۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » کنگان
  • شناسه : 267622
  • ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

دهه کرامت، دهه نور و رحمت است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کنگان گفت: تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهم السلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.

به گزارش سپاس،حجت الاسلام علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار سپاس گفت:  دهه کرامت را دهه نور و رحمت است.دهه کرامت بدین گونه نامیده شد که میلاد حضرت معصومه(س) و برادرش امام رضا(ع)  در ماه ذی القعده واقع شد یعنی روز اول ذی القعده میلاد حضرت معصومه (س) که روز دختر نیز نامگذاری شده و  دهم ذی القعده میلاد شمس الشموس ، انیس النفوس ، حضرت امام رضا (ع) است و یکی ازمهمترین  دلایل آن  عواطف سرشار و محبت وصف ناشدنی است که بین این  خواهر و برادر وجود دارد که قلم از ترسیم آن عاجز است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کنگان بیان داشت: تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهم السلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و … است.

وی افزود: ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی با بیان معارف دینی باید مهم‌ترین هدف در برنامه‌های محتوایی و فرهنگی دهه کرامت باشد و در این راستا جهت بهتر و باشکوه ‌تر برگزاری برنامه‌های این دهه از تمام ظرفیت‌های مردمی و هیئات مذهبی شهرستان استفاده کرد.

حجت السلام محمدی بیان کرد: شاخسارِ خوش بویِ فاطمه معصومه (س) در بیت رسالت و در خانه امامت رویید و در جوار سراسر نور امامان معصومی چون حضرت موسی بن جعفر (ع) و علی بن موسی الرضا (ع) بالید، اوج تقوا و طهارتِ روحِ آن بانو چنان بود که او را معصومه نامیدند، این نشان افتخار از سوی حضرت رضا (ع) به ایشان عطا شد و بیانگر اوج قداست و طهارتِ نفسِ این بانوی آسمانی است.

وی در پایان گفت: از دیر باز آستان قدس حضرت معصومه (س) منشأ هزاران کرامت و عنایت الهی بوده است، قرن ها است که قلب های ناامید، دل به درگاه نورانی اش می بندند، دست های تهی، از مهر جاری اش سرشار می شوند و انسان های بی پناه در جوار لطفش پناه می گیرند، زیرا آن حضرت را عبد صالح خدا و واسطه فیض الهی می دانند، سفره بی کران کرم حضرت معصومه نیز همواره بر زائران حاجتمند گسترده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*