۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 269341
  • 07 آگوست 2019 - 8:12
استفاده از نوشت افزارهای ایرانی تاثیر مستقیم بر فرهنگ دانش آموزان دارد
استفاده از نوشت افزارهای ایرانی تاثیر مستقیم بر فرهنگ دانش آموزان دارد

استفاده از نوشت افزارهای ایرانی تاثیر مستقیم بر فرهنگ دانش آموزان دارد

مغازه داران یکی از دلایل افزایش نوشت افزارهای خارجی را قاچاق بی رویه می‌دانند که به دلیل قیمت پایین، تقاضا را جذب کردند.

به گزارش سپاس ؛ این روز‌ها دیگر خبری از تراش‌های شمشیر نشان و مدادهای سوسمار نشان، خودکارهای قدیمی چند رنگ و دفتر مشق‌های دارای طرح ان معلم گرافیکی پای تخته نیست و جای خود را به دفترهای رنگی و برندهای مختلف و صد‌ها کالای مشابه داده است.
وقتی سری به بازار و راسته لوازم تحریر فروشی‌ها می‌زنیم با انبوه نوشت افزارهای متنوع و وارداتی مواجه می‌شویم، کالاهایی ارزان و بی کیفیتی که با طرحهایی رنگارنگ بازار داخلی کشورمان را تصاحب کرده است.
با وجود اینکه تولیدکنندگان داخلی چند سالی است تلاش می‌کنند با ارائه طرح‌های متنوع نظر خانواده‌ها و دانش آموزان را به خود جلب کنند، بازهم چراغ سبز دولت به واردات گسترده نوشت افزار خارجی اجازه خودنمایی را به آن‌ها نمی‌دهد و باعث تعطیلی بسیاری از تولیدی‌های داخلی شده است.
مغازه داران یکی از دلایل افزایش نوشت افزارهای خارجی را قاچاق بی رویه می‌دانند که به دلیل قیمت پایین، تقاضا را جذب کردند.
فروشندگان نوشت افزار، قاچاق را از دلایل کاهش تولیدات داخلی می‌دانند و می‌گویند دروازه کشور برای ورود کالاهای چینی و هندی باز است و قدرت رقابت را از تولیدکنندگان داخلی گرفته است.
امسال حدود ۲۰ میلیون دانش آموز و دانشجو به کسب دانش مشغول خواهند شد.
اگر هر کدام حداقل ۲۰ هزار تومان لوازم تحریر خارجی خریداری کنند، ۴۰۰ میلیارد تومان به اشتغال کارگر خارجی و رونق کارخانه هایشان از ایران حواله می‌شود.
اگر به جای آن نوشت افزار ایرانی خریداری کنیم علاوه بر اینکه هزاران جوان تحصیلکرده ایرانی مشغول به کار خواهند شد، در هر سال تحصیلی گردش مالی قابل توجهی در حوزه نوشت افزار رخ می‌دهد.
علی دلواری کارشناس مذهبی در گفتگو با  خبرنگار سپاس در خصوص تاثیر نوشت افزار ایرانی اسلامی و جلوگیری از واردات بی رویه از کشورهای خارجی گفت: خرید نوشت افزارهای تولید داخل و با طرح های ایرانی اسلامی علاوه بر کمک به رونق اقتصاد تاثیر مستقیمی بر شکل گیری فرهنگ صحیح یا همان فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در دانش آموزان دارد.

وی بابیان اینکه کودکی و نوجوانی سنین شکل گیری باورهای انسان است اظهار کرد: در بحث سبک زندگی همانطور که نوع پوشش، لباس و حتی ماشین یک فرد می تواند معیار باشد، قطعا نوشت افزار نیز می تواند نقش مهمی ایفا کند.

این کارشناس افزود: در ابتدا باید رسانه ملی و مسئولین فرهنگی محتواهای مناسب تولید، قهرمان سازی کنند و بعد از این محتوا در تولید و طرح نوشت افزار استفاده شود و در با استفاده از تبلیغات مطلوب از ورود این اقلام از کشورهای دیگر جلوگیری نمایند.

وی اذعان کرد: در سنین کودکی و نوجوانی که فرهنگ رفتاری و اخلاقی شکل می گیرد اگر بتوانیم با استفاده از ابزار های موجود مانند نوشت افزار برای معرفی الگوهای ایرانی اسلامی استفاده کنیم قطعا فرهنگ صحیح در فرزندانمان نهادینه می شود.

حجت الاسلام دلواری تاکید کرد: رسانه ها باید با تبلیغ استفاده از این نوشت افزارها را برای مردم به یک فرهنگ تبدیل کنند و این امر باعث نهادینه شدن نوشت افزار داخلی شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*