۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 267714
  • 12 جولای 2019 - 14:33
  • نویسنده : محمد غلامیان
  • منبع : ناصرون
مراکز آموزشی نسبت به حجاب دغدغه بیش ­تری داشته باشند
مراکز آموزشی نسبت به حجاب دغدغه بیش ­تری داشته باشند

مراکز آموزشی نسبت به حجاب دغدغه بیش ­تری داشته باشند

امام جمعه برازجان در خطبه ­های این هفته بر نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و گفت: مراکز آموزشی و بخصوص مدارس و دانشگاه­ ها لازم است نسبت به مسئله حجاب دغدغه بیش­تری داشته باشند.

به گزارش سپاس به نقل از ناصرون، حجت الاسلام حسن مصلح ضمن تبریک سال روز میلاد امام رضا علیه السلام به بیان جایگاه امامت از دیدگاه امام هشتم شیعیان پرداخت و اظهار کرد: امام رضا علیه السلام از فرصتی که در زمان امامت خود پیدا کرد استفاده کرد و توانست مسئله امامت را برای مردم به خوبی تبیین کند.

وی افزود: همین مسئله باعث شد که بعد از امام رضا علیه السلام ما شاهد هیچ انشعاب و فرقه­ جدیدی در میان شیعیان نباشیم و هرچه انشعاب در این زمینه است مربوط به قبل از امامت امام رضا علیه السلام است و در واقع هرکس امامت ایشان را قبول دارد دوازده امام را نیز قبول کرده است.

خطیب جمعه برازجان با اشاره به برگزاری مراسمات مختلف به مناسبت سال روز میلاد امام رضا علیه السلام، تصریح کرد: چند سال است که شهر برازجان در این روزها میزبان خادمین حرم رضوی است که امسال این مراسم یکشنبه ۲۳ تیر در جایگاه نماز جمعه برازجان برگزار می ­شود که شایسته است مردم در این مراسم شرکت کنند چرا که حضور این خادمین در شهر، مایه خیر و برکت فراوان است.

حجت الاسلام مصلح در ادامه با اشاره به سال روز حمله رضا شاه به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم در سال ۱۳۱۴، اذعان کرد: انگلیسی ­ها برای مقابله با اسلام، سیاست ­هایی را در جهان اسلام اجرا کردند که از جمله این سیاست ­ها، روی کار آوردن رضا شاه در ایران بود.

وی افزود: کشتار مردم مشهد در مسجد گوهرشاد و کشف حجاب از سیاست­ های کثیف انگلیسی ­ها بود که توسط رضا شاه در ایران پیاده شد.

مصلح خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز نیز عده ­ای در داخل کشور با حرف ­ها و یا کردار خود باعث شده­ اند دشمن در بعضی از اماکن نظام اسلامی نفوذ کرده و مشغول ترویج بی بند و باری و بی حجابی شود.

وی عدم توجه و برخورد بعضی از کارگزاران با بی حجابی را یکی از دلایل وجود بی حجابی در جامعه عنوان و تأکید کرد: بعضی کارگزاران نظام اسلامی در سخنرانی­ ها و سیاست­گذاری ها در اداره ­ها، رسانه ­ها و مراکز آموزشی توجهی به حجاب ندارند تا جایی که گاهی تبلیغات و اقدامات ضدّ حجاب نیز در این اماکن انجام می ­شود.

امام جمعه برازجان در پایان با اشاره به ۲۶ تیر سال روز سال روز تأسیس شورای نگهبان نیز گفت: از مهم ­ترین وظایف شورای نگهبان، نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی است که اعتبار مصوبات مجلس شورای اسلامی نیز به تأیید شورای نگهبان است.

انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*