دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رزمایش‌های تخصصی در حوزه پدافند شیمیایی و هسته‌ای برگزار می‌شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر افزایش آمادگی دستگاه‌ها برای کاهش آسیب‌ها در حوادث طبیعی گفت: رزمایش‌های تخصصی در عرصه پدافند شیمیایی و هسته‌ای برگزار می‌شود.

خبر وسط
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ سردار غلامرضا جلالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تقویت آمادگی‌ها در همه زمینه‌ها از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در این راستا برنامه‌های مختلفی داریم.

وی سیل را یکی از مسائل مهم دانست و با تاکید بر لزوم آمادگی برای مقابله با خطرات سیل بیان کرد: برای مقابله با هر حادثه‌ای باید آمادگی وجود داشته باشد و باید نقاط ضعف در رسیدگی به بحران‌ها و مشکلات شناسایی شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از برگزاری رزمایش‌های پدافند غیرعامل برای توسعه آمادگی عمومی در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: باید آمادگی دستگاه‌ها برای کاهش آسیب‌ها در حوادث طبیعی افزایش یابد.

وی از برگزاری ۶۰ رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه سایبری در نیمه دوم سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: این رزمایش‌ها در حوزه سایبری در بخش‌های بانکی، بانک مرکزی، انرژی، حمل و نقل برگزار شد.

جلالی با اشاره به برگزاری رزمایش‌هایی در حوزه شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات، شرکت زیرساخت، انرژی، حمل و نقل و بانکی ادامه داد: رزمایش‌های هسته‌ای به صورت نوبت بندی در استان‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: طی سال جاری در حوزه پدافند زیستی در خراسان رضوی رزمایش پدافند غیرعامل برگزار می‌شود که در این راستا توسعه رزمایش‌ها در همه ابعاد، از جمله ژنراتور اضطراری برق، برای آمادگی بالا در زمان قطعی برق امسال مورد توجه است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: در همه مرکز استان‌هایی که زیرساخت‌های هسته‌ای دارند رزمایش‌های تخصصی در عرصه پدافند شیمیایی، هسته‌ای برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر، ادامه داد: رزمایش پدافند شیمیایی در مناطقی مانند ماهشهر، عسلویه، خارگ، اهواز و اصفهان برگزار می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !