۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 268975
  • 02 آگوست 2019 - 14:04
  • منبع : سپاس
تشکیل جهاد اشتغال با همکاری بسیج در استان بوشهر/ بر برخورد با بدحجابی و بی ججابی در کنار سواحل
تشکیل جهاد اشتغال با همکاری بسیج در استان بوشهر/ بر برخورد با بدحجابی و بی ججابی در کنار سواحل
ائمه جمعه استان بوشهر

تشکیل جهاد اشتغال با همکاری بسیج در استان بوشهر/ بر برخورد با بدحجابی و بی ججابی در کنار سواحل

اما جمعه سیراف گفت: با توجه به فصل تابستان و حضور خانواده ها در ساحل متاسفانه شاهد بی بندباری و مسائل منافی عفت و در ساحل انتظار هستیم انتظار مردم از نیروی انتظامی و مراجع قضایی و مسولان ذی ربط برخورد قاطعانه با مظاهر بی عفتی از جمله کشف حجاب است

به گزارش سپاس، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر در خطبه های این هفته خود گفت: بر اساس آمار و اطلاعاتی که کسب کرده ام ۱۰ درصد مردم استان بوشهر که اغلب جوانان در بر می گیرد جوانان هستند که فضای خوبی برای توسعه اشتغال در استان شکل گرفته است و مسئولین باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: قطعا آمار بیکاری بیش از این خواهد بود و جوانان در حوزه اشتغال نیاز به توجه بیشتری دارند و با توجه به شرایط فعالی جامعه قطعا جوانان جهادی در بخش های مختلف اثرگذار خواهند بود.

صفایی با اشاره به دیدار با رئیس سازمان بسیج در بوشهر افزود: بسیج آمادگی کامل دارد تا در طرح های اشتغال زایی با همه ذستگاه هی اجرایی همکاری کند که در این راستان جهاد اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اتصال استان بوشهر به خط ریلی کشور، بیان کرد: بیش از یکسال است که خبر اجرای عملیات اتصال استان بوشهر به خط ریلی کشور منتشر شده است که قرارداد و فاینانس آن انجام شده است اما هیچ گونه عملیات اجرایی مشاهده نمی شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان تصریح کرد: استان کرانه بوشهر دارای اهمیت بالایی برای ترانزیت کالا است و قطعا اتصال به خط ریلی می تواند نقش مهمی در حمل و نقل داشته باشد و مسافران با هزینه های کمتری به نقاط مختلف کشور سفر کنند که نیاز است نمایندگان مجلس، استاندار و همه دست اندکاران برای اجرای این پروژه تلاش کنند.

صفایی بوشهری به گرانی کاذب در ایران و استان بوشهر پرداخت و بیان کرد:  در فضای ملی گرفتار گرانی کاذب کالا و خدمات هستیم که با افزایش نرخ ارز ، قیمت اجناس افزایش می‌یابد و با کاهش نرخ ارز، اتفاقی در کاهش کالا ایجاد نمی‌شود که نشان از کاذب بودن قیمت اجناس است که باید مسئولان از گرانی کاذب که مردم گلایه دارند جلوگیری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر  با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار ویژگی خبرنگار انقلابی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: صداقت، شجاعت، اقدام به موقع در ارائه خبر، عدالت‌خواهی، استکبارستیزی، انقلابی بودن، پاسدار آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب، از ویژگی‌های خبرنگار مترقی و انقلابی در شرایط کنونی است.

خبرنگاران اخباری را پوشش بدهند که نشانه روشنگری باشد

حجت الاسلام حسین شیخی اظهار کرد: رعایت تقوا در انعکاس اخبار حکم عقل، شرع و عرف است و لازم است انتقادات خبرنگاران سازنده و راهبردی باشد.

وی تصریح کرد: وجود دروغ در بعضی اخبار موجب تفرقه در جامعه می­ شود که الحمدالله این مسئله در میان خبرنگاران برازجان تاکنون دیده نشده است و امیدواریم که خداوند به همه این عزیزان قوت بدهد.

خطیب جمعه برازجان در ادامه با اشاره به اول ذی الحجه سال روز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها السلام گفت: این ازدواج ماندگارترین پیوند آسمانی است که منجر به تشکیل خانواده الهی ای شد و باعث شد شجره طیبه امامت و ولایت تا ابد از آن رشد و نمو پیدا کند.

حجت الاسلام شیخی تصریح کرد: جوان­ هایی که تازه ازدواج کرده ­اند بهتر است الگوی خود را در تقسیم کار در خانه، حیا، گفتار عاشقانه و تقوا بر اساس زندگانی حضرت علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیها قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه­ ها با اشاره به سال روز شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست مأموران آل سعود در سال ۱۳۶۶، تأکید کرد: مراسم حج سال ۱۳۶۶ یکی از تلخ ترین و سیاه ترین رفتار در صفحه حاکمان آل سعود بود که در آن کشتار بیش از ۲۷۰ نفر از حجاج ایرانی که برای حضور در مراسم برائت از مشرکین شرکت کرده بودند را رقم زد.

تاکید امام جمعه سیراف بر برخورد با بدحجابی و بی ججابی در کنار سواحل

حجت‌الاسلام صادق عاشوری امام جمعه سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اخیرا انگلیس نفتکش ایران را در جبل الطارق بصورت غیرقانی توقیف کرد و در ادامه نیز ایران واکنش نشان داده و نفتکش انگلیسی را در خلیج فارس بصورت قانونی توقیف کرد. این مسئله در کنار سایر تحولات خلیج فارس، تنش ها را افزایش داده است. اخیرا شاهد اعلام طرحی جدید از سوی ارتش آمریکا با عنوان، «حفاظت از کشتیرانی در باب المندب و تنگه هرمز» هستیم، اساس این طرح را می توان با عنوان «ائتلاف نظامی دزدان دریایی» ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: آغاز سناریوی «ائتلاف دزدان دریایی» را باید با آغاز اقدام نامشروع و غیرقانونی دولت انگلستان در توقیف نفتکش «گریس ۱» ایران در تنگه جبل الطارق و در محدوده آبهای بینالمللی مورد ارزیابی قرار داد. دولت محلی جبل الطارق به عنوان یکی از بازماندههای استعماری دولت استثمارگر انگلستان، در ۱۳ تیر ۱۳۹۷ (۴ جولای ۲۰۱۹) این اقدام نامشروع با بهانه الزام لندن به تحریمهای اتحادیه اروپا مورد توجیه قرار داد اما واقعیت ماجرا از این قرار بود که سیاستمداران انگلیسی که در عرصه داخلی بعد از استعفای “ترزامی” با بحران جدی مواجه شدهاند؛ قصد داشتند رضایت و خشنودی دونالد ترامپ و دیگر مقامات کاخ سفید را جلب کنند.

امام جمعه بخش سیراف بیان داشت:طرح آمریکا مبنی بر تشکیل ائتلافی برای حفاظت از کشتیرانی در باب المندب و تنگه هرمز از همان ابتدا از سوی کارشناسان به عنوان یک طرح غیر ممکن و ناکارآمد معرفی شد.و آمریکا و انگلیس با تشکیل ائتلاف در تنگه هرمز و خلیج فارس میخواهند مشروعیت حضور ایران در این مناطق را زیر سوال برده و ایران را عامل ناامنی و مقصر بیثباتی در منطقه معرفی کنند، در حالی که این طرح همانند طرحهای پیشین شکست خورده باقی خواهد ماند و ایران از طریق مکانیزمهای خاص خود به آن پاسخ می دهد.

عاشوری یادآور شد:آمریکا بداند خلیج فارس و امنیت آن هزاران سال است بدست ایرانیان بوده است و وجود آنها ناامنی را بیشتر می کند.

امام جمعه سیراف خاطرنشان کرد:پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرده است مایل است به تهران سفر کند و با رسانه های ایرانی مصاحبه کند. پمپئو گفت: «دوست دارم فرصتی باشد و به ایران بروم. نه برای اینکه صحبتهای تبلیغاتی بکنم، بلکه حقایق را به مردم ایران درباره اینکه رهبرانشان چه کار کردهاند و چطور این موضوع به ایران لطمه زده، بگویم.

وی افزود: پس از یکسال از خروج آمریکا از برجام و اعمال راهبرد «حداکثرسازی فشار» مشخص گردیده است که ایران ثبات و استحکام خود را نه تنها حفظ کرده است، بلکه وارد راهبرد جدید تهاجمی خود در قالب «مقاومت فعال» شده است. این مساله به نظر می رسد باعث احساس سرگشتگی دولتمردان آمریکایی و اروپایی شده است.و پمپئو تحت فشارهای ایجاد شده و تغیر محاسباتی تحمیل شده از سوی جمهوری اسلامی ایران، دچار نوعی بن بست شده است. اعمال محدودیت در تردد دکتر ظریف در آمریکا،نشانگر اصلی این وضعیت است که باعث رسوایی هرچه بیشتر دولت آمریکا گردید.

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه بندر سیراف در ادامه به تغییر راهبردکشورهای عربی در منطقه پرداخت و گفت: تاکنون رئیس جمهور آمریکا تحت پوشش تامین امنیت سعودی ها را تحقیر می کرد و هزینه گزافی نیز از آنها طلب می کرد. با شلیک موشک های بومی ساخت ایران به پهباد افسانهای آمریکا و اقتدار جمهوری اسلامی در توقیف کشتی انگلیسی این معادله عوض شده است. دیگر نه ترامپ می تواند مثل گذشته کاسبی کند و امنیت بفروشد و نه کشورها منطقه امیدی به کشورهای غربی مدعی دفاع از آنها دارند.

امام جمعه شهر سیراف افزود:اکنون این سؤال ایجاد شده است که اگر آمریکا نمی تواند امنیت خود را تأمین کند، چگونه می تواند امنیت ما را تأمین کند. لذا علاوه بر آمریکا برخی از کشورهای عربی منطقه از جمله عربستان اخیراً پالس هایی را برای مذاکره با ایران فرستاده اند. این پارامترها نشانه قدرت منطقهای ایران و جلوه گر امنیت واقعی از سوی ایران در منطقه است. کشورهای عربی به این نتیجه رسیده اند که راهکار پول در برابر تامین امنیت آمریکا بیشتر حربهای است اقتصادی که تنها هدف آمریکا یعنی چپاول پول های این کشورها را میسر خواهد کرد.

امام جمعه بندر سیراف ضمن ابراز نگرانی و ناراحتی از وضعیت پوشش در ساحل سیراف یکبار دیگر دستگاههای مسئول را مورد خطاب داد و گفت:با توجه به فصل تابستان و حضور خانواده ها در ساحل متاسفانه شاهد بی بندباری و مسائل منافی عفت و در ساحل انتظار هستیم انتظار مردم از نیروی انتظامی و مراجع قضایی و مسولان ذی ربط برخورد قاطعانه با مظاهر بی عفتی از جمله کشف حجاب است.و همچنین باتوجه به اقدامات قاطعانه قوه قضائیه در برخورد با فساد لازم می دانم از ریاست محترم قوه قضائیه بابت اقدامات اخیر و گام های مفیدی که در تحقق عدالت اسلامی برداشتند تقدیر و تشکر کنم؛ ایشان بدانند آنجا که قوه قضائیه در جهت اهداف انقلاب و رهبری گام برمی دارد مردم حامی و پشتیبان آن دستگاه می باشند؛ امیدواریم روز به روز شاهد کمتر شدن فساد در دستگاه های اداری باشیم.

امام جمعه سیراف در پایان از اقدام به موقع درمانگاه و بهداشت سیراف در نجات یک مادر باردار و به دنیا آوردن نوزاد او در کمال صحت و سلامتی تقدیر و تشکر کردند و بار دیگر خواستار شبانه روزی شدن درمانگاه سیراف و امکانات بیشتر در جهت خدمات بهتر و در خور شان به مردم شدند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*