یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

صدای فتح و ظفرخرمشهر طنین همدلی، اتحاد و پیروزی در روزهای آینده انقلاب است

صدای فتح و ظفرخرمشهر طنین همدلی، اتحاد و پیروزی در روزهای آینده انقلاب است و فتح الفتوحی برای دیگر حوادث پیش روی نظام مقدس ماست تا با تکیه بر تجربه این پیروزی خرمشهرهای پیش رو را با توکل بر قدرت لایزال الهی فتح کنیم.

آخرین اخبار
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس به نقل از تنگستان نما، هر سال با فرا رسیدن سوم خرداد صدای پیروزی فتح خرمشهر به دست رزمندگان سلحشور و مقاوم صدای الله اکبر ها در گوش طنین انداز می شود و این حادثه عظیم حرکت پیروزی را در انقلاب اسلامی به جریان انداخت.

اگر اندکی تامل چاشنی نگاه ما باش در می یابیم که جنگ عراق و ایران یا همان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و جانانه ملت ایران در برابر رژیم بعثی عراق که نه در مقابل تمام دنیا طولانی ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی بوده است که نزدیک به 8 سال به طول انجامید و یک لحظه فرزندان سرزمینمان ایران خسته یا غافل از ترفند های دشمنان نشدند.

آزاد سازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس در کنار دیگر عملیاتهای دفاع مقدس یکی از حرکات رزمی و نظامی رزمندگان سلحشور کشور در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 صورت گرفت.

با آزادی سازی خرمشهر، ایران اسلامی نه تنها توانست بیشترین اراضی اشغال شده از سوی عراق در ابتدای جنگ را بازپس بگیرد بلکه دست بالا را در موقعیت نظامی و تبلیغاتی قرار دهد و این خود یه پیروزی بزرگ و شکستی سنگین برای صدام و صدامیان شد.

سوم خرداد ایران سربلند و مقاوم توانست آهنگ پیروزی را بنوازد و تنها رمز موفقیتش مقاومت و تکیه بر ایمان و توکل بر خدا بود تا بعدها از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد شود و بعنوان روز ایثار و مقاومت و پیروزی در تقوم رسمی ایران به یادگار ماندگار شد.

فتح خرمشهر باز تاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه گاهش برای مذاکره را از دست داد.

در نبرد شهری خرمشهر همه ی نیروهای ارتش جمهورس اسلامی و سپاه به همراه محمد جهان ارا و سایر فرماندهان غیور تا 35 روز با جنگ خانه به خانه ، مقاومت سرسختانه دشمن بعثی را در پشت دروازه خرمشهر متوقف نمودند و در پی مقاومت و ایستادگی همه ی اقشار در دفاع از مهین اسلام خرمشهر آزاد شد و در مسجد جامع خرمشهر نماز اقامه شد و همه ی ملت از این واقعه عظیم شاد شدند.

امام راحل عظیم الشان با آزاد سازی خرمشهر در ۳ خرداد ۱۳۶۱ پیامی به مناسبت فتح بزرگ خطاب به ملت قهرمان ایران صادر کرد. در اولین بخش این بیانیه آمده‌است: 'خرمشهر را خدا آزاد کرد'

این روز نه تنها یادآور رشادت های جوانان است بلکه نعمتی بزرگ از سوی خداوند به مردم ایران در زمان شروع جنگ تحمیلی بود و این می طلبد تا زمان سوم خرداد این عرصه عظیم و جهانی را گرامی بداریم و نگذاریم حادثه های عاشورایی در پیروزی انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود زیرا خرمشهر علاوه بر موقعیت و استراتژی جغرافیایی خواستگاه بسیار مهمی است برای کشور های همسایه تا بتوانند در آن نفوذ نمایند ولی هنوز که هنوز هست علاوه بر اینکه این خاک باید ارزش معنوی آن را گرامی بداریم و رشادت های رزمندگان در هر لحظه گرامی داشته شود و از بعد فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی نیز باید مورد اجرای اهداف مفید در کشور واقع شود زیرا از این راه بوده است که ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی توانست اقتدار خود را حفظ نماید فتح خرمشهر فتح تمام اقتدارات نظام جمهوری اسلامی ایر ان بود و به شکرانه این روز در همه سال این حادثه عاشورایی باید بیش تر از پیش گرامی داشته شود.

 

یادداشت از: عابد تمدنی

 

انتهای پیام/

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !