۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 268003
  • 16 جولای 2019 - 8:35
روحانیون به عنوان پل بین مردم و مسؤولان نقش مهمی ایفا کنند.
روحانیون به عنوان پل بین مردم و مسؤولان نقش مهمی ایفا کنند.

روحانیون به عنوان پل بین مردم و مسؤولان نقش مهمی ایفا کنند.

فرماندار تنگستان گفت: روحانیون به عنوان پل بین مردم و مسؤولان در طرح مسایل و حل مشکلات آنها نقش مهمی ایفا کنند.

به گزارش سپاس به نقل از تنگستان نما، عبدالحسن رفیعی پور فرماندار تنگستان در نشست با روحانیون شهرستان تنگستان با اشاره به جایگاه و شان والای روحانیون در جامعه و در ادوار مختلف تاریخی، آنان را محل رجوع و اعتماد مردم خواند و اظهار داشت: آنان می‌توانند به عنوان پل بین مردم و مسؤولان در طرح مسایل و حل مشکلات آنها نقش مهمی ایفا کنند.

فرماندار تنگستان به نقش روحانیت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی و تبلیغ و تبیین معارف دینی و اخلاقی با شرایط روز، توسط مبلغان دینی و روحانیون در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش محوری دارد.

وی تصریح کرد: موقعیت ممتاز اجتماعی روحانیون در بین مردم نقش چشمگیری در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی دارد و روحانیون نقش هادی و راهنما در رسیدن جامعه به نقطه سلامت و امن را به عهده دارند و پشتیبان معنوی نظام هستند.

فرماندار تنگستان اظهار کرد: روحانیون با شیوه خلاقانه و تاثیرگذار در سخنرانی‌های خود می‌توانند مفاهیم و پیام‌های پیشگیری را به خوبی به جامعه هدف انتقال دهند.

رفیعی‌پور گفت: بررسی پرونده‌های قضایی، مصاحبه‌های انجام یافته تخصصی با آسیب دیدگان اجتماعی بیانگر آن است که سطح اطلاعات و معلومات دینی و فرهنگی آنان بسیار پایین است و باید با برنامه‌ریزی و مدیریت فرهنگی مسجد، سطح دانش دینی، اجتماعی و مهارت‌های زندگی نوجوانان و جوانان را ارتقا بدهیم و راهکار اساسی در این مورد آموزش، آگاه سازی، کارهای فرهنگی و فرهنگ سازی است.

فرماندار تنگستان با بیان اینکه روحانیون، مبلغین، ائمه جماعات مساجد و هیات امنای مساجد نقش مهمی را در آگاه سازی و فرهنگ سازی رفتارهای صحیح اجتماعی در جامعه بر عهده دارند گفت: شکل و سیاق دشمن در مقابله با کشورهای اسلامی متفاوت شده است و سست کردن بنیان خانواده از اهداف اصلی دشمن است.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*