۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 269004
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
  • نویسنده : محمد غلامیان
  • منبع : ناصرون
خبرنگاران اخباری را پوشش بدهند که نشانه روشنگری باشد
خبرنگاران اخباری را پوشش بدهند که نشانه روشنگری باشد

خبرنگاران اخباری را پوشش بدهند که نشانه روشنگری باشد

امام جمعه موقت برازجان در خطبه ­های این هفته نماز جمعه برازجان ضمن گرامیداشت سال روز شهادت محمود صارمی در افغانستان توسط طالبان و تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران اخباری را پوشش بدهند که نشانه روشنگری باشد و بوی فتنه ندهد.

به گزارش سپاس به نقل از ناصرون، حجت الاسلام حسین شیخی اظهار کرد: رعایت تقوا در انعکاس اخبار حکم عقل، شرع و عرف است و لازم است انتقادات خبرنگاران سازنده و راهبردی باشد.

وی تصریح کرد: وجود دروغ در بعضی اخبار موجب تفرقه در جامعه می­ شود که الحمدالله این مسئله در میان خبرنگاران برازجان تاکنون دیده نشده است و امیدواریم که خداوند به همه این عزیزان قوت بدهد.

خطیب جمعه برازجان در ادامه با اشاره به اول ذی الحجه سال روز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها السلام گفت: این ازدواج ماندگارترین پیوند آسمانی است که منجر به تشکیل خانواده الهی ای شد و باعث شد شجره طیبه امامت و ولایت تا ابد از آن رشد و نمو پیدا کند.

حجت الاسلام شیخی تصریح کرد: جوان­ هایی که تازه ازدواج کرده ­اند بهتر است الگوی خود را در تقسیم کار در خانه، حیا، گفتار عاشقانه و تقوا بر اساس زندگانی حضرت علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیها قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه­ ها با اشاره به سال روز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست مأموران آل سعود در سال ۱۳۶۶، تأکید کرد: مراسم حج سال ۱۳۶۶ یکی از تلخ ترین و سیاه ترین رفتار در صفحه حاکمان آل سعود بود که در آن کشتار بیش از ۲۷۰ نفر از حجاج ایرانی که برای حضور در مراسم برائت از مشرکین شرکت کرده بودند را رقم زد.

انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*