شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان بوشهر نیازمند تامین ۱۲۰۰ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به وجود ۷۲۰ پروژه نیمه تمام در استان بوشهر گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

آخرین اخبار
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رضا عوض‌پور، پیش ازظهر امروز در نشست بررسی وضعیت اعتبارات و منابع مالی استان بوشهر، با بیان اینکه حوزه عمرانی با مسائل اجتماعی گره خورده است اظهار داشت: اجرای پروژه‌های جدید در استان بوشهر مگر مورد نیاز جدی جامعه باشد مورد توجه و در اولویت قرار ندارد چراکه سال گذشته تنها 18 پروژه جدید در مجموع اجرایی شد.

وی،تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: امسال 900 میلیارد تومان اعتبار به استان بوشهر ابلاغ شد و این در حالی است که تاکنون تخصیصی ابلاغ نشده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از 720 پروژه نیمه تمام در استان بوشهر  خبر داد وگفت: برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به یک‌هزار و 200 میلیارد تومان است و این در حالی است که اعتبار امسال استان 900 میلیارد تومان ابلاغ شده است.

عوض‌پوربا اشاره به مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با احتساب، طلبکاری پیمانکاران پروژه‌های عمرانی که 205 میلیارد تومان است در مجموع 1405 میلیارد تومان برای پروژه‌های استان بوشهر نیاز است.

وی، با بیان اینکه 40 مطالعه آمایش سرزمینی در استان بوشهر اجراء و تکمیل شده تصریح کرد: مطالعات آمایشی اقتصادی و اشتغال‌زایی تا پایان برنامه ششم باید تکمیل شود که تاکنون در 250 روستای استان بوشهر این مطالعه به پایان رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهرافزود: اکنون طرح مطالعات اقتصادی و اشتغال‌زایی 126 روستای استان بوشهر در دست اجراء است که تا پایان تیرماه تکمیل می‌شود.

عوض‌پور از تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های آبرسانی پرداخت و بیان کرد: سال گذشته 300 میلیارد تومان برای پروژه‌های تامین آب استان بوشهر شامل سد سازی، نوسازی شبکه آبرسانی، حفر و تجهیز چاه‌های آب، آبرسانی سیار و دیگر طرح‌ها تخصیص یافت.

وی، حفر 14 حلقه چاه آب آشامیدنی، اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن، نوسازی شبکه آبرسانی و آغاز ساخت 5 سد در مناطق مختلف استان را از جمله پروژه‌های سال قبل دانست و تصریح کرد: بیشتر منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در خارج از استان قرار دارد که اجرای پروژه‌های در دست ساخت نقش مهمی در افزایش منابع آب و حل مشکلات این عرصه دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر بیش از 40 درصد ارزیابی شده که این مهم سبب افزایش مصرف سرانه تا هر نفر در روز 600 لیتر شده است.

عوض‌پور با اشاره به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خاطر نشان کرد: در سفر استانی رئیس جمهور 2 هزار و 53 میلیارد تومان اعتبار تصویب و ابلاغ شد که اجرای 193 پروژه عمرانی در بر می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه این اعتبار در مدت 2 سال تخصیص می‌یابد گفت:  امسال یک‌هزار و شش میلیارد تومان از اعتبار سفر رئیس جمهور، و سال آینده یک‌هزار و 46 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌ها در 10 شهرستان استان بوشهر تخصیص می‌یابد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !