۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » شهرستان » کنگان
  • شناسه : 267192
  • ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
عوارض آلایندگی معلوم  نیست کجا می رود/گازهای سمی روز به روز تنفس بر مردم تنگتر کرده است
عوارض آلایندگی معلوم  نیست کجا می رود/گازهای سمی روز به روز تنفس بر مردم تنگتر کرده است
امام جمعه سیراف:

عوارض آلایندگی معلوم نیست کجا می رود/گازهای سمی روز به روز تنفس بر مردم تنگتر کرده است

امام جمعه سیراف گفت:صنعت نفت که گازهای سمیش روز به روز عرصه را بر تنفس مردم تنگ کرده و عوارض آلایندگیش معلوم نمی شود کجا می رود روز به روزآلوده تر شده و باعث مشکلات زیادی برای منطقه خواهد شد.

به گزارش سپاس،حجت‌الاسلام صادق عاشوری امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشتفریضه حج را مجموعهاى استثنایى و ممتاز از ارزشهاى مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره بهوجود مفاهیم سیاسى ضرورى نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج تأکید کردند: «هر حاجى ایرانى باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهورى اسلامى ایران آبرو ببخشد.

امام جمعه سیراف افزود: برخى مى گویند حج را سیاسى نکنید، سخن نادرستى است زیرا ابعاد سیاسى حج، مطابق با خواسته و دستورات اسلام است. وحدت، حمایت از مظلومین همچون ملت فلسطین و مردم یمن، و یا برائت از مشرکین، همه، امورى سیاسى و مطابق تعالیم اسلام هستند بنابراین ابعاد سیاسى حج، همان تکلیف دینى و عبادت است.

وی بیان کرد: ملت با بصیرت اسلامى ایران اسلامى با آگاهى از اهمیت انتخابات پیش رو باز هم مثل گذشته و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامى پرشور و پرشوق پاى صندوقهاى راى حاضر خواهد شد.

عاشوری یادآور شد: یکى از وجوه اهمیت انتخابات امسال به ویژه مشارکت حداکثرى مردم در پاى صندوق هاى در مقابله با تلاش برخى از جریان هاى سیاسى براى تردید آفرینى در اراده مردم براى حضور در انتخابات مى باشد.

وی ادامه داد: انتخابات اسفندماه را مى توان در لزوم جوانگرایى و توجه به تغییرات نسلى دانست.

امام جمعه سیراف خاطرنشان کرد: نقلاب اسلامى در نخستین سال ورود به چهل سال دوم نیاز به تشکیل مجلسى در تراز گام دوم انقلاب دارد.

وی گفت: اگر اروپا قادر به خرید نفت از ایران نیست، مىتواند با ایجاد خط اعتبارى براى ایران اینستکس را فعال کند. اما باید توجه داشت که این خط اعتبارى اولا نباید بهره پولى داشته باشد، ثانیا تنها با خرید نفت در آینده تسویه شود. به عبارت دیگر نباید این خط اعتبارى مانند سایر بدهىهاى خارجى محسوب شود.

امام جمعه سیراف اظهار کرد: همچنین اینستکس نباید به مصرفکننده نهایى در ایران کارى داشته باشد. اینکه چه فرد یا نهادى مصرف کننده نهایى اقلام هستند، مسأله ایران بوده و ربطى به کشورهاى اروپایى ندارد.

وی در پایان گفت: شنیده ها حاکی از آنست که قرار است دستگاه زباله سوز در بخش سیراف ایجاد شود. بنده همینجا عرض کنم نسبت به ایجاد دستگاه زباله سوز در بخش سیراف شدیداً مخالفم. سیراف مورد هجوم آلایندگی واقع شده است ؛ از یک طرف صنعت نفت که گازهای سمیش روز به روز عرصه را بر تنفس مردم تنگ کرده و عوارض آلایندگیش معلوم نمی شود کجا می رود و اکنون که خبر از نصب دستگاه زباله سوز در این بخش می رسد که در صورت صحت این خبربخش سیراف محل و معدن انباشت زباله این صنعت می شود که روز به روزآلوده تر شده و باعث مشکلات زیادی برای منطقه خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*