۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 268141
  • ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۰۲
  • منبع : سپاس
رنج بیماران و کمبود امکانات در بیمارستان دیر/ مجتمع درمانی که قادر به رفع مشکلات همه مردم نیست
رنج بیماران و کمبود امکانات در بیمارستان دیر/ مجتمع درمانی که قادر به رفع مشکلات همه مردم نیست

رنج بیماران و کمبود امکانات در بیمارستان دیر/ مجتمع درمانی که قادر به رفع مشکلات همه مردم نیست

تنها بیمارستان شهرستان دیر قادر به پاسخگوی همه نیاز های جمعیت بیش از26 هزار نفری نیست

به گزارش سپاس: بیمارستانی که به رغم قدمتی ۲ ساله در شهرستان دیر هنوز از نظر امکانات و تجهیزات نتوانسته آنگونه که شایسته است خدمات کیفی را در حوزه بهداشت و درمان به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه کند.

بیمارستان امام هادی(ع) پس از تأسیس تنها در قالب یک درمانگاه به مردم شهرستان دیر اطراف خدمات ارائه می‌کرد و با تجهیز شدن بخش بستری از قالب یک درمانگاه به بیمارستان تغییر چهره داد.

ولی این بیمارستان با گذشت چندین سال همچنان با کمبودهایی نظیر اتاق عمل و بخش‌های CCU و ICU مواجه است که برای بیماران مشکلاتی را به همراه داشته است.

رنج بیماری و دردهای تمام نشدنی کمبود امکانات

یک شهروند دیری در گفتگو با خبرنگار سپاس با اشاره به مشکلات درمانی در شهرستان، گفت: وضعیت بهداشت و درمان شهرستان دیر نسبت به گذشته بهتر شده است اما این پیشرفت‌ها رضایت بخش نیست.

وی باتاکید بر اینکه فاصله این شهرستان تا مرکز استان زیاد است، اظهار کرد: برای درمان بیماری‌هایی که نیاز به متخصص دارند مجبوریم چند روز وقت خود را صرف مراجعه به مرکز استان و دریافت خدمات درمانی کنیم که باتوجه به فاصله شهرستان تا مرکز استان علاوه بر تحمیل هزینه‌ها باید خطرات جاده‌ای را هم به جان بخریم.

روند بهره‌برداری از این بیمارستان به صورت طبیعی طی شود

در همین خصوص امام جمعه دیر در جمع نمازگزاران بیان داشت: با توجه به تجربه‌های تلخ افتتاح برخی پروژه‌ها در گذشته، انتظار ما این بود که روند بهره‌برداری از این بیمارستان به صورت طبیعی طی شود.

وی با اعلام اینکه پرداخت نشدن مطالبات پیمانکار بیمارستان دیر مشکلاتی ایجاد کرده است، افزود: اکنون به دلیل نداشتن برق اضطراری، بخش‌های مختلف این بیمارستان مانند زنان و زایمان و اتاق عمل و … راکد مانده است.

امام جمعه دیر با بیان اینکه شهرستان دیر در بحث توزیع پزشکان در آذرماه سال جاری با نگاه ویژه‌ای دیده شود، تأکید کرد: نماینده مجلس پیگیر اختصاص بودجه‌ای برای احداث پانسیون پزشکان در شهر دیر باشد.

این بیمارستان دارای بخش‌های مراقبت‌های ویژه، بستری، اتاق عمل، زنان و زایمان، مادر و کودک، آزمایشگاه، داروخانه، حسابداری، اورژانس، درمانگاه، رادیولوژی و سونوگرافی است اما شاهد آ ن هستیم که برخی از بخش های آن هنوز نتوانسته است به مدار خدمات بیاید.

 

انتهای پیام//

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*