چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۱۰ هزار هکتار اراضی استان بوشهر علیه ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شود

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون در سطح ۲۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر علیه ملخ‌های صحرایی مبارزه شده است گفت: در مرحله دوم مبارزه با این آفت به‌زودی در سطح ۱۰ هزار هکتار آغاز می‌شود.

آخرین اخبار
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

خسرو عمرانی با اشاره به مبارزه با هجوم ملخ‌های صحرایی اظهار داشت: این نوع آفت به مزارع و محصولات  کشاورزی خسارت جبران‌ناپذیری وارد می‌کند که مبارزه با ملخ صحرایی در اولویت برنامه‌های جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ملخ‌های صحرایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و شبه جزیره عربستان وارد کشور شده است تصریح کرد: برای مبارزه با این آفت 36 تیم پایش، 4 تیم مبارزه زمینی و یک تیم سم‌پاش هوایی در استان بوشهر راه‌اندازی شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه سم‌پاشی زمینی و هوایی در نقاط مختلف استان بوشهر انجام شده است افزود:  تاکنون 2100 هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر در مرحله نخست علیه ملخ‌های صحرایی سم‌پاشی شده است.

عمرانی با اشاره به اینکه مبارزه علیه ملخ‌های مهاجر در فاز نخست تمام شده است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پوره‌های ملخ مجددا ظاهر شده است فاز دوم مبارزه با این آفت به‌زودی در سطح اراضی کشاورزی استان بوشهر آغاز می‌شود.

وی از انجام عملیات پایش و ردیابی ملخ‌های صحرایی در سطح استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای اجرای مرحله دوم سم‌پاشی علیه ملخ‌های صحرایی تمهیدات لازم اندیشیده شده  چرا که 4 دستگاه سم‌پاش زمینی یک تیم سم‌پاشی هوایی آماده یه‌کار شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه در این مرحله 10 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر علیه ملخ‌ها و پوره‌های این آفت سم‌پاشی می‌شود تصریح کرد: 5 هزار هکتار اراضی کشاورزی علیه پوره‌ها و 5 هزار هکتار دیگر هم علیه ملخ‌ها در اراضی کشاورزی سم‌پاشی می‌شود.

عمرانی یکی از مشکلات این مرحله در سم‌پاشی را آغاز برداشت گندم دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه برداشت و خرید گندم در استان بوشهر آغاز شده، سم‌پاشی علیه ملخ‌ها در این مرحله قدری سخت‌تر است تا محصولات گندم صدمه نبیند.

وی با اشاره به اینکه کانال‌های پوره ملخ‌ها شناسایی شده و در حال پایش است بیان کرد: سم پاشی علیه ملخ‌های صحرایی در اراضی کشاورزی دشتستان، دیلم، گناوه، تنگستان و دشتی تا اواخر خرداد ماه  انجام می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !