چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در وضعیت آب و مسکن شرمنده مردم روستاهای جنوبی بخش دلوار هستیم

فرماندار تنگستان با تاکید بر توجه به وضعیت تامین آب و مسکن روستاهای تنگستان گفت: شرمنده مردم روستاهای جنوبی بخش دلوار ساحلی تنگستان هستیم که در هفته دو ساعت آب آشامیدنی دارند.

آخرین اخبار
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ عبدالحسن رفیعی‌پور در نشست بررسی مسائل و مشکلات آب روستاهای بخش ساحلی دلوار تنگستان با حضور مدیر عامل آبفار استان بوشهر، از وضعیت بحرانی تامین آب  در تنگستان خبرداد و اظهار داشت: مردم خصوصا روستاهای نوار ساحلی تنگستان دچار بحران کم‌آبی هستندکه برای حل مشکلات آب این روستاها باید چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه شرمنده مردم روستاهای جنوبی بخش نوار ساحلی تنگستان هستیم گفت: روستاهای جنوبی بخش دلوار تنگستان در هفته دو ساعت آب آشامیدنی دارند که امید می‌رود در سال جدید وضعیت آب به گونه‌ای مدیریت شود که مردم نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته باشند.

فرماندار تنگستان با اشاره به توجه استاندار بوشهر به رفع مشکلات آب شهرستان تنگستان افزود: اگر سال گذشته مشکلات ارزی کشور پیش نیامده بود، احداث آب شیرین‌کن را آغاز کرده و امسال به اتمام رسانده بودیم.

عبدالحسن رفیعی‌پور بالاترین میزان تخصیص اعتبارات سال گذشته را در تنگستان، اعتبارات حوزه آب عنوان و خاطرنشان کرد: در تنگستان مشکل میزان حجم آب نیست و مقدار ورودی آب به شهرستان مقدار خوبی است اما عمده مشکلات ما در توزیع، فرسودگی شبکه‌ها و مدیریت توزیع آب است.

وی با بیان اینکه در حال اجاره دو حلقه چاه آب آشامیدنی در شهرهای اهرم و آباد تنگستان منعقد شده افزود: پس از راه اندازی آنها و با جابه‌جایی سهمیه  آب شهرها و روستاها، می‌توانیم بخشی از کمبود آب روستاهای تنگستان را نیز جبران کنیم.

رفیعی‌پور بیان کرد: انشعاب آب، باغ ویلاهای غیرمجاز و باغ شهری‌ها در تنگستان قطع شده و‌ اولویت با تامین آب شرب منازل مسکونی در روستاهاست.

وی اولویت اصلی اعتبارات امسال را در حوزه آب شهری و روستایی عنوان و از صبر و حوصله مردم در برابر مشکل کم آبی و همچنین همکاری مجموعه آب و فاضلاب روستایی، شوراها و دهیاران تقدیر و تشکر کرد. 

مسکن ارزان در دلوار و اهرم برای جوانان و محرومان احداث شود

عبدالحسن رفیعی پور در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیزاظهار داشت: بنیاد مسکن یکی از نهادهایی است بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توانسته نقش بسیار خوبی در حوزه محرومیت زدایی روستایی با توجه به محرومیت‌هایی که وجود داشت ایفا کند.

وی تصریح کرد: تا قبل از واریز ارزش افزوده به حساب دهیاری روستاها تمام نگاه‌ها به سمت بنیاد مسکن بود، اما با پرداخت ارزش افزوده به دهیاری‌ها فشارها کمتر شده اما بازهم دهیاران اعتباراتی که در اختیارشان قرار می‌گیرد با همکاری بنیاد مسکن طرح‌های عمران روستایی اجرا می‌کنند.

فرماندار تنگستان با تشکر از نگاه خوب و تعاملی مدیرکل بنیاد مسکن استان و با اشاره به اینکه بنیاد مسکن شهرستان در جذب اعتبارات بسیار خوب عمل کرده خاطرنشان کرد: با تخصیص قیر رایگان برای آسفالت کوچه‌ها و معابر روستاها در شهرستان، کارهای بسیار خوبی انجام شده و با ادامه این روند می‌توانیم خیلی دیگر از روستاها را تحت پوشش قرار دهیم که رضایت مندی بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای بسیار خوب در شهرستان که موجب رضایت مندی بیشتر مردم شد اجرای زمین چمن مصنوعی و بوستان روستایی در روستاهاست، افزود: در بحث چمن مصنوعی مینی فوتبال، تنگستان یکی از شهرستان‌هایی است که بیشترین زمین چمن مصنوعی در آن اجرا شده و توانسته هم در بحث توسعه ورزش و هم کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر باشد.

این مقام عالی دولت در تنگستان یاد آورد شد: امیدواریم با تأمین زمین لازم در شهرهای اهرم و دلوار، احداث واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای جوانان و اقشار محروم جامعه توسط بنیاد مسکن صورت گیرد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !