یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وضعیت اتوبوسرانی بوشهر بحرانی است/ نانوایی های شهر بوشهر باید به سیستم سرمایشی تجهیز شود

عضو شورای شهر بوشهر گفت: شهردار بندر بوشهر باید وقت بگذارند و یک روز به صورت نامحسوس برخی از مسیرها را با اتوبوس و تاکسی جابجا شوند تا درد مردم را از نزدیک لمس کند، امروز وضعیت اتوبوسرانی بسیار بحرانی است.

خبر وسط
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ نشست شورای شهر بوشهر با موضوع بررسی مشکلات شهروندان بوشهری در صحن علنی و سالن شفاف سازی ساختمان امیریه بوشهر با حضور 7 عضو و غیبت دو عضو شورا و شهروندان بوشهری شامگاه دیروز برگزار شد.

برای ساخت و ساز در محلات جنوبی پروانه صادر می شود

ابوذر دهدار رئیس شورای شهر بوشهر با اشاره به افزایش نرخ حمل و نقل عمومی در شهر بوشهر، گفت: یارانه خرید سوخت و لایتیک سازرمان حمل و نقل شهرداری بندر بوشهر حذف شده است به همین دلیل مسیر باغ زهرا به مرکز شهر که قبلا رایگان بوده است بهاء 200 تومانی تعیین شده است.

رئیس شورای شهر بوشهر اظهار کرد: با توجه به گلایه های شهروندان بوشهری اگر رئیس سازمان حمل و نقل نتواند توجیه مناسبی برای افزایش 80درصدی کرایه داشته باشد قطعا در راستای دفاع از حقوق شهروندان شرایط به گذشته باز خواهد گذشت و مسیر باغ زهرا به مرکز شهر رایگان خواهیم کرد.

دهدار با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در محلات جنوبی افزود: در گذشته ساخت و ساز های غیر مجاز در محلات افزایش داشته است که در 9 اردیبهشت سال جاری طی بخشنامه ای صدور مجوز در محلات جنوبی بلامانع اعلام شده است و شهروندان می توانند جهت صدور پروانه اقدام کنند.

وضعیت اتوبوسرانی بوشهر بحرانی است

اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر خطاب به شهردار و رئیس شورای شهر با اشاره به مشکلات سازمان حمل و نقل عمومی، گفت: موضوع اتوبوسرانی یک چالش جدی است که در جلسات متعدد مشکلات بیان و دغدغه های مردم مطرح شده است اما هیچ نتیجه ای نداشته است که نیاز است توجه ویژه نسبت به این موضوع شود.

عضو شورای شهر بوشهر اظهار کرد: شهردار بندر بوشهر باید وقت بگذارند و یک روز به صورت نامحسوس برخی از مسیرها را با اتوبوس و تاکسی جابجا شوند تا درد مردم را از نزدیک لمس کند، امروز وضعیت اتوبوسرانی بسیار بحرانی است.

توسلی با بیان اینکه چرا باید برای برگزاری یک رزمایش حمل و نقل عمومی تعطیل شود، تاکید کرد: چرا باید سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بوشهر که بیش از 10 میلیارد تومان بدهی از سازمان های مختلف دارد خدمات رایگان به سازمان ها دهد اما برای شهروندان افزایش چند درصدی کرایه داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر افزایش کرایه اتفاق می افتد باید ارائه خدمات نیز افزایش داشته باشد  و استگاه های اتوبوس در محلات جنوبی مکانیزه شود، من به شدت مخالف افزایش کرایه در سطح شهر بوشهر هستم.

عضو شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: با تحقیقاتی که انجام شده است 20 دستگاه اتوبوس به دلیل مشکلات فنی در پارکینگ خاک می خورد که باید نسبت به راه اندازی آن توجه شود؛ بودجه ترمینال عمومی مصوب شد اما اقدام اجرایی مشاهده نشده است؛ امروز در هوای گرم استان بوشهر فقط هفت دستگاه اتوبوس دارای کولر هستند و اغلب ایستگاه های اتوبوس فاقد روشنایی و سیستم سرمایشی هستند.

توسلی  خطاب به شهردار در خصوص  آرامستان بوشهر، عنوان کرد: در خصوص آرامستان بوشهر مطالبه زیادی صورت گرفته که اگر فکری نکنید تا چند ماه دیگر پر خواهد شد و میت بر زمین میماند، آیا نظارتی بر هزینه کفن و دفن وجود دارد که مبلغ بسیار بالا از داغ دیده ها گرفته نشود.

وی با اشاره به اینکه سرنوشت پروژه های کلنگ زنی شده را مشخص کنید، عنوان کرد: دو دستگاه آتش نشانی قرار بود برای شهرداری بندر بوشهر خریداری شود که در حال حاضر ماشین ها آماده است اما رسیدگی جهت تحویل نشده است.

ایجاد خط سریع السیر برای محلات جنوبی شهر بوشهر

عبدالخالق برزگر زاده عضو شورای شهر بوشهر گفت: از روز اول مخالف جابجایی ایستگاه مرکزی بودم اما این تغییر اتفاق افتاد اما با توجه به مشکلاتی که مطرح شد باید یک روز از دور ترین نقطه شهر با اتوبوس رفت و آمد کنیم تا متوجه شویم شهروندان چقدر زمان برای جابجایی هدر می دهند.

برزگر زاده افزود: باید از مرکز شهر بوشهر تا محلات جنوبی خط سریع السیر ایجاد شود و برخی از مسیرهای که مسافر کمتری دارند و پر ترافیک هستند از مینی بوس استفاده شود.

نانوایی های شهر بوشهر باید به سیستم سرمایشی تجهیز شود

کیوان هاشم زاده عضو شورای شهر بوشهر خطاب به فرماندار بوشهر، گفت: نانوایی های سطح شهر که باید آن ها را ملزم به نصب سیستم خنک کننده باشند مشاهده میشود که از شدت گرما باعث ریختن عرق بر روی نان ها میشود که موجب نارضایتی شده است.

 عضو شورای شهر بوشهر با باین اینکه باید نسبت به روکش آسفالت ها اقدام شود، اظهار کرد:  به دلیل گرمای طاقت فرسایی که در استان وجود دارد از شهردار بوشهر خواستارم که در سطح شهر آب سرد کن هایی نصب کنند.

هاشم زاده افزود: افتخار میکنیم که تیم شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر رفته ولی اگر حمایت نشود با شکست مواجع خواهد شد ، شهرداری به تنهایی از هزینه شاهین بر نمی آید و این کار باعث شکست شاهین وشهرداری خواهد شد تقاضا دارم از شهردار تدبیری بیندیشد ، دوستانی که توان مالی دارند همکاری خود را اعلام کنند که تیم شاهین شهرداری با شکست مواجع نشود

مهرزاد آسایش دیگر عضو شورای شهر بوشهر افزود: اتاق اصناف وضعیت  بازار را کنترل کند  که مردم در ماه مبارک رمضان با گران فروشی برخوردی نداشته باشند و از شهردار خواستارم که بن خرید ماه مبارک رمضان را برای کارکنان شهرداری چه از قراردادی ، پیمانی ، رسمی حتما ابلاغ و در دستور قرار دهند.

آسایش با بیان اینکه نماز خانه های سطح شهر راه اندزی می شود، تصریح کرد: شهروندان هفت محله جنوبی که تشکیل پرونده دادند برای کمیسون ماده 100به شهرداری منطقه مراجع کنند که هزینه کمتری شامل عزیزان شود.

حواشی:

زالی یکی از شورایاران محلات تنگک در این نشست گفت: مردم شهرداری را با خدماتی می شناسند که در سطح شهر دیده شود و انتظار داریم در کنار توجه به تیم های ورزشی نظارتی به پروژه هایی که در سطح شهر انجام می شود داشته باشید.

رایانی دیگر شورایار محلات جنوبی شهر بوشهر خطاب به اعضاء شورا و شهردار تاکید کرد: باید درراستای توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوان فعالیت های چشم گیری در محلات جنوبی انجام شود و انتظار داریم در کنار ایجاد زمین های چمن مصنوعی سالن های سرپوشیده نیز احداث شود.

شهرندان بوشهری نسبت به افزایش 90 درصدی برخی از مسیرهایی که قبلا رایگان بوده است گلایه مند بودند که رئیس شورا وعده رفع مشکل افزایش نرخ حمل و نقل شهری به شهروندان را مطرح کردند.

یکی دیگر از موضوعاتی که شهروندان نسبت به آن رضایتمندی کامل نداشتند عدم توجه به سیستم سرمایشی ایستگاه های مکانیزه سطح شهر بوشهر بود که اعضاء شورا با شهروندان هم نظر بودند.

یکی از شهروندان مطرح کرد زمان انتظار برای اتوبوس های شهری بین 20 دقیقه تا بیش از یک ساعت است.

وحید بار گاهی مدیر مالی و اداری شهرداری بندر بوشهر گفت: نزدیک به 7سال است که هیچ خودرویی برای آتش نشانی خریداری نشده ، در شورای پنجم مصوب گردید که خریداری شود در حال حاضر پول خرید آماده است که در همین هفته خودروها را تحویل میگیریم.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !