چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عدم حمایت مسئولان دلواری از هنرمندان بومی

فرهنگ و هنر بخش دلوار برای دمیدن روح نشاط و پویایی و گره گشایی و حل مشکلات به همدلی و همزبانی، اندکی حمایت مالی و بذل و توجه مقامات استانی نیاز دارد.

آخرین اخبار
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ فرهنگ و هنر بخش دلوار برای دمیدن روح نشاط و پویایی و گره گشایی و حل مشکلات به همدلی و همزبانی، اندکی حمایت مالی و بذل و توجه مقامات استانی نیاز دارد.

دلوار یکی از  شهرهای مهم استان  بوشهر در قدمت و پرورش فرهیختگان است؛ اما متاسفانه این روزها وضعیت ضعیف فرهنگی و هنری در این شهر چون نبود امکانات و بودجه باعث شده تا جوانان بااستعداد و هنرمند شهر لب به گلایه بگشایند،

اندک امید و نگاهی که به برنامه‌های فرهنگی اداره ارشاد و سایر نهادها اگر در سال‌های گذشته وجود داشته در شرایط کنونی به دلیل کم توجهی‌های دولت و متولیان امر در استان به یاس مبدل گشته است.

برخی از هنرمندان از کوتاهی‌های مسئولان شهرستانی و متولیان امر گلایه و شکایت دارند، اما مسئولان و دست اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر از نبود بودجه و امکانات و اعتبارات می‌نالند.

آن هایی که نمی خواهند مسیر سرخوردگی و یاس را طی کنند و می خواهندسرنوشتشان را خودشان رقم بزنند. این شهر هیچ فضای فرهنگی ندارد و هنرمندان آن برای فعالیت های خود تنها از دو تا اتاق کوچک در مجمتع فرهنگی بهره می برند،

چهارسال از آغاز پروژه فرهنگسرای این شهر می گذرد ولی به هر دلیلی این ساختمان هرگز تکمیل نشد و در مرحله تجهیز متوقف شد و حالا تبدیل به یک مکان امن برای کارهای غیرفرهنگی چون تجمع معتادین شده است.

تئاتر هنوز جایگاه خود را در این شهر پیدا نکرده است معمولا خانواده ها اجازه حضور در این رشته را به فرزندان خصوصا دختران خود نمی دهند من و چند تن از دوستان وقتی برای اولین بار به روی صحنه رفتیم با واکنش های منفی روبه رو بودیم و قطعا زمان می برد تا این فرهنگ جا بیفتد.

باید به فرهنگ و هنر این شهر که نماد تاریخی دارد نگاه ویژه داشته باشند زیرا این شهر شهر علم و فرهنگ بوده و استعدادهای بسیار دارد و متاسفانه فقر امکانات فرهنگی جوانان آن را به مسیر نادرست هدایت می کند.

بهروز دربندی

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !