۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار صفحه اصلی » دیر
  • شناسه : 268300
  • ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۲
آغاز صید میگو در بندر دیر
آغاز صید میگو در بندر دیر

آغاز صید میگو در بندر دیر

رئیس شیلات بندر دیر :صید میگو از ۳۰ تیرماه برای قایق ها و از ۱ مرداد برای لنج ها صیادی در صید گاههای شهرستان آغاز می شود به گزارش سپاس به نقل از مطاف ۲۴،رئیس شیلات بندر دیر گفت : ماهی و میگو در سبد غذایی بندر دیر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. صید […]

رئیس شیلات بندر دیر :صید میگو از ۳۰ تیرماه برای قایق ها و از ۱ مرداد برای لنج ها صیادی در صید گاههای شهرستان آغاز می شود

به گزارش سپاس به نقل از مطاف ۲۴،رئیس شیلات بندر دیر گفت : ماهی و میگو در سبد غذایی بندر دیر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. صید و صیادی و پس از آن تجارت از مشاغل معیشتی ساکنان ساحلی را تشکیل می دهد .

امینی بیان نمود : عواملی همچنین رهاسازی بچه میگو با هدف بازسازی ذخایر،کاهش آلودگی خوریات به دلیل کاهش قاچاق سوخت در سالهای اخیر،افزایش مبارزه با صید غیر مجاز و تلاش صیادی مفید و اصولی در افزایش صید میگو نسبت به سال گذشته تاثیر گذار بوده است.

وی تصریح کرد: بررسی های انجام شده نشان از رشد میزان صید میگو در طول فصل صید میگو سال جاری میدهد.

امینی گفت : فصل صید میگو امسال شهرستان دیر از ۳۰ تیر ماه آغاز می شود و بیش از ۲۴۹فروند قایق و ۲۵ لنج صیادی و بالغ بر ۱۰۰۰ نفر صیاد در فصل صید میگو در بخش های دیر و بردخون در سال جاری مشارکت دارند .

رئیس شیلات در خصوص صید غیر مجاز میگو افزود: صید غیرمجاز میگو در بندر دیر پیش از آغاز فصل قانونی یکی از مشکلات صیادان این شهرستان است که با توجه به کوچک بودن میگو‌های صید شده خسارت جبران ناپذیری به منابع میگوی خلیج فارس وارد می‌کند.

سال گذشته میانگین هر کیلو میگوی درشت در دیر از ۳۰ هزار تومان آغاز و تا۳۸هزار تومان هم رسید که با توجه به اینکه نیمی از وزن این آبزی شامل پوست و مواد دور ریز می باشد، عملا قیمت تمام شده هر کیلو میگو برای مردم نزدیک به دو برابر نرخ آن تمام می شود که نسبت به کالاهای دیگر قیمت بالایی محسوب می شود.

انتهای پیام /

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*