۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار صفحه اصلی » خبر فوری
  • شناسه : 267395
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۲۹
  • نویسنده : ایمان شجاعی مقدم
  • منبع : سپاس
حجاب بالاترین احساس امنیت برای بانوان است
حجاب بالاترین احساس امنیت برای بانوان است
در گفت و گو با سپاس؛

حجاب بالاترین احساس امنیت برای بانوان است

بانوی محجبه بوشهری گفت: حق همه انسان‌ها است که در شهر و کشور خود احساس امنیت کنند و بانوان مسلمان می توانند با داشتن حجاب کامل بالاترین حس امینت داشته باشند.

به گزارش سپاس: حجاب در اسلام به عنوان یکی از ضروریات دین مبین اسلام است که هیچ‌یک از فقها و علما از صدر اسلام تا کنون نسبت به حذف آن مطالبی را بیان نکرده اند.

شهید مرتضی مطهری، دانشمند و فیلسوف اسلامی، استحکام خانوادگی را یکی از مهم‌ترین دلایل عقلی حجاب می‌داند، او معتقد است برهنگی و نبود پوشش مناسب عامل آزادی روابط جنسی و در نتیجه ولنگاری و بی بندوباری جنسی است و همین موجب تضعیف روابط زوجین شده و زندگی آن‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

یکی از دلایل عقلی حجاب از نظر اندیشمندان اسلامی، مسئله آزادی فکر است، برهنگی تأثیر بسیاری در تحریک شهوت داشته و مسلم است که وقتی افراد درگیر شهوت خود باشند، دچار مشغولیت فکر شده و از آزادی فکر جهت نیل به اهداف علمی و انسانی بازمی‌مانند.

دین اسلام با ضروری دانستن حجاب، از اینکه زن تنها وسیله‌ای برای رفع شهوت باشد، جلوگیری کرده‌است، شهید مرتضی مطهری در تفسیر آیه («ذلِک ادْنی انْ یعْرَفْنَ فَلایؤْذَینَ)می‌گوید: این کار (حفظ پوشش) برای اینکه به عفاف شناخته شوند و معلوم شود خود را در اختیار مردان قرار نمی‌دهند بهتر است و در نتیجه دور باش و حشمت آن‌ها مانع مزاحمت افراد سبکسر می‌گردد.

حجاب برای بانوان امنیت است

بهاره رضایی خانم محجبه ی ساکن شهر بوشهر در گفت و گو با سپاس با اشاره به حجاب، گفت: ای کاش مردم دست از قضاوت‌ها و پیش داوری‌های غلط راجع به اسلام و حجاب بردارند.

وی اظها کرد: بعضی از زنان نیز از اینکه با حجاب در انظار عمومی ظاهر شوند می‌ترسند، و احساس می‌کنند دائم باید به بقیه ثابت کنند که خطری برای آن‌ها محسوب نمی‌شود، در حالی که حق همه انسان‌هاست که در شهر و کشور خود احساس امنیت کنند.

این خانم محجبه در پاسخ به این که چرا حجاب را انتخاب کرده است، افزود: حجاب باعث می شود نگاه مردان نامحرم کمتر به زنان محجبه مشاهده شود و وقتی حجاب توسط بانوان رعایت نشود خواسته یا ناخواسته باعث جلب مردان نامحرم خواهد شد.

وی ادامه داد: ما اگر حجاب را رعایت کنیم می توانیم با یک فراغت مناسبی به عرص های مختلف زندگی و اجتماعی و یا هر چیز دیگری که در جامعه وجود دارد بپردازیم و هیچ مزاحمتی وجود ندارد و بیشترین امنیت خواهیم داشت.

انتهای پیام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*