چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

توانمندی متخصصان ایرانی در پارس جنوبی متبلور است

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه توانمندی متخصصان ایرانی در پارس جنوبی متبلور است گفت:جوانان، صنعت‌گران و مهندسان کشورمان توانستند در اجرای فازهای پارس جنوبی تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنند .

آخرین اخبار
۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سردار رستم قاسمی صبح امروز در بازدید از فازهای 22 و 24 پارس جنوبی، منطقه صنعتی و انرژی  عسلویه را نماد توانمندی‌های مهندسی کشور دانست و اظهار داشت: پارس جنوبی که با توان متخصصان داخلی محقق شده  تبلور غرور ملی ایرانیان محسوب می‌شود.

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)  از محقق شدن تاکیدات امام راحل مینی ما می‌توانیم در پارس جنوبی خبر داد و تصریح کرد: تکمیل فازهای پارس جنوبی منویات و تاکیدات امام راحل را که ما می‌توانیم محقق کرد و جهادگران صنعت نفت تاکیدات امام راحل  را متبلور کردند.

سردار رستم قاسمی از تلاش غربی‌ها برای متوقف کردن پروژه پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: زمانیکه تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد غربی‌ها برای متوقف کردن پروژه‌های پارس جنوبی تلاش زیادی کردند ولی امروز شاهد تکمیل  بیشتر فازهای پارس جنوبی هستیم  که نشان از توانمندی صنعت ایران است.

وی با بیان اینکه تصمیمات مقام معظم رهبری در فازهای پارس جنوبی محقق شده است  تصریح کرد: در سفر مقام معظم رهبری، در سال 1390 به منطقه پارس جنوبی  دستوراتی صادر کردند که امروز با توجه به آن تصمیم‌ها و توصیه‌های ایشان شاهد افزایش برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی هستیم.

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه شرایط کنونی زمینه وابستگی ایران به کشورهای دیگر کاهش داده است گفت: امروز ما در صنعت نفت وابستگی بسیار کم به کشورهای دیگر داریم و در برخی حوزه‌ها نیز اصلا وابستگی نداریم و این حاصل تلاش و زحمات جوانان ایرانی است که در کشور صورت گرفته و دولت‌های مختلف در آن نقش داشته‌اند.

وی، تحریم‌ها را یک ظلم بزرگ به ملت ایران دانست و تاکید کرد: غربی‌ها قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند حتی در مواردی همچون دارو و غذا هم که می‌گویند ایران تحریم نیست دروغ می‌گویند و این یک دروغ بزرگ است.

سردار رستم قاسمی  با بیان اینکه توانمندی متخصصان ایرانی در پارس جنوبی متبلور است گفت:جوانان، صنعت‌گران و مهندسان کشورمان توانستند در اجرای فازهای پارس جنوبی تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنند .

عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه ایران کشور جوان و دارای توانمندی بزرگی است تصریح کرد: اجرای بخش بزرگی از  فازهای پارس جنوبی نتیجه توانمندی مهندسان ایرانی  و شرکت‌های دانش بنیان و عرصه‌های مختلف است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !