پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مسئولان مراقب بیت المال باشند

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور پرشور مردم ولایت مدار استان بوشهر در شهرهای مختلف برگزار شد.

خبر وسط
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استمرار ارسال کمک به مناطق سیل‌زده گفت: کمک‌های مردمی بر اساس نیازهای مناطق سیل‌زده تأمین و ارسال شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: استکبار جهانی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون دسیسه‌ها و توطئه‌های متعددی را بر علیه کشورمان داشته است.

وی از جنگ، ترور و.. به عنوان بخشی از دسیسه‌های دشمنان نام برد و اضافه کرد: دشمنان توطئه‌های گوناگونی را علیه امنیت کشورمان داشته‌اند که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و خنثی شده است.

امام جمعه بوشهر یکی از برنامه‌های اصلی استکبار را ایجاد ناامنی در ایران دانست و بیان کرد: نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان با هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی و امنیت فوق‌العاده‌ای در کشور حاکم شد.

وی با اشاره به اینکه در راه راه امنیت کشور شهدای بسیاری تقدیم شده است، خاطرنشان کرد: تروریست‌ها قصد داشتند در ایران بالاتر از سوریه و عراق ناامنی توسط داعش و گروه‌های تکفیری ایجاد کنند ولی توطئه‌های این گروه‌ها کشف و خنثی شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه و ارتش ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مردمی‌ترین و محبوب‌ترین نیروهای مسلح جهان بوده و مایه افتخار و اقتدار نظام اسلامی ایران هستند.

وی به نقش مهم و پررنگ سپاه پاسداران، بسیجیان، ارتشیان، نیروهای انتظامی و دیگر نیروها در رسیدگی به مناطق سیل‌زده کشور اشاره کرد و افزود: نیروهای مسلح کشورمان در جریان سیل در استان‌های مختلف خدمات ارزشمندی به آسیب‌دیدگان ارائه کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در بازدید که از مناطق سیل‌زده کشور داشتیم، ارتش، سپاه و تمام نیروهای مسلح و مردمی در کنار مسئولان ستاد بحران استان خوزستان چه حماسه‌ای آفریده‌اند.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران اسلامی توان بسیار بالایی دارند و دشمنان بدانند که همانگونه که در حادثه طبس زمین‌گیر شدند، در صورت تجاوز، این بار دیگر سروکار با شن و ماسه ندارند بلکه سپاه پرتوان، ارتش شجاع و نیروهای مسلح پرقدرت، خلیج فارس ایران را گورستان آمریکایی‌ها می‌کنند.

صفایی بوشهری به خدمات مردم استان بوشهر به سیل‌زدگان اشاره کرد و ادامه داد: سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در شهرستان سیل‌زده باوی خوزستان مستقر شده و خدمات بسیار خوبی را به مردم این مناطق عرضه می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم استمرار ارسال کمک به مناطق سیل‌زده، خواستار تشکیل ستاد خدمات رسانی بر اساس نیاز مناطق سیل زده در کنار ستاد مدیریت بحران شد و گفت: کمک‌های مردمی بر اساس نیازهای مناطق سیل‌زده تأمین و ارسال شود.

هدر رفت بیت المال

امام جمعه عسلویه با انتقاد از عملکرد شهرداری عسلویه گفت: اجرای برخی طرح‌ها و پروژه‌ها در شهر عسلویه هدررفت بیت‌المال است.

حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه به حقوق متقابل مردم نسبت به یکدیگر سخن گفت و اظهار داشت: حقوق در اسلام متقابل است و دو طرفه است مثل حقوق شاگرد و استاد یا حقوق زن و مرد که متقابل است. ژرف‌نگری و جامع‌نگری اسلام در بیان حقوق زن و مرد بسیار مهم است و اسلام در این زمینه مطابق با شرع و عرف مسئولیت‌های را برای مرد و زن تعریف کرده است.

امام جمعه عسلویه به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: حضرت آقا فرمودند هر کاری که دشمن را عصبانی می‌کند خوب و درست است. ما باید از کاری که باعث تقویت روحیه دشمن می‌شود پرهیز کنیم.

هاشمی نژاد افزود: رهبر انقلاب فرمودند در این سیل اخیر نیروهای مسلح با همه وجود و امکانات به کمک مردم شتافتند به طوری که در سیل گلستان ارتش قبل از ستاد بحران در صحنه حضور یافت. آفرین بر نیروهای مسلح؛ وقتی سرهنگ ارتش خم می‌شود تا فردی سال‌خورده بر دوش او سوار شود، جلوه‌ای از شعار ارتش فدای ملت است. دشمنان اینها را می‌بینند ولی کتمان می‌کنند.

امام جمعه عسلویه با تبریک سالروز تأسیس وزارت اطلاعات به نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در تأمین امنیت کشور گفت: این عزیزان مخلصانه خدمت می‌کنند ولیخدمات آنان به چشم نمی‌آید، زحمات شبانه روزی دارند، کارهای بزرگی انجام می‌دهند که قابل تقدیر و فوق تصور است.

وی تصریح کرد: بخش عظیمی از امنیت کشور مرهون تلاش این عزیزان است. امنیت نعمت بزرگی است که تا وقتی هست قدرش نمی‌دانیم این سربازان گمنام با مجاهدت‌های خاموش خود نقش مهمی در برقراری امنیت دارند و زبان قاصر از بیان جلوه‌های خلوص این عزیزان است.

وی به سفر جمعه گذشته وزیر اطلاعات به عسلویه اشاره کرد و افزود: حجت الاسلام علوی جمعه گذشته در راستای تاکید بر امنیت این شهرستان به این منطقه سفر کردند. این سفر در راستای تأمین امنیت تأسیسات نفت و گاز و انرژی در شهرستان بود. بازدیدهایی هم از برخی پالایشگاه‌ها و پتروشیمی داشتند که از حضور ایشان تشکر می‌کنم.

امام جمعه عسلویه دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: به فرمان حضرت امام (ره) و دوراندیشی ایشان سپاه تشکیل شد سپاه پاسداران از جایگاه عظیمی برخوردار است چون سپاه خوب حرکت کرد کار درست انجام داد خادم مردم و نظام بود مورد خشم دشمن است.

هاشمی نژاد سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس را گرامیداشت و بیان کرد: این شکست از امدادهای غیبی خدا نسبت به این ملت بود خدا دریک چشم برهم زدن به مدد این ملت آمد.

امام جمعه عسلویه با انتقاد نسبت به عملکرد یک ساله شهرداری عسلویه گفت: طی یک سال گذشته خدماتی انجام شده که برخی از این کارها فقط هزینه شده و بیت المال به نوعی هدررفته است از جمله درخت‌های که در گوشه و کنار خشکیده و سنگ فرش‌هایی که فرو رفتگی دارد.

وی تصریح کرد: من خالصانه نصیحت می‌کنم ولی برخی نمی‌پسندند. ما از سر دلسوزی می‌گوئیم. هر خدمت گذاری که خالصانه کار کند ما مخلصش هستیم. دولت‌ها عوض می‌شوند این می‌آید آن می‌رود و هر که به مردم خدمت می‌کند نظام و انقلاب را قبول دارد و بی ریا کار می‌کند ما از او حمایت می‌کنیم.

هاشمی نژاد حضور الماسی نماینده مردم جنوب استان در مجلس در نماز جمعه عسلویه را خیرمقدم گفت و افزود: از تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم پر جنب و جوش هستند فرصت می‌گذارند و در کنار مردم هستند.

لزوم رفع مشکلات جوانان

شیخ محمد جمالی در نماز جمعه امروز اهل سنت کنگان با تاکید بر لزوم پاسداشت نعمت‌های خدادادی، سلامتی را بهترین این نعمت‌ها دانست و گفت: نباید از اعضا ی بدن خود در راه‌های ناصواب استفاده کنیم، اعضا و جوارح انسان‌ها فردا در مقابل عملکرد ما و ظلم و ستم نسبت به آنها در درگاه عدل الهی مدعی ما خواهند شد.

وی در خطبه دوم نماز به لزوم تلاش در راستای فراهم شدن فضا، برای تحقق شعار رونق تولید در سال جدید اشاره کرد و اظهار داشت: بحران‌ها، چالش‌ها، مشکلات و مسائل روزمره کشور نباید حرکت برای عملی کردن شعار رونق تولید را از مسیر اصلی دور کند.

وی انسجام داخلی و اقدام در راستای تقویت و توسعه انسجام ملی را به عنوان نکته مثبت در توان بسیج مردم معرفی کرد.

امام جمعه اهل سنت کنگان ضمن اشاره به ازدیاد روز افزون مشکلات مردم، اصرار بر تحمل فشار را موجب کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت و فقر روزافزون دانست و بیان کرد: چالش‌های اساسی مردم و کشور امروزه اوضاع نامناسب اقتصادی است.

وی انتخاب شعار رونق تولید را نشان از اشراف و واقف بودن مقام معظم رهبری و مسئولین کشور به وضعیت اقتصادی دانست و افزود: لازم است دولتمردان راهکارهای اجرایی را بررسی و با تعیین کارشناسان دلسوز و دست پاک و مدیران ریسک پذیر و بها دادن به جوانان، اجازه ندهند رونق تولید در حد شعار بالای سر برگ نامه‌های اداری بماند.

جمالی در ادامه خطبه دوم به مشکلات معیشتی جوانان متأهل جویای کار اشاره کرد و گفت: برای یک جوان متأهل فاقد سرپناه و شغل، زندگی جهنم است و استدعای من از مسئولین ذی‌نفوذ و توانمند در جذب نیرو این است که افراد مذکور را در اولویت برای جذب قرار دهند.

وی عدم پذیرش قبول شدگان استخدام‌های اخیر در شرکت‌ها را به بهانه مردود شدن در مصاحبه و گزینش را غیر منطقی و غیر قابل قبول دانست و اظهار داشت با سرنوشت جوانان بومی بازی نکنید، سزاوار نیست کسانی که در آزمون‌های استخدامی کتبی قبول شده‌اند، در مصاحبه و گزینش رد شوند.

جمالی در ادامه به موضوع نشت گسترده گاز در سطح شهرستان، که بعضاً برای مردم عوارض داشته و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده، از مسئولین ذیربط خواست، سریعاً اقدام عملی در جهت رفع دغدغه شهروندان به عمل آورند.

وی در پایان سخنان خود ضمن تجلیل از رشادت‌ها و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرا رسیدن ۲۹ فروردین را به عموم فرماندهان، مدیران، کادر، نیروی اداری، نیروهای نظامی و انتظامی ارتش جمهوری اسلامی تبریک گفت و از خدمات رسانی صادقانه، حیاتی و ماندگار ارتش به مردم سیل زده کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

اطاعت از ولایت فقیه تمرین ولایت پذیری است

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های این هفته آبدان اظهار داشت: خداوند در آیه ۳۵ سوره مائده می‌فرماید: تقوای الهی پیشه کنید و در جستجوی وسیله‌ای برای رسیدن به خدا باشید. امام علی در تفسیر این آیه می‌فرماید: منظور از وسیله ما اهل بیت هستیم. سعادت دنیا و آخرت انسان با آشنایی و پذیرش ولایت الهی در همه مراتب آن است.

وی افزود: رهبر انقلاب در دیدار شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن فرمودند که تلاوت قرآن مقدمه انس با قرآن فهم آن و عمل به آن است. یکی از گرفتاری‌های امت اسلام عمل نکردن به آن است. تاکید رهبری به انس بیشتر با قرآن بود. و فرمود: دشمنی‌های دشمن نفس‌های آخر خود را می‌زند. تمسک به قرآن مایه قوت و عزت مسلمین خواهد بود.

امام جمعه موقت آبدان ادامه داد: چهارشنبه گذشته رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان ارتش فرمود: در بسیاری از کشورها نیروهای مسلح عنصر اقتدار ملت‌ها نیستند، بلکه عنصر اقتدار دولت‌ها هستند و برخی موقع برعلیه مردم عمل می‌کنند. امام در کشور ما نیروهای نظامی نگهبان ملت هستند.

پهلوزاده بیان کرد: وقتی ارتش می‌گوید ارتش فدای ملت، واقعاً عمل می‌کند. اگر ارتش و سپاه وارد مبارزه با داعش نمی‌شد، وضعیت منطقه معلوم نبود. دست برادری دادن ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت امریکا بود.

وی بیان کرد: در هر انتظاری منتظر باید اموری انجام دهد. و در انتظار ظهور باید انسان خود را آماده ظهور نماید و اخلاق و زندگی خود را مانند آنچه کنیم که انتظار آن را داریم. کوفیان هم به امام نامه نوشتند ولی در زمان عمل جا زدند.

امام جمعه آبدان گفت: انسان‌های ضعیف نمی‌توانند در جنگ اراده‌های حق علیه باطل پیروز شوند. امام صادق می‌فرماید: در زمان غیبت اینقدر غربال می‌شوید تا مؤمنین واقعی باقی بمانند. ظهور واقع نمی‌شود مگر اینکه از هم باز شناخته شوید و شقی و سعادتمند مشخص شود. اگر کسی بخواهد به دین خود در زمان غیبت عمل کند مانند جدا کردن خارهای سخت یک درخت خشک بیابان است.

پهلوزاده افزود: قبل از ظهور اطاعت از ولایت فقیه تمرین ولایت پذیری است. نیمه شعبان روز جهانی مستضعفین است و این از مبانی انقلاب اسلامی است. روز سربازان گمنام امام زمان هم هست که این روز را به این عزیزان تبریک می‌گوئیم.

امام جمعه موقت آبدان گفت: دوم اردیبهشت روز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. هیچ کسی نباید باعث تضعیف ارکان قدرت کشور خود شود.

رونق تولید با جدیت دنبال شود

تاکید بر لزوم نگاه ویژه به کارگران و تلاش برای رونق تولید از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه برازجان، گناوه و اهرم بود.

 حجت الاسلام عبدالعلی بدری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت امام زمان (عج) و روز سربازان گمنام اظهار داشت: منجی عالم (عج) تنها مایه امید مسلمانان و همه جهانیان است که در همه ادیان الهی به آمدن آن منجی بشارت داده شده است.

وی افزود: در همه ادیان الهی به آمدن مصلح و منجی بشارت داده شده که عالم را پر از عدل و داد خواهد کرد و این وعده الهی است که زمین را مستضعفان به ارث خواهند برد.

امام جمعه موقت گناوه گفت: شیعه دارای بال سبز که به مهدویت و عدالت خواهی متصل است و بال قرمز که به روحیه شهادت طلبی که ریشه در عاشورا دارد و سپر ولایت پذیری است.

وی تصریح کرد: شیعه با دو بال مهدویت و عدالت خواهی و روحیه شهادت طلبی و سپر ولایت پذیری شکست ناپذیر است و پیروز جنگ آخر الزمان شیعیان هستند.

وی با اشاره به برگزاری آئین‌های ویژه میلاد منجی عالم (عج) در گناوه افزود: همه مردم ولایت مدار و مؤمن شهرستان در این آئین‌های ویژه حضوری پررنگ و پرشور داشته باشند و این مجالس را باشکوه برگزار کنند.

وی با تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز حضور و همکاری و همیاری نیروهای سپاه پاسداران که با تمام توان به صحنه آمده و در کنار سایر نیروها در حال خدمت رسانی به مردم هستند جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

بدری تصریح کرد: وقوع اینگونه حوادث بلا نیست بلکه رحمت الهی است که اگر چه خساراتی به همراه داشته ولی برای کشور ما مزیت‌های فراوانی دارد و امید است که با حضور همه مسئولان و مردم و نیروهای سپاه و ارتش و سایر نیروها این خسارات نیز تعمیر و بازسازی شود.

وی با اشاره به اقدام نابخردانه شیطان بزرگ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی گفت: شیطان بزرگ در برابر سیلی‌هایی که در صحنه‌های مختلف از سپاه خورده و همه نقشه‌های و توطئه‌های آنها توسط سپاه خنثی شده اقدام به این حرکت بی‌خردانه کرده است.

امام جمعه موقت گناوه اظهار داشت: امروز همه ملت ایران سپاهی و حامی و پشتیبان سپاه پاسداران است و همه در کنار هم هستند.

وی گفت: به تعبیر سخن امام خمینی (ره) که فرمودند هر که آمریکا از او تعریف کند بداند که از راه حق منحرف شده، امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بداند که در مسیر حق قرار گرفته که آمریکا با آنها دشمنی می‌کند و این باعث افتخار سپاه است.

وی با اشاره به موضوع انتخاب و استعفا شهردار گناوه بیان کرد: اعضای محترم شورا اختلافات را کنار بگذارند و با اتحاد و یکدلی با انتخاب خود به فکر خدمت به مردم باشند.

گفت: فلسفه تشکیل شورا حل مشکلات مردم است و باید به فکر حل مشکلات جامعه باشید تا بتوان مشکلات مردم را حل کرد.

لزوم توجه به کارگران

حجت الاسلام حسین صفری امام جمعه موقت اهرم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهرم ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج)، روز جهانی مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار داشت: سربازان گمنام ولی عصر (عج) حقیقتاٌ با تمام وجود در راه حفظ ارزش‌ها و امنیت کشور با اخلاص و بی ریا از مرز و بوم این ملک حفاظت می‌کنند.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۸ و سالروز اعلام انقلاب فرهنگی است که از زمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون در هر زمینه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران با مشکل مواجه و یا مورد تهدید دشمنان قرار گرفته سپاه وارد عمل شده و ماموریتش به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

وی بیان داشت: حضرت امام (ره) فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود شاهد هستید در دهه اخیر دشمنان بیداری اسلامی دایره تهدیدات خود را در حوزه فرهنگ متمرکز و چتر عملیات روانی گسترده اند و سپاه در این زمینه نیز توانسته در عین کمک به اعتلای فرهنگ غنی اسلامی نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی ایفا کنند.

صفری با اشاره به حمله نظامی آمریکا در ۵ اردیبهشت به ایران و شکست آن در صحرای طبس خاطرنشان کرد: یکی از معجزات بزرگ الهی شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس به علت طوفان شن بود که امام امت (ره) فرمودند شن‌ها مأموران غیبی خدای متعال بودند که توانست نقشه‌های شوم آنها را خنثی کند.

امام جمعه اهرم با اشاره به اینکه هفته کار و کارگر در پیش داریم ادامه داد: از مهمترین ارکان پیشرفت هر کشور کارگران هستند که با تلاش و کوشش خود چرخ‌های تولید همواره به وسیله این عزیزان به حرکت در می‌آید، جایگاهی که در فرهنگ و آموزه‌های دینی ما این قشر زحمت کش جامعه همواره ستودنی و حائز اهمیت می‌باشد.

وی افزود: لازم است مسئولان و دستگاه اجرایی کشور با اقدامات و برنامه‌ها هدفمند در مورد ارتقای جایگاه کارگران برای رونق تولید ملی بیشتر تلاش کنند.

صفری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن عنوان داشت: امت اسلامی اکنون بر سر دوراهی عمل به دستورات قرآن و یا کرنش در برابر مستکبرین قرار دارد راهی که امت به تبعیت از قرآن دعوت می‌شود همان راهی است که در دوران بعثت حضرت رسول (ص) که این راهخ خالی از خطر و بدون سختی نخواهد بود.

امام جمعه اهرم گفت: برای عمل به دستورات قرآن باید در برابر طواغی ایستاد و جانفشانی و سختی کشید و معاصر اقتصادی و فشار همه جانبه دشمن را پشت سر گذاشت که نتیجه پیمودن این مسیر پیروزی خواهد بود.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امت اسلام و بشریت به علت عمل نکردن به معارف قرآنی است.

مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با تقدیر از تلاش‌های سربازان گمنام بیان کرد: برخی سازمان‌ها خدمات خود را نشان می‌دهند ولی سربازان گمنام تمام تلاش خود را می‌کنند تا زحمت‌شان دیده نشود.

امام جمعه برازجان اضافه کرد: وزارت اطلاعات در پروژه‌های مختلف از قبیل نفوذ فردی، اقتصادی، امنیتی، سایبری، سیاسی، فرهنگی و فکری، جریانی و غیره دشمن تلاش کرده و محکم ایستاده‌اند که شاید این تلاششان به چشم نیاید ولی باید همه دستگاه‌ها برای امنیت کشور با کارکنان اطلاعات همکاری کنند.

وی افزود: در سال گذشته یکی از اقدامات شایسته اداره کل اطلاعات استان بوشهر و سربازان گمنام امام زمان (عج) مبارزه با زمین خواری در استان بوشهر بود که توانستند حدود هفت هزار هکتار زمین را به بیت المال برگردانند که جای تقدیر تشکر دارد.

مصلح با اشاره به اینکه شعار محوری مساجد در ایام دهه تکریم و تعظیم، مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب معرفی شده است، گفت: تلاش شده است در برنامه‌های این ایام به «رونق تولید» به صورت ویژه پرداخته شود.

مصلح با اشاره به اینکه شعار محوری مساجد در این ایام «مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب» معرفی شده است، گفت: تلاش شده است، در برنامه‌های این ایام به «رونق تولید» به‌عنوان شمار محوری سال ۹۸ به‌صورت ویژه پرداخته شود.

حسن مصلح خطیب جمعه برازجان اضافه کرد: کارکردهای اجتماعی مساجد و مطالبات و منویات فرهنگی مقام معظم رهبری تلاش شده در برنامه‌های امسال تبیین شود.

وی با اشاره به اجرای پویش‌هایی همزمان با دهه دهه تکریم و تعظیم مساجد افزود: در راستای جذب مخاطبان به مساجد کشور امسال پویش یک حس خوب در مساجد با هدف بیان تجربه حس خوب حضور در مسجد اجرایی می‌شود تا در پی آن جوانان کشور در مساجد حضور پیدا کنند و تجربه حس خوب در مسجد را کسب کنند.

مصلح افزود: افرادی که تاکنون در مساجد کمتر حضور داشته‌اند با حضور در مساجد و مشاهده فضای آرام و معنوی آن، یک حس خوب را در ذائقه خود ثبت می‌کند که بنا داریم در قالب این پویش، این تجربه‌ها را جمع‌آوری و نشر دهیم.

مصلح اضافه کرد: پویش کالای ایرانی می‌خریم نیز امسال در این دهه در مساجد کشور اجرایی می‌شود تا به‌نوعی لبیک‌گویی به شعارهای سال مقام معظم رهبری باشد، همچنین ترویج ایثار و شهادت را در قالب اجرای برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

خطیب جمعه برازجان گفت: شکست نظامی آمریکا در حمله نظامی به ایران در صحرای طبس یک امداد بزرگ غیبی برای انقلاب اسلامی بود؛ در این عملیات که موسوم به عملیات دلتا و با هدف آزاد کردن گروگان‌های لانه جاسوسی آمریکا به تهران انجام شد با شکست مفتضحانه نیروهای آمریکایی بر اثر طوفان شن در پنجم اردیبهشت سال ۵۹ همراه شد.

وی اضافه کرد: در این حادثه برتری قدرت خدا بر قدرت پوشالی و استکباری آمریکا ثابت و مشخص شد مردمی که پشتوانه‌اش قدرت و توکل به خداست بر هر سلاح پیشرفته‌ای پیروز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !