چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معدوم ۶۴۳ کیلوگرم موادغذایی غیربهداشتی در تنگستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری طی بازدید کارشناسان بهداشت محیط این مرکز ،643 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و معدوم شد.

آخرین اخبار
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش س\اس به نقل از تنگستان نما، عادل مقدس رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از دو هزار و ۹۰۰ بازدید از اماکن عمومی و صنوف عرضه مواد غذایی صورت گرفته که در این بین ۶۴۳ کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل مصرف کشف و معدوم شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان افزود:  اگر هر فرد نسبت به سلامت و بهداشت مواد غذایی مورد استفاده خود و جامعه حساسیت داشته باشد،نقش مهمی در بهبود عملکرد کارشناسان بهداشت محیط در جهت کمک به امنیت و سلامت غذایی دارد، که در همین راستا سامانه ۱۹۰  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی آماده دریافت گزارش‌های مردمی می‌باشد.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۹۰ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت شکایات مردمی است، تصریح کرد :  سال گذشته ۷۱ مورد تماس با این سامانه صورت گرفته که همه این درخواست‌ها تا حصول نتیجه و رفع مشکل پیگیری شده است.

مقدس خاطرنشان کرد : نمونه‌برداری از مواد غذایی از جمله برنامه‌هایی است که به صورت مستمر در شبکه بهداشت و درمان ، در سطح عرضه مواد غذایی انجام می‌شود و بر همین اساس ، ۳۳۴ مورد نمونه غذایی در سال جاری تهیه و جهت انجام آزمایش‌های لازم به آزمایشگاه غذا و دارو ارسال شده است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !