۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 267788
  • 14 جولای 2019 - 7:43
نیروهای اخراج پارس جنوبی سرکار برمی گردند
نیروهای اخراج پارس جنوبی سرکار برمی گردند
استاندار بوشهر قول داد

نیروهای اخراج پارس جنوبی سرکار برمی گردند

استاندار بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نمایندگان مردم در مجلس زمینه بازگشت مجدد نیروهای اخراجی به اشتغال در منطقه پارس جنوبی فراهم شد که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

به گزارش سپاس؛ عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در جلسه شورای اداری استان بوشهر با اشاره به نرخ بیکاری در استان، اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان بوشهر روبه کاهش است یکی از عوامل مهم در شاخص و بررسی نبض اقتصادی و تولیدی، وضعیت نرخ اشتغال و بیکاری است که کاهش نرخ بیکاری نشان از افزایش مشارکت اقتصادی و رونق تولید و اشتغال است.

وی، به وضعیت نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و خاطرنشان کرد: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر ۹٫۲ درصد رسید که در سه ماه نخست سال قبل این رقم ۱۰٫۹ درصد ثبت شده بود به‌گونه‌ای که نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل ۱٫۷ درصد کاهش‌یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دشمن برای زمین‌گیر کردن اقتصاد و صنعت کشور برنامه‌ریزی کرده که کاهش نرخ بیکاری و بهبود رونق تولید در کشور و استان بوشهر نشان از ناکامی دشمن در اهداف موردنظر است افزود: برای تکمیل پروژه‌های صنعتی و تولیدی پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به بالا که ۳۸ طرح شناسایی‌شده میزان روند تکمیل آن‌ها به صورت هفتگی رصد می‌شود تا با احیاء این ظرفیت‌ها ضمن رونق تولید زمینه کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی فراهم شود.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در کنار اجرای طرح‌های اقتصادی و تولیدی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد و با همدلی و تلاش مسؤولین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی طرح‌ها و تحولاتی مهمی در عرصه اشتغال و اقتصاد استان انجام‌شده که این مهم سبب کاهش نرخ بیکاری شده است.

استاندار بوشهر گفت: طرح‌ها و پروژه‌هایی در حوزه تولیدی، اقتصادی و عمرانی در هفته دولت افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که لازم است این برنامه‌ها و افتتاح و اجرای پروژه‌ها تدوین و برنامه‌ریزی شود.

باید توجه ویژه به حوزه توریسم درمانی در استان شود

وی، از آمادگی سرمایه‌گذار در حوزه درمان استان خبر داد و بیان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های درمانی و حوزه سلامت سرمایه‌گذارانی اعلام آمادگی کرده‌اند که باید بسترهای لازم برای این مهم فراهم شود و همچنین باید توجه ویژه به حوزه توریسم درمانی در استان شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه سرمایه‌گذاری همکاری و تلاش و با ایجاد تسهیلات لازم زمینه شتاب بخشی سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گوناگون را فراهم کنند.

گراوند از تعیین تکلیف نیروهای اخراجی منطقه ویژه پارس جنوبی و فراهم شدن اشتغال آنان خبر داد و افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نمایندگان مردم در مجلس زمینه بازگشت مجدد نیروهای اخراجی به اشتغال در منطقه پارس جنوبی فراهم شد که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که از سال ۱۳۹۳ دچار مشکلاتی شده بود با پیگیری‌های انجام‌شده راهکارهای حل مشکلات ارائه شد که این هفته جلسه نهایی تشکیل و زمینه حل مشکل فراهم می‌شود و با حل مشکل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر کمک قابل‌توجهی به توسعه بندر بوشهر می‌شود.

تکمیل پروژه بزرگراهی دیر به تنگستان

استاندار بوشهر با اشاره به تکمیل پروژه بزرگراهی دیر به تنگستان تصریح کرد: در این راستا با تأمین اعتبارات نفت که بر اساس برنامه تدوینی اعتبارات تخصیص می‌یابد و زمینه تسریع در روند تکمیل این راه مواصلاتی که نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات جاده‌ای دارد فراهم می‌شود.

گراوند از پیگیری تسریع در روند اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه اورژانس هسته‌ای و دانشکده دندان‌پزشکی بوشهر از دیگر پروژه‌هایی مورد تأکید استان است.

استاندار بوشهر از بهبود وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با اجرای برنامه‌های در حال اجرا، مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر به صورت ریشه‌ای برطرف می‌شود که در این راستا از جنوب تا شمال استان بوشهر پروژه‌های آب‌رسانی در حال اجراء است.

 

انتهای پیام/م

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*