چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

توقیف شناور انگلیسی پاسخی به دزدی انگلیس بود

امام جمعه برازجان در خطبه­ های نماز جمعه این هفته گفت: توقیف شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در جنوب جزیره لارک در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه، پاسخی قاطع به دزدی دریایی انگلیسی­ های خبیث بود.

آخرین اخبار
۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس به نقل از ناصرون، حجت الاسلام حسن مصلح ضمن گرامیداشت چهلمین سال روز تأسیس نهاد نماز جمعه به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: اهمیت نماز جمعه به اندازه ­ای است که یک سوره در قرآن کریم به این نام، نامگذاری شده است.

وی افزود: در طول تاریخ متأسفانه به دلیل نبودن امامان و پیشوایان عادل و حکومت عدل، این سنت الهی به فراموشی سپرده شده بود و متأسفانه به جز در دوران پیامبر اکرم (ص)، حضرت علی علیه السلام و در یک مدتی در حکومت صفویه توسط عالمان دین زمینه و فرصت اقامه این نماز فراهم نشده است.

خطیب جمعه برازجان تصریح کرد: برپایی نماز جمعه در کشور از برکات انقلاب اسلامی است و باعث شکوه و عظمت اسلام است.

حجت الاسلام مصلح در ادامه با اشاره به توقیف شناور خارجی در خلیج فارس اذعان کرد: این شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود که با پرچم انگلیس و حمایت آن ­ها تردد می ­کرد که در جنوب جزیره لارک در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شد که این اقدام پاسخی قاطع به دزدی دریایی انگلیسی­ های خبیث بود.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام نیروی دریایی سپاه دقیق دو روز بعد از اعلام مقام معظم رهبری مبنی بر این که دزدی و راهزنی دریایی انگلیس در جبل الطارق بی پاسخ نخواهد ماند، صورت گرفت که در واقع این اولین واکنش ایران به اقدام خباثت ­آمیز انگلیس در دزدی نفتکش ایرانی است اما قطعاً آخرین واکنش نمی­ باشد.

مصلح در پایان ضمن تبریک هفته آموزش­ های فنی و حرفه­ای تأکید کرد: جوانان را به فراگیری مهارت ­های فنی و حرفه ­ای تشویق می ­کنم و پارس جنوبی را نیز توصیه به بکارگیری تمام جوانان استان می­ کنم.

انتهای پیام/

منبع خبر : ناصرون


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !