسیر پیشرفت را ادامه دهند پیشرفت علمی سودمند برای کشور، با نگاه انقلابی و مبتنی بر تفکر اسلامی امکانپذیر است و باید جوانان نخبه، هدف اصلی خود را رسیدن به مرزهای دانش و فناوری و جلو بردن این مرزها، قرار دهند.مسیر نخبگانی، مسیر بیانتهای تلاش و پیشرفت است، بنابراین کسب مدال نباید به عنوان پایان این راه و متوقف شدن ظرفیتها و استعدادهای نخبه، تلقی شود.

وی افزود:مهمترین وظیفه نسل جوان نخبه، علاوه بر ادامه پرشتاب مسیر موفقیت آمیز علمی، جلو بردن مرزهای دانش و فناوری است. اکنون انتظار این است که جوانان نخبه و نسل بعدی، صدها مورد مانند نانو و پدیده های ناشناخته علمی زیست فناوری را کشف کنند و فقط به ادامه مسیر پیشرفت علمی بسنده نشود

امام جمعه بخش سیراف بیان داشت:اید جوانان نخبه با کار و تلاش و پشت سر گذاشتن مشکلات، بر ظرفیت وجودی خود بیفزایند و بدون توقف، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.تفکر انقلابی و اسلامی و بصیرت را در خود تقویت کنید چرا که بدون این نگاه، پیشرفتی به سود کشور ایجاد نخواهد شد. همچنین ارتباط قلبی با خداوند و توکل و استمداد از او را فراموش نکنید.

عاشوری یادآور شد:مشکلات نباید جوان را متوقف و ناامید کند، زیرا ناامیدی، سمّ است و اگر نسل های قبل متوقف و ناامید می شدند، ما باید همچنان در همان دوران فساد و طاغوت می ماندیم ولی اکنون به برکت همان جوانان نسل قبل، در کشور شرایطی فراهم شده است که استعدادهای جوان نخبه بروز و ظهور پیدا می کند و می تواند با صراحت بایستد و حرفهای خود را بزند.

امام جمعه سیراف خاطرنشان کرد: روز ۹ مرداد ماه برای اولین بار عرضه بنزین صادراتی با اکتان ۹۱ متعلق به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بخش بینالملل بورس انرژی ایران عرضه شد که از این رقم۳ هزار تن بنزین صادراتی به مقصد کشور افغانستان معامله شد. فروش بنزین صادراتی ایران برای نخستینبار در صنعت نفت ایران صورت گرفته است. نکته جالب اینکه این دستاورد توسط قرار خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته و در شرایط تحریم و بدون هیچگونه اتکایی به کشورهای خارجی، این مسئله اتفاق افتاده است.

وی افزود:قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بهرهبرداری از پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکهای خلیج فارس، کمک بزرگی به جهش تولید بنزین و فرآوردههای نفتی کشور کرده تا علاوه بر خودکفایی ایران در تولید سوخت مورد نیاز خود، بتواند به صادرکننده بنزین تبدیل شود.مسئله مهم در مورد پالایشگاه ستاره خلیج فارس این است که این پالایشگاه بدون اتکا به کمک های خارجی و توسط جوانان ایرانی ساخته شده است. متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اجرای این پروژه ، نشان دادند که میتوانند کارهای بزرگی را بدون اتکا به شرکت های خارجی انجام دهند.

امام جمعه شهر سیراف افزود:روز عرفه، روز خود شناسی، روز بازخوانی کرده ها و ناکرده ها، روزاعتراف به گناهان و روز تزاید معرفت نسبت به کردگار است. امروز، روزعرفه است و آنجا که ما از آن سخن می گوییم، صحرای عرفه. پیامبر خدا تا طلوع آفتاب در منا حضور داشته و سپس به صحرای عرفات رفتند. حضرت رسول(ص) در محلی به نام «نـَمَره» خیمه گاه خویش را برافراشتند.

وی ادامه داد:روز قربان، روز و عیدی بزرگ است؛ روزی که حضرت ابراهیم جد بزرگوار حضرت رسول(ص) سربلند از ماموریت بزرگ خویش بیرون آمد و بنده خاص پروردگار خویش و مقام والای امامت نائل شد. در این زمان یعنی روز عید قربان، فرزند او حضرت روسل اکرم نیز خود را آماده انجام بزرگترین ماموریت الهی میکند. آن حضرت و همراهان برای انجام مراسم حج، در منا قربانی کردند.

وی در پایان گفت:هر کس به هر نوعی که می تواند در برپایی غدیر سهیم باشد، یکی با قلم خود می تواند خدمتی بکند ؛ دیگری با قدم خود؛ یکی به خاطر توانایی مالی با مال خود می تواند به غدیر خدمت کند. شیعه بودن در دفاع از اهل بیت و آرمن ها و ارزشهای شیعه با گام برداشتن و عمل کردن است نه با حرف زدن ، اطعام دادن در روز غدیر سفارش و تاکید اهل بیت علیهم السلام است.

با هنجارشکنان در ورزش بوشهر برخورد شود

حجت الاسلام مصلح امام مجمعه برازجان در بخشی از خطبه های این هفته خود با اشاره به هنجارشکنی در ورزش، اظهار کرد:در هفته گذشته شاهد هنجارشکنی در استفاده از داروان زن برای قضاوت بازی مردان به یک موضوعی تبیدل شد که رسانه های خارجی ضد انقلاب به خوبی از آن استقبال کردند که نشان از نفوذ جریان ضدانقلاب در دستاه های دولتی است.

امام جمعه برازجان افزود: مسئولین استانی باید پاسخ گو این هنجارشکنی باشند که بر اساس کدام دلیل شرعی، عقلی، قانونی و عرفی است که بانوان قضوت بازی مردان عهده دار باشند.

وی تصریح کرد: آیا این اقدام ضد ارزشی هنجارشکن ، حرکت نفوذ و برنامه‌ریزی شده برای عادی سازی بی‌حجابی و اختلاط محرم و نامحرم در امر ورزش و جامعه نیست؟ چه دست‌های مرموز و پلیدی در کار است که با آبروی چندین ساله این مردم غیور  و ولایی استان بوشهر بازی می‌کند؟

مصلح اظهار کرد: مسئولین و مردم انقلاب استان بوشهر نگذارند هنجارشکنی در فرهنگ و هنر در استان اجرا و به همه نقاط کشور جهت اجرا ارسال شود.

 

انتهای پیام//

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*