پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دولت به‌صورت نرم در حال حذف كردن ارز ۴۲۰۰ تومانى است

امام جمعه دلوار گفت: عليرغم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانى از برخى از اقلام اساسى همچون گوشت، مابه التفاوت افزايش حاصل از فروش آن، براى حمايت از اقشار آسيب پذير استفاده نمى‌شود.

آخرین اخبار
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دلوار اظهار داشت: سوم خرداد ماه یادآور حماسه جاودانه آزادى خرمشهر و بیرون کردن متجاوزین رژیم بعث عراق از این شهر حماسه آفرین است که با گفتمان مقاومت، به نتیجه رسید.

امام جمعه دلوار گفت: امروز در مقابل چشم همه دنیا گروه‌هاى کوچک مقاومت اسلامى با الهام‌گیرى از گفتمان انقلاب اسلامى و فرهنگ مقاومت آزادى خرمشهر، مسیر ایستادگی و  را برگزیده اند و افسانه شکست‌ناپذیرى رژیم اشغالگر قدس را در هم شکسته‌اند.

 وی افزود: شاید اگر آن روزها ایران داراى توان موشکى بود و پاسخ موشک‌ها را با موشک مى‌داد، رژیم بعث دیگر جرات ادامه چنین جنایاتى را نمى‌داشت اما عدم وجود چنین توانى موجب گستاخى بیشتر ارتش بعث و جنایات‌بى‌شمار آن‌ها شد.

زاهددوست گفت: داشتن توان موشکى براى آن است که از تکرار خرمشهرها و دزفول ها و جنایات دشمنان و موشک‌باران‌هاى دیوانه‌هایى همچون صدام جلوگیرى و استقلال و امنیت کشور در برابر هر تجاوزى حفظ شود.

معیشت مردم، دغدغه اصلى رهبر انقلاب‌

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار مسؤولان و کارگزاران نظام براى چندمین بار بر اولویت داشتن مسائل اقتصادى در کشور تأکید دارند، بیان کرد: از آن‌جا که در جنگ اقتصادى، هدف دشمن به ستوه در آوردن مردم و ایجاد فشار از طریق مشکلات معیشتى است، هراقدامى که بتواند منجر به کاهش فشار بر روى اقشار ضعیف جامعه شود، در راستاى مقابله با دشمن در جنگ اقتصادى است و طبیعتا هر اقدامی هم که باعث فشار مضاعف بر مردم شود و موجب دلسردی و بدبینی مردم به نظام اسلامی و انقلاب شود به نوعی کمک به جنگ اقتصادی دشمن است

دولت به‌صورت نرم در حال حذف کردن ارز ۴۲۰۰ تومانى است

امام جمعه دلوار یادآور شد: انتظار این است که دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانى و فروش ارز با قیمت بالاتر از منابع ریالى به دست آمده، که طبق آمار مراجع خود دولت چیزی حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است را صرف حمایت از اقشار ضعیف جامعه کند.

زاهددوست بیان کرد: اما آنچه که در واقعیت مشاهده مى‌شود، این است که علیرغم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانى از برخى از اقلام اساسى همچون گوشت، مابه التفاوت افزایش حاصل از فروش آن، براى حمایت از اقشار آسیب پذیر استفاده نمى‌شود.

  
عقب نشینى آمریکا در برابر ایران‌ در سایه راهبری ایستادگی و مقاومت

 وی گفت: آمریکا در چند هفته گذشته با سر وصداى زیاد، خبر از اعزام ناوها و جنگنده‌هاى خود به خلیج فارس براى جنگ با ایران را داد. در این میان رسانه‌هاى حامى طیف جنگ طلب در آمریکا نیز  هر لحظه خبر از شروع جنگ علیه ایران را مى‌دادند. ارتجاع عرب نیز با تحریک ترامپ سعى مى‌کرد رئیس جمهور آمریکا را وادار به این حمله کرده و براى این کار حاضر به دادن امتیازهاى زیادى نیز بود.

 زاهددوست گفت: جمهورى اسلامى ایران در چهار دهه‌اى که از عمر آن مى‌گذرد هموار اصل اساسى در سیاست خارجى خود را پیروى از راهبرد مقاومت عنوان کرده است. ایران اسلامی با  درک شرایط بین‌الملل معتقد است و بر این عقیده مصمم است  که براى حفظ استقلال کشور در عرصه بین‌الملل، تنها راه موجود، اتخاذ راهبرد مقاومت است.

امام جمعه دلوار با اشاره به هفتم خرداد سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی و روز قانونگذاری و مجلس، ابراز کرد: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادى به‌سر مى‌برد، انتظار این است که مجلس با تصویب قوانین بازدارنده، مانع افزایش قیمت‌هاى افسار گسیخته شده و در کنار قوه قضائیه جلوی سوء استفاده سود جویان را بگیرد. سؤال این است که نمایندگان مجلس به‌عنوان موکلان ملت درکجاى این معادله قرار دارند؟

وی افزود: مجلس دهم، سومین سال عمر خود را هم سپری کرده اما به طور کلی نمی توان نمره درخشانی داد. چرا که مجلس در بزنگاه‌ها و موقعیت‌های حساس و مهمى که این روزها جامعه و کشور درگیر آن است، مى‌توانست عملکرد بهتر و قابل دفاع‌ترى داشته باشد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !