یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تربیت 170 مربی در سطح استان بوشهر برای آموزش پیشگری از مواد مخدر آغاز شد

تربیت 170 مربی در سطح استان بوشهر را در سال جاری برای آموزش پیشگری از مواد مخدر آغاز کرده‌ایم

آخرین اخبار
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 ارسطو ترکمان‌منش در همایش تربیت مربی پیشگری از اعتیاد کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: با وجود تلاش‌های انجام شده شاهد افزایش میزان سوء مصرف مواد مخدر هستیم که در دو بخش سنتی و صنعتی هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: اکنون کار به جایی رسیده که برخی از داروهای معمول نیز با استفاده های نابجا به عنوان پیش ساخت برخی از مواد مخدر صنعتی استفاده و برای مصرف در اختیار افراد قرار می گیرد. 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر تصریح کرد: نیاز است کنشگرانی که در عرصه آسیب‌های اجتماعی در ساختارهای مختلف آموزشی تلاش می‌کنند نسبت به آشنایی با مواد مخدر جدید که طیف آن وسیع شده، همتی مضاعف داشته باشند.

ترکمان‌منش یادآور شد: خانواده و مدارس مهمترین بسترها برای آموزش خطرات مواد مخدر هستند که می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده مورد توجه قرار گیرند.
وی ادامه داد: سودجویان موادمخدر به شکل کلان و ریز با هدف افزایش سود، به دنبال افزایش شبکه مصرف نیز هستند و این شرایط سبب می‌شود که دامنه تعدادی که درگیر موادمخدر می‌شوند، افزایش یابد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیان کرد: هر چقدر خانواده سالم‌تر باشد جامعه‌ای سالم‌تر خواهیم داشت که نقش آموزش در این زمینه حائز اهمیت است.
ترکمان‌منش عنوان کرد: تربیت 170 مربی در سطح استان بوشهر را در سال جاری برای آموزش پیشگری از مواد مخدر آغاز کرده‌ایم و امروز نیز خوشخالیم که زمینه آموزش 50 مربی در کمیته امداد را فراهم می سازیم.
وی بیان کرد: البته فعالیت‌های خوبی در عرصه ترک موادمخدر توسط سازمان های مردم نهاد انجام شده که آخرین آمار از وجود حداقل سه هزار نفر رها یافته از بلای اعتیاد هستند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !