۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » اخبار صفحه اصلی
  • شناسه : 267865
  • 14 جولای 2019 - 8:15
اجرای چنین پروژه ای به دستور وزیر صنعت با انجام همه تشریفات قانونی بوده است
اجرای چنین پروژه ای به دستور وزیر صنعت با انجام همه تشریفات قانونی بوده است
بیانیه

اجرای چنین پروژه ای به دستور وزیر صنعت با انجام همه تشریفات قانونی بوده است

آیا واگذاری این پروژه به پیمانکار مربوط از سوی وزارتخانه ومجموعه شما بوده است یا خیر؟ واگر بوده آیا اخبار واطلاعات مربوط به شرکت در این مزایده در روزنامه ها و.....از سوی مجموعه شما اطلاع رسانی شده بود یا خیر؟ واگرشده،تاریخ ونام روزنامه را بفرمائید.

به گزارش سپاس؛ در روزهای گذشته اخباری مبنی بر استخراج سنگ مرمر از منابع شهرستاندشتی توسط برخی افراد در رسانه ها منتشر شد که این موضوع مورد واکنش برخی مسئولین قرار گرفت.

مجمع پیروان ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی استان بوشهر با توجه به حساسیت این موضوع بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه:

بسم الله الرحمن الرحیم

«بیانیه شماره ۳۵»مجمع پیروان ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی استان بوشهر

وزیر محترم صنعت ومعدن وتجارت،سلام علیکم، طی این چند روز بسیاری از مردم عزیزاستان بوشهر خصوصا جوانان انقلابی منطقه دشتی از عملکرد حضرتعالی ومجموعه شما هم در وزارتخانه هم در استان بوشهر،همچون گذشته بشدت ناراحت و گلایمندند و نگران نابودی محیط زیست در منطقه زیبای گردشگری،کوه بیرمی میباشند، ودرفضای مجازی وحضوری و…ازما خواسته اند تا این مسأله را پیگیری نمائیم.

لذا در همین راستا وبا توجه به اینکه یکی ازمهمترین اهداف این مجمع پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در بحث اجرایی شدن سیاست های کلی نظام میباشد ومعظم له تأکید زیادی در حفظ محیط زیست دارند و در سیاستهای کلی نظام نیز آمده است بر خود واجب دانستیم اقدام نمائیم.

جناب آقای وزیر؟ منطقه وطبیعت زیبای کوه بیرمی محل تفریگاه مردم عزیز استان بوشهر ومحل زیست محیطیست وبارها از خسارات جاری شدن سیل وزلزله و…..تأثیر گذار بوده است.

آنچه در این مدت ما بررسی وپیگیری ومشاهده نمودیم،حدود یکسالیست،کوه بیرمی در قالب احداث و اکتشاف سنگ های تزئینی در حال نابودیست ودرطول این مدت دست اندرکاران در این زمینه چندین بار با اعتراض جوانان مطالبه گر شهرستان دشتی واستان بوشهر وتذکرات امام جمعه محترم شهر خورموج مواجه شده اندوحتی به مدت کوتاهی فعالیت معدن با دستور دادستان محترم شهرستان دشتی توقیف گردیده بود.

ولی مجددا و اینبار توسط پیمانکار و نیروهای جدیدتری این عملیات آغاز گردیده و اینبار نیز با اعتراضات شدید مردمی وتذکرات بعضی از مسئولین از جمله امام جمعه محترم شهر خورموج وفرماندار محترم شهرستان دشتی ونیروهای محیط زیست این شهرستان مواجه شده اند ولی ظاهرا مجوزهای قانونی از طرف وزارتخانه ومجموعه شما صادر شده است.

جناب آقای وزیر؟حوادث اخیر همچون جاری شدن سیلاب شیراز وکرمانشاه و….خود نشانگر این بوده که متأسفانه ضرورت وظایف محوله و حجم تشکیلاتی،وسیاست‌های حفاظت از محیط زیست در دولت فعلی نادیده گرفته شده وهمچنین دیر زمانیست وزارتخانه شما نیز وظایف خود را در این زمینه به فراموشی سپرده است

جناب آقای وزیر؟در این چرخه رو به‌زوال تخریب محیط زیست وبا توجه به ابعامات بوجود آمده از شما میخواهیم جهت شفاف سازی افکار عموم خصوصا مطالبه گران جوان این منطقه،با شفاف سازی کامل ولازم به ما پاسخگو بوده و نتیجه اقداماتتان در این زمینه را اطلاع رسانی نمائید، جناب وزیر آیا در تخریب منطقه گردشگری کوه بیرمی،از سوی وزارتخانه ومجموعه مربوط به شما هماهنگی های لازم با محیط زیست ونهادهای مربوط خصوصا در موضوع طی نمودن مراحل قضائی وتمامی مراحل قانونی لازم الاجرا،طبق قانون رعایت شده است یا خیر؟

جناب وزیر بفرمائید آیا واگذاری این پروژه به پیمانکار مربوط از سوی وزارتخانه ومجموعه شما بوده است یا خیر؟ واگر بوده آیا اخبار واطلاعات مربوط به شرکت در این مزایده در روزنامه ها و…..از سوی مجموعه شما اطلاع رسانی شده بود یا خیر؟ واگرشده،تاریخ ونام روزنامه را بفرمائید.

جناب وزیر؟فرضا که تا اینجا همه مراحل وموارد قانونی انجام وتمامی فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث محیط زیست کاملا رعایت شده باشد،ما از شما میپرسیم.

آیا نباید اولویت را به مردم زحمتکش و ولایتمدار استان بوشهر که افراد متخصص وکارکشته زیادی در این زمینه(پیمانکار)را دارا میباشد،داد؟و یا میبایست پیمانکار مربوط از استانی دیگر انتخاب بشود؟آیا جوانان ونیروهای با استعداد استان بوشهر همگی شاغل میباشند؟ جناب وزیر صراحتا به شما میگوئیم از هر لحاظ حساب میکنیم در این زمینه در حق مردم این استان واین منطقه جفا شده وحقی را که میبایست برای این مردم در نظر گرفته میشد اصلا رعایت نشده است وبر همین اساس از شما میخواهیم بطور شفاف وبا صراحت اعلام نمائید نقش وزارتخانه ومجموعه شما در این موضوع به چه اندازه بوده است؟وآیا اداره صنعت ومعدن ومحیط زیست در استان بوشهر نیز نقشی را ایفا نموده اند یا خیر؟؟!

جناب آقای وزیر؟ما یقین داریم موارد اشتباه وکارشناسی نشده وناهماهنگی های زیادی در این زمینه صورت گرفته است، لذا ضمن تذکر به حضرتعالی از شما میخواهیم در اسرع وقت نسبت به توقف این عملیات غیر منصفانه دستور لازم را به مجموعه مربوطه خود صادر نمائید تا بیش از این نابودی محیط زیست در این منطقه صورت نگیرد.

انشاالله با اقدام بموقع ومناسب خود، باعث دلگرمی جوانان انقلابی ومردم این استان در این زمینه خواهید شد، در این بیانیه لازم میدانیم انتقادی را بر مسئولین محیط زیست کشوری وارد نمائیم،متأسفنه شنیده ایم مسئولین محیط زیست نیز در مواقعی و با وجودی که از لحاظ قانونی و به پشتوانه اصل پنجاهم قانون اساسی، می‌توانستند از اقدامات مخرّب وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر جلوگیری کنند،اما در نهایت ناباوری تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کرده اند که در آن‌ها حق مردم در این زمینه نادیده گرفته شده ولازم میدانیم از قبل توصیه ای را به مسئولین محترم محیط زیست در استان بوشهر گوش زد نمائیم که خدایی ناکرده در زمینه تخریب کوه بیرمی هیچ گونه تفاهم نامه ای را امضا ننمائید،چرا که، این منطقه گردشگری ضمن اینکه محل تفریگاه جذاب مردم میباشد.

تخریب این کوها ومواردی اینچنین همچون جنگل‌زدایی،‌سدسازی‌های بی‌رویه،‌ جاده‌سازی‌های غیراصولی،‌ انقراض گونه‌های جانوری، افزایش بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا، ‌آب و خاک و خطراتی همچون جاری شدن سیل وبیابان زدایی و… همه و همه نگرانی‌های جامعه مدنی کشور ومردم عزیز استان بوشهر را افزایش خواهد داد؛ نگرانی‌هایی که متأسفانه پاسخِ وزیران و مدیران مربوطه را هم تا کنون در پی نداشته وبرایشان اهمیتی ندارد.ولی امیدواریم اینبار وزیر محترم صنعت ومعدن وتجارت.

دستور توقف این عملیات را صادر نمایند، جناب آقای وزیر در پایان یادآور میشویم آنچه را ما در این چند روز مشاهده نموده ایم در روند تخریب کوه بیرمی،تا اندازه‌ای برای مردم وجوانان انقلابی این منطقه مهم و سهمگین میباشد که برای کاستن از شتاب اُفت کارایی سرزمین.

 

انتهای پیام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*