یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

لابی سنگین اصلاح‌طلبان بوشهری مقیم تهران جهت برکناری مدیرکل آموزش‌وپرورش

شنیده‌شده است اصلاح‌طلب‌های بوشهری که به‌واسطه فعالیت‌های سیاسی و حزبی خود در سال‌های گذشته بر مسند مدیریت در تهران قرار گرفته‌اند، همگرا با دو نماینده مجلس لابی سنگینی برای برکناری ناصر کرمی آغاز کرده‌اند.

خبر وسط
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ اداره کل آموزش‌وپرورش همیشه محلی پرطرفدار و البته پرحاشیه جهت گماشتن چهره‌های سیاسی بر مسند مدیریت آن بوده و این اهمیت، امسال که انتخابات مجلس برگزار خواهد شد دو چندان است.

از گوشه و کنار این اداره خبر می‌رسد که حضور چندساله ناصر کرمی به‌عنوان مدیرکل و نوع نگاه او در برخی انتصابات و فعالیت‌های سیاسی وی نتوانسته رضایت برخی چهره‌های تند رو اصلاح‌طلب را جلب کند. ازاین‌رو برخی از عناصر دوم خردادی که خود سابقه حضور در آموزش‌وپرورش را دارند همسو با بوشهری‌های اصلاح‌طلب مقیم تهران به‌شدت پیگیر برکناری کرمی‌شده‌اند تا شاید بتوانند منافع سیاسی خود را بیش از گذشته تامین کنند.

ازجمله دلایل این پیگیری، تحقق نیافتن منافع حزبی و سیاسی جریان اصلاحات به‌واسطه حضور کرمی عنوان می‌شود. با توجه به اینکه کرمی از برخی نیروهای میانه‌رو در پست‌های مدیریتی استفاده می‌کند، تعدادی از چهره‌های اصلاحات تاکنون نتوانسته‌اند آن‌طور که باب میلشان بوده اهداف سیاسی خود را در آموزش‌وپرورش پیاده‌سازی کنند هرچند که منصوبین کرمی نیز در جرگه جریان اصلاحات دسته بندی می‌شوند.

حتی گفته‌شده دو نماینده مجلس نیز لابی سنگینی برای برکناری کرمی آغاز کرده‌اند و ظاهراً گلایه آن‌ها نیز با بوشهری‌های تهران نشین تا حدودی مشترک است؛ یعنی عدم تأمین منافع سیاسی و انتصاب مدیرانی در شهرستان‌ها که مورد طبع نمایندگان مجلس نبوده است.

مهم ترین اقدام کرمی در دوران مدیریت تعاملات مناسب و حاکم کردن فضای آرام در آموزش پرورش بوده که تندروهای دوم خردادی این مسئله را نیز نمی‌پسندند و حس کرده‌اند ماهی‌های آنها در آب گل آلود گرفته می شود.

جالب است بدانید برای اصلاح‌طلب‌های بوشهری که چندین سال است به‌واسطه خوش‌خدمتی در سنوات گذشته در تهران برای خود پست و مقامی تصاحب کرده‌اند، نسبت‌های قومی و خویشاوندی از منافع سیاسی هم اولویت بالاتری دارد. تا جایی که دو اصلاح‌طلب کهنه‌کار بر سر برکناری کرمی به علت وجود رابطه خویشاوندی اختلاف‌نظر جدی پیداکرده‌اند!

با توجه به تجربه انتصابات سیاسی در سال‌های گذشته طیف جریان اصلاحاتِ منتقد دولت، آموزش‌وپرورش که رسالت اساسی آن تربیت مدیران آینده نظام و تأمین معیشت فرهنگیان هست را به سازمانی جهت تهیه پیاده‌نظام رأی آوری انتخابات مجلس بدل می‌کنند.

این ادعا البته بی‌اساس نیست وقتی‌که بدانید غلامرضا دانش فر معاون سوادآموزش اداره‌کل آموزش‌وپرورش که در انتخابات 96 هم‌زمان با مدیریت خود، به‌عنوان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در شهرستان بوشهر منصوب شد، محتمل‌ترین گزینه دوم خردادی‌ها جهت جابجایی با کرمی است.

البته پیش‌ازاین نیز پالس‌هایی از محافل چپی و رسانه‌های وابسته به اصلاحات باهدف چهره‌سازی از غلام‌رضا دانش‌فر دیده می‌شد اما اکنون دلیل اصلی این رویکرد واضح‌تر شده است. گرچه نقدهایی هم به مدیرکل کنونی در برخی حوزه‌ها وارد است اما نکته مثبت حضور وی پرهیز از فعالیت‌های هیجانی بود است که در گذشته آموزش‌وپرورش استان بوشهر از آن ضربه می‌دید.

همچنین گزینه پیشنهادی جهت جابجایی، سوابق درخشان اجرایی و آموزشی برجسته‌ای در کارنامه خود ندارد و ازاین‌رو نمی‌توان آینده بهتری را متصور شد.

با توجه به اینکه ناصر کرمی تاکنون موردحمایت استاندار فعلی بوده است باید دید در ادامه، گراوند می‌تواند از آزمون حفظ استقلال حوزه مدیریتی خود سربلند خارج شود یا مقاومت وی در مواجهه با منفعت‌طلبی جریان تند اصلاحات که البته منتقد عملکرد خود استاندار نیز هست شکسته خواهد شد./گام خبر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !