جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اجرایی٢پروژه بزرگ آبخیزداری در تنگستان

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان تنگستان از اجراء ٢ پروژه بزرگ آبخيزداري در شهرستان با اعتبار ٢١ميليارد ريال خبر داد.

آخرین اخبار
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس به نقل از تنگستان نما، آزاده قاسم زاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما از اجراء ٢ پروژه بزرگ آبخیزداری در تنگستان با اعتبار ٢١میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: ٢پروژه بزرگ آبخیزداری در حوزه شهرستان در حال اجراء است که یکی در روستای بنیون خاییز و دیگری در حوزه سمل شمالی می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان گفت: پیشرفت فیزیکی پروژهای مذکور یکی در حدود ١٠٠ درصد و دیگری ٧٠درصد می باشد که انتظار می رود این دو سازه در هر بارندگی ٣٠٠٠٠٠متر مکعب آبگیری داشته باشند که قطعأ تأثیر قابل توجهی بر آبهای زیرزمینی منطقه خواهد داشت.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان با اشاره به ضرورت توسعه طرح های آبخیزداری گفت: سازهای آبخیزداری در شهرستان بصورت جدی در حال پیگیری است و با اجراء طرح های آبخیزداری ضمن کاهش حجم و شدت سیلابها می توانیم به منابع آب دائمی شهرستان و استان نیز کمک کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور بر مدیریت جامع منابع طبیعی و آبخیزداری با رویکرد مشارکتی تأکید دارد و در صدد است تا با ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و افزایش مشارکت های عمومی از نقش بی بدیل مردم در مدیریت حوزه آبخیز بهره مند شود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !