شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نسبت به وقوع طوفان تندری در استان بوشهر هشدار داده شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ناپایداری‌‌های جوی از روز شنبه ۲۴ فروردین در استان گفت: نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق‌های شدید و گاهی ریزش تگرگ در برخی نقاط جنوبی و مرکزی استان بوشهر هشدار داده می‌شود.

آخرین اخبار
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ فرج‌الله شکوهی‌پور با اشاره به وضعیت آب و هوای استان بوشهر اظهار داشت: آسمان  استان بوشهر امروز نیمه ابری تا تمام ابری در برخی ساعات رگبار باران، رعد و برق و احتمال وزش تندباد لحظه‌ای و گاهی گرد و خاک است.

وی جهت وزش باد در استان را غالبا جنوب شرقی تا جنوب غربی دانست و افزود: مسیر وزش باد در این استان گاهی شمال شرقی با سرعت 10 تا 36 کیلومتر و در هنگام وزش تندباد به بیش از 50 کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش و تقویت ناپایداری‌های جوی و تشدید بارش‌ها در ساعاتی از فردا شنبه گفت: فردا نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان به‌ویژه در  شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم و بخش‌هایی از شهرستان‌های تنگستان و دشتی و بوشهر هشدار داده می‌شود.

شکوهی‌پور نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق‌های شدید و گاهی ریزش تگرگ در برخی نقاط جنوبی و مرکزی استان بوشهر  هشدار داد و خاطرنشان کرد: فردا در استان بوشهر نسبت به وزش تندبادهای لحظه‌ای و در پی آن افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا در برخی ساعات هشدار داده  می‌شود.

وی با تاکید بر پرهیز از دریاروی به ویژه با شناورهای سبک تفریحی و صیادی افزود: ارتفاع موج دریا 60 تا 120 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای تا 150 سانتیمتر افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر فردا در بندر بوشهر مداول دریا را ساعت 02:15 دقیقه دانست و گفت: فردا جزر اول دریا ساعت 05:22، مد دوم دریا ساعت 13:02 و جزر دوم دریا ساعت 21:49 دقیقه است.

شکوهی‌پور از پیش‌بینی وزش تندباد لحظه‌ای در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در روز شنبه به سبب افزایش ناپایداری‌های جوی و وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به‌ویژه مناطق مرکزی و جنوبی، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !