جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

چرا فمنیسم ادعایی افراطی و غیرمنطقی است؟

اجتماعی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس،شعار برابری زن و مرد در مصادیق غیر واقعی برای دنیای سرمایه داری که مصرف زا کردن جوامع را بنفع خود می بینند و ضعف سیاستمدارانی که توانمندی اداره ی جوامع و پیشبرد قول ها و وعده های سابق خود را ندارند و می خواهند همچنان قدرت و مناصب خویش را حفظ کنند اکنون به یک حربه ی تمام عیار تبدیل شده تا با گسترش این ادعا و شعار بر آراء  انتخاباتی خود بیفزایند اما این روند براساس پژوهش های محققان موضوع موجبات شکاف عمیق بین دو قطب خانواده شده و معایب و معضلات تلخی را بدنبال داشته است بطوری که حتی بسیاری  از زنان آگاه خود در جوامع آمریکایی غربی به مبارزه با این ترفند شیطنت آمیز اقدام کرده اند

 ” فرخوان زنان ضد فمنیسم (#WomenAgainstFeminism)  که مربوط به جنبش زنان ضد اندیشه‌های فمینیستی است. آنان تصاویر خود را با این هشتگ در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر می‌کنند. این هشتگ حاوی تصاویری از زنانی است که به نقد فمنیسم می‌پردازند. اکثراً با این جمله شروع می‌شوند که «من به فمنیسم نیاز ندارم زیرا…

–  من نیازی به فمنیسم ندارم زیرا مادر بودن و همسر بودن لذت بخش‌ترین احساس زندگی من است

 – من نیازی به فمنیسم ندارم زیرا مردان دشمن ما نیستند. آنان پدر، برادر و پسر ما هستند و حقیر شمردن آنان فایده‌ای ندارد.

– من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا پدر من یک فرشته است.

– من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا جهان به برابری نیاز دارد نه برتری

– من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا از همسرم به خاطر جنسیتش متنفر نیستم.

– من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا از این که مردان مرا تحسین می‌کنند خوشحال می‌شوم.

 – من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا من نفرت‌انگیز، توهمی و ریاکار و ضد مرد نیستم. من به آنان احترام می‌گذارم و آنان نیز به من احترام می‌گذارند.

 – من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا با انتخاب خودم مادری خانه‌دار شدم و همسر من که در بیرون کار می‌کند نباید مورد انتقاد قرار گیرد.

 – من نیازی به فمینیسم ندارم زیرا انتقاد از همه ی مردان به دلیل خطاهای برخی از آنان اشتباه است.

  این جنبش با استقبال زیادی از زنان غربی مواجه شد. هشتگ زنان ضد فمنیسم در ۲۳ جولای سال ۲۰۱۳ میلادی توسط زنان آمریکایی در پاسخ به حرکت‌های فمینیستی ایجاد شد و در آگوست و ژوئیه ۲۰۱۴ هنگامی که ستون‌های خبری و رسانه‌ها به آن پرداختند توجه بسیاری را جلب نمود زنان بسیاری به این جنبش پیوسته و تصاویر خود را با لوگوها و متن‌های ضد فمینیستی منتشر کردند. قبل از این مقالاتی متعدد علمی در مردود دانستن فمنیسم به ویژه درآمریکا از سال ۲۰۰۷ منتشر شده بود که خلاصه ی از آن را نقل می نمایم: “فمینیسم غیرمنطقی و افراطی است به قلم ساتوشی کانازاوآ (Satoshi Kanazawa) فمینیسم مدرن غیر منطقی است چرا که بر اساس  “فرض وانیلی” مرتب ساختن محبوبیت غیر واقعی (به این معنی که برای مثال تفاوت بین دو جنس در تحصیل نباید وجود داشته باشد) و البته مجموعه ای غیر قابل انکار ازشواهد جود دارد که در حال حاضر ثابت می کند که فرضیه وانیلی اشتباه است.

مردان و زنان در طبیعت شان و در اصل ذاتشان متفاوت هستند و نمی توانند یکسان باشند. هر ایده سیاسی بر اساس یک تصور نادرست از طبیعت بشر که مردان و زنان باید یکسان باشند به شکست می انجامد. علاوه بر این، دلیل اینکه فمینیسم مدرن غیر ضروری است چرا که کل دلیل آن وجود این فرض است که زنان از لحاظ تاریخی شرایطی بدتر از مردان داشته اند.

این واقعیت که مردان و زنان اساسا متفاوت هستند و نیازها ضرورتهای مختلف دارند، سهم خود را به طور مستقیم در مقایسه با سلامت خود و ارزیابی اینکه چه روندی برایشان بهتر است، به اقتضای یکسان نگری دشوار می کند؛ به عنوان مثال، این که زنان پول کمتری نسبت به مردان دریافت می کنند ایا زنان کمتر از مردان هستند، با این حال در مقایسه با دو مورد از معیارهای زیست شناختی قابل توجهی از رفاه (طول عمر، موفقیت تولید مثل یا موفقیت  های شخصیتی) نتیجه این است که شرایط زنان نسبت به مردان کمی بهتر است.

جایی که زنان در هر جامعه انسانی بیشتر از مردان زندگی می کنند و بسیاری از زنان به موفقیت های مثبتی دست می یابند؛ در حالی که بسیاری از مردان پس از شکستن یک میراث ژنتیکی، زندگی خود را به عنوان بازماندگان کامل به پایان می رسانند.

اشتباه دیگری از فمینیسم مدرن این است که ادعا می کند مردان قدرت بیشتری نسبت به زنان دارند. اما در دنیای اختصاصی شان(با هم بودن) ، زنان همیشه قدرتمندتر از مردان هستند درست است که مردان، در همه جوامع انسانی، عمدتا همه ی پول، سیاست و اعتبار را کنترل می کنند.

ولی آنها در واقع بخاطر او”زن” به کنترل  همه ی آن عناصر می پردازند و به همین علت زنان به در اختیار داشتن همه این عناصر نیاز ندارند. پس چه چیزی توسط زنان کنترل می شود؟ پاسخ روشن است مردان، زنان تلاش می کنند تا مردان را کنترل کنند، مرد قوی تر تلاش می کند تا توجه زنان را به خود جلب کند.

در نهایت باید گفت: فمنیسم مدرن؛ فاسد و فاجعه آمیز است زیرا که آنها زنان  و مردان را در پایان به بیچارگی و عصبانیت می کشاند. مصداق هایی برای این مورد طی مقاله ای در مجله( American Economic Review )در داخل ستون سیاست اقتصادی (مجله اقتصادی آمریکایی سیاست اقتصادی)، بواسطه ی “بتسی استیونسون (Betsey Stevenson)) و جاستین ولفرز ( Justin Wolfers) از دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا گزارش می دهد : که زنان آمریکایی در طول ۳۵ سال گذشته به “عصبانی های ناامید” تبدیل  شده اند.

با اینکه برخی از اینان پول بیشتری نسبت به مردان دریافت می کنند. اما شاخص  خوشبختی و شادی زنان در مقایسه با مردان سیر فاحش نزولی داشته است،اصرار زنان در همسان سازی خود با مردان یکی از دلایل اصلی این افت نشاط و شادی زنان بوده ولی تاکید برفرضیه های دروغین و غلط در این پروسه (فمنیسم ) باعث شده تا بشکل فزاینده ی تا خشم و نا امیدی های فزاینده در وجود زنان رسوخ کرده و آمار طلاق و مادران مجرد( متارکه کرده)  افزایش یابد . و اصرار فمینیستی که زنان باید مانند مردان رفتارکنند منجر به جنگ کنونی علیه مردان شده است”کریستینا هاف سامرز” آن مستند ساخته است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !