۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 267860
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۰۵
  • منبع : سپاس
مجوز معدن را لغو کنند/ لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت در دست پیگیری است
مجوز معدن را لغو کنند/ لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت در دست پیگیری است

مجوز معدن را لغو کنند/ لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت در دست پیگیری است

به گزارش سپاس؛ فعالان زیست محیطی که از پیش برای تجمع در خصوص ممنوعیت فعالیت معادن در کوه بیرمی اطلاع رسانی کرده بودند و در تنگ شیرینه و محل ساخت معدن مرمریت جمع شدند و اعتراض خود را در خصوص فعالیت این معدن اعلام کردند. آنان از مسئولان خواستند که مجوز معدن را لغو کنند […]

به گزارش سپاس؛ فعالان زیست محیطی که از پیش برای تجمع در خصوص ممنوعیت فعالیت معادن در کوه بیرمی اطلاع رسانی کرده بودند و در تنگ شیرینه و محل ساخت معدن مرمریت جمع شدند و اعتراض خود را در خصوص فعالیت این معدن اعلام کردند.

آنان از مسئولان خواستند که مجوز معدن را لغو کنند تا کوه بیرمی که بلندترین قله استان بوشهر را به ارتفاع ۱۹۵۰ متر در خود جای داده، به عنوان یک ثروت ملی برای نسل آینده حفظ شود.

تنوع فراوان گیاهی و جانوری، بلندترین قله و ارتفاعات استان بوشهر، تنگه‌های متعدد و عمیق و چشمه سارهای فراوان از عوامل ایجاد یک اقلیم منحصر به فرد در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی است علاوه بر این در بیشتر ماه‌های سال حضور زیاد پرندگان بومی و مهاجر چشم انداز زیبایی به منطقه می‌دهد.

ارتفاع کوه بیرمی در کوتاه ترین نقطه ۱۵۰ و در بلندترین جا ۱۹۵۰ متر است که باعث به وجود آمدن سه قسمت آب و هوایی متفاوت و منحصر به فرد شده که شاید در هیچ جای استان بوشهر این تنوع وجود نداشته باشد.

تحقیقات و مطالعاتی که در سال‌های اخیر صورت گرفته نشان می‌دهد این منطقه ازلحاظ تنوع حیات وحش یکی از مناطق غنی استان بوشهر است طوری که تاکنون ۹۵ گونه پرنده ،۲۰ گونه پستاندار، ۱۹ گونه خزنده، چهار گونه ماهی و چهار گونه دوزیست در آن مشاهده و شناسایی شده است.

منطقه حفاظت شده کوه بیرمی با مساحت ۲۲ هزار هکتار در شهرستان تنگستان یکی از مهمترین زیستگاه‌های جنوب غرب کشور به شمار می‌رود.

مجوز معدن را لغو کنند

یکی از فعالان محیط زیست از مسئولان در خواست کرد و گفت: مجوز معدن را لغو کنند تا کوه بیرمی که بلندترین قله استان بوشهر را به ارتفاع ۱۹۵۰ متر در خود جای داده، به عنوان یک ثروت ملی برای نسل آینده حفظ شود.

لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت در دست پیگیری است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گفت: لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت شهرستان دشتی واقع در محدوده منطقه حفاظت شده کوه بیرمی (تنگ شیرینه) در دست پیگیری است.

وی اظهارداشت: اکنون چندین شکواییه نسبت به این موضوع مطرح است با این وجود هنوز مجوز فعالیت این واحد معدنی باطل نشده که اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تا حصول نتیجه مورد دلخواه مردم آن را پیگیری خواهد کرد.

فرهاد قلی نژاد افزود: روز گذشته با حضور محیطبانان از احداث جاده دسترسی این واحد معدنی ممانعت شده و از هفته آینده این موضوع با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

واحد تولیدی سنگ معدن مرمریت تا تعیین تکلیف نهایی تعطیل می‌شود

فرماندار دشتی نیز گفت: با توجه به دغدغه دوست داران محیط زیست و پیگیری های انجام شده فعالیت واحد تولیدی سنگ معدن مرمریت بیرمی تنگستان و دشتی تا تعیین تکلیف نهایی تعطیل می‌شود.

عبدالله نادری افزود: حسن نیت و صداقت اعضای پویش نجات بیرمی در برگزاری همایش نجات بیرمی نشانگر دغدغه‌های آنان برای حفظ محیط زیست و عمارت تاریخی شیرینه به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی منطقه و قابل تقدیر است.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با توقیف کار بهره برداری از معدن مرمریت تا تعیین تکلیف نهایی آن موافقت کرد و از فردا کار در این واحد تعطیل و ماشین‌آلات از محوطه خارج می‌شود.

نادری اضافه کرد: نماینده‌ای به جمع اعضای متحصن پویش نجات بیرمی دشتی اعزام و از آنان درخواست می‌شود تحصن خود را پایان دهند تا از مجراهای قانونی پیگیر تحقق خواسته آنان باشیم.

منطقه حفاظت شده کوه بیرمی دشتی با ۱۹۵۰ متر ارتفاع بلند ترین و زیباترین کوه‌های استان بوشهر و جنوب کشور است که زیستگاه ۲۰ گونه از پستانداران حیات وحش و ۹۵ گونه پرنده و ۱۹ گونه خزنده، چهار گونه ماهی و چهار گونه دوزیست است.

منطقه حفاظت شده کوه بیرمی با مساحت ۲۲هزار هکتار در شهرستان تنگستان یکی ازمهمترین زیستگاههای جنوب غرب کشور به شمار می رود.

انتهای پیام//

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*