چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

یک درخت میلیون ها چوب کبریت را می سازد

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنگستان گفت: با یک درخت می توان هزاران چوب کبریت ساخت ولی یک چوب کبریت در اثر بی احتیاطی هزاران درخت و بوته را از بین خواهد برد.

آخرین اخبار
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، به نقل از تنگستان نما، آزاده قاسم زاده رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنگستان در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: بارش رحمت الهی در شهرستان در سال زراعی جاری متفاوت از سالهای گذشته و در زمان مناسب و با پراکنش صحیح موجب سرسبزی مراتع و رونق کشاورزی شده و درهای نزول رحمت الهی به روی ما گشوده شده است و شکر نعمتش را بجای آورده و با درایت و برنامه ریزی از این موهبت الهی استفاده لازم را ببریم.

وی افزود: در صورتی که نتوانیم موضوع را خوب مدیریت کنیم همین نعمتی که در اختیار ما قرار گرفته در اثر بی توجهی می تواند منشا خسارات جبران ناپذیری شود.

آزاده قاسم زاده ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در اثر سوء مدیریت می تواند برایمان  چالش برانگیز شود  آتش سوزی و ایجاد حریق در مراتع اراضی کشاورزی و طبیعت است.

قاسم زاده اظهار کرد: با توجه به پوشش علوفه‌ای گسترده و یکدست، در صورت اتفاق، به یک بحران عظیم مبدل شده و میتواند خسارات زیادی را به منطقه وارد آورده و حتی تهدید بزرگی برای جان و مال مردم باشد.

وی گفت: کشاورزان، دامداران، روستاییان و همشهریان گرامی ، همه ما طبیعیت را دوست داریم و در مقابل آن مسئولیم  و به منظور نگهداری هرچه بهتر از آن در مقابل حریق نیاز است و برخی از موارد ایمنی باید رعایت کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنگستان تصریح کرد: با یک درخت می توان هزاران چوب کبریت ساخت ولی یک چوب کبریت در اثر بی احتیاطی هزاران درخت و بوته را از بین خواهد برد.

 

انتهای پیام/

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !