۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 264961
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد / شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است
در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد / شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است

در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد / شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است

وی ادامه داد:این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند،

به گزارش سپاس،حجت الاسلام و المسلمین عاشوری امام جمعه بندر سیراف با مصاحبه با خبرنگار سپاس گفت: شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام سوره قدر»نازل فرموده است. در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد.

وی ادامه داد:این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.ملائکه در این شب بر زمین فرود می‌آیند، نزد امام زمان(عج) می‌روند و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر ایشان عرضه می‌دارند. شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است.

Image result for ‫شب قدر‬‎

حجت الاسلام والمسلمین عاشوری درباره فضایلت های شب قدرافزود:هر کس شب قدر را احیا بدارد و مؤمن باشد و به روز جزا اعتقاد داشته باشد، تمامی گناهانش آمرزیده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عاشوری از اعمال شب قدربیان کرد: شب قدر اعمالی دارد که از اعمال مشترک شبهای قدر را می توان به غسل  و دو ركعت نماز كه در هر ركعت پس از سوره حمد، هفت مرتبه توحيد خوانده و پس از فراغت از نماز هفتاد مرتبه بگويد، أَسْتَغْفِرُ اللّه وَ أَتوبُ الَيْهِ  در روايت نبوى است كه از جاى برنخيزد تا خدا او و پدر و مادرش را بيامرزد.

امام جمعه بندر سیراف در پایان به برنامه های شب های قدر در بندر سیراف اشاره کرد: با حضور مبلغان در شهر سیراف علاوه بر اینکه هر شب در حسینیه های سیراف مراسم جزء خوانی ، تفسیر، قرائت دعای افتتاح و سخنرانی از همان شب اول رمضان برپا شده است و شب های قدر به صورت ویژه مردم با شب زنده داری و قرائت دعای جوشن کبیر،ابوحمزه ثمالی،مناجات امیرالمومنین در مسجد کوفه و دعای قرآن به سر تا سحر با خداوند متعال مناجات می کنند.و شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان مراسم افطاری و شام همراه با نماز جماعت مغرب و عشاء در محل برگزاری نماز جمعه بندر سیراف (حسینیه امام خمینی ره ) با دعوت از عموم مردم برگزار می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*