چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تولید گندم در استان بوشهر ۴.۵ برابر افزایش می‌یابد

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل ۳۰ هزار تن گندم در استان برداشت شد گفت: با توجه وضعیت مطلوب بارش باران در استان بوشهر تولید گندم امسال با افزایش ۴.۵ برابری نسبت به سال قبل به ۱۴۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

خسرو عمرانی با بیان اینکه برداشت گندم در استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: برای برداشت محصول استراتژیک گندم 570 کمباین به اراضی کشاورزی این استان اعزام می‌شود که تاکنون 350 کمباین از فارس وارد شده است.

وی، از تعیین مراکز 5 گانه خرید گندم از کشاورزان بوشهری خبر داد و بیان کرد: این مراکز که در شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان استقرار دارد آماده خرید محصول گندم‌کاران از صبح تا ساعت 20 و این در حالی است که مرکز خرید انبارهای چغادک 24 ساعته گندم کشاورزان را تحویل می‌گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهربا اشاره به رطوبت محصول گندم افزود: به سبب رطوبت بالا در مزارع گندم، باید ابتداء هوادهی و سپس گندم برداشتی تحویل مراکز خرید شود که این مهم قدری بر جلوگیری از تسریع برداشت و تحویل گندم  اثرگذاشته  است.

عمرانی، با بیان اینکه تاکنون افزون بر 1500 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است تصریح کرد: پیش بینی برداشت گندم در استان بوشهر امسال 140 هزار تن است که نسبت به سال قبل که حدود 30 هزار تن بود افزایش4.5 برابری دارد.

وی، با اشاره به خرید توافقی محصول جو در استان بوشهر افزود: پیش بینی 20 هزار تن برداشت جو در مزارع استان بوشهر می‌شود که این محصول به صورت توافقی از کشاورزان تحویل می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت دانه روغنی کلزا خبرداد و گفت: پیش بینی می‌شود 800 تن دانه روغنی کلزا در اراضی کشاورزی استان بوشهر برداشت شود.

عمرانی با اشاره به برداشت گوجه فرنگی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر 450 هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید شده که با برداشت 20 هزار تن دیگر برداشت محصول گوجه فرنگی به پایان می‌رسد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !