چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مطالبه‌گری در جنوب استان بوشهر ضعیف است

معاون بودجه‌ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر به ویژه جنوب استان در زمینه مطالبه گری ضعف داریم باید افراد مطالبه گر تربیت کنیم.

آخرین اخبار
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علی درویشی ظهر یکشنبه در همایش بزرگ فرهنگیان منطقه بردخون اظهار داشت: همگان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهیم به توسعه متوازن برسیم باید از سرمایه نیروی انسانی به عنوان موتور محرکه این توسعه که زاییده آموزش و پرورش است، بهره ببریم.

وی با بیان اینکه ۱۶ سال در دانشگاه خلیج فارس معلمی کرده‌ام، افزود: برای توسعه و رفاه در جامعه هرکس نظر و پیشنهادی دارد که باید به صورت کارشناسی نقص‌ها و مشکلات را بیابیم و برای سرعت بخشی به حرکت نظام تعلیم و تربیت چاره اندیشی کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه دولت‌ها به آموزش و پرورش خدمت کرده‌اند، گفت: با توجه به همه محدودیت‌ها در سال گذشته، ۱۵.۵ درصد در آموزش و پرورش صرف شده و در سال ۹۸ نیز همین حدود اختصاص پیدا می‌کند اما بیشتر اعتبارات به حقوق اختصاص دارد و ۵ درصد صرف امور عمرانی می‌شود زیرا در کشورهای در حال توسعه دولت نیاز است در همه زمینه‌ها سرمایه گذاری کند که در استان بوشهر نیز به دلیل اهمیت و اولویت این حوزه اعتبارات ویژه ای به آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

درویشی اضافه کرد: بکوشیم علاوه بر آن چیزی که به بچه‌ها یاد می‌دهیم انتقاد کردن و مشارکت جمعی و احترام به حقوق دیگران را یاد دهیم چرا که این موضوع بر چیزهای دیگر اولویت دارد و به دلیل اینکه در استان بوشهر بویژه جنوب استان در زمینه مطالبه گری ضعف داریم باید افراد مطالبه گر تربیت کنیم.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر ادامه داد: دانش آموزان از مسئولان بخواهند کاستی‌ها و ضعف‌ها را جبران کنند که نیاز است در جنوب استان فرهنگ سازی شود و مطالبه گری را نهادینه کنیم زیرا آموزش و پرورش بهترین جایگاه برای این موضوع مهم است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !