پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جاذبه های گردشگری شهر اهرم+ تصاویر

نوروز معمولا فرصت مناسبی برای سفر کردن و دیدن مکان های جدید است و شهرستان تنگستان و شهر اهرم با دیدنی‌های بسیار یکی از مکان‌هایی است که در هر تعطیلات مردم را به سوی خود جذب می‌کند.

آخرین اخبار
۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، به نقل از تنگستان نما، سفرهای نوروزی و داشتن تعطیلات چند روزه یکی از دغدغه های مردم در ایام عید است، اما بالا بودن هزینه اسکان و گردش در مناطق مختلف شهرها کمی قابل تامل می باشد.

نکته قابل توجه انتخاب شهری است که علاوه بر مکانهای دیدنی و گردشگری به یادماندنی، هزینه سفر نیزمقرون به صرفه باشد.

Afbeeldingsresultaat voor ‫تنگستان‬‎

کشوری مثل ایران که دارای تمدن و فرهنگ چشمگیری است، شهرهای کوچک و بزرگ بسیاری دارد که در آن ها شاهد جاذبه های گردشگری هستید.

بوشهر، شهریست که دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است که از جمله آن می توان به قلعه زائر خضرخان اهرمی، موزه رئیس علی دلواری، قلعه نصوری، رافائل، سحانتیر، گنبد نمکی جاشکف موزه دریانوردی خلیج فارس و ری شهر اشاره کرد.

شهر اهرم مرکز شهرستان تنگستان که تا مرکز استان ( بوشهر ) 54 کیلومتر فاصله دارد و در موقعیت 51 درجه و 17 دقیقه طول شرقی و 27 درجه و 53 دقیقه عرض شمالی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا 65 متر است.

تنگستان یکی از شهرستانهای استان بوشهر می باشد و مرکزیت شهر اهرم هست این شهر افراد نامور و معروفی همچون حاج سید محمدتقی هاشمی، زائرخضرخان اهرمی، آیت الله علم الهدی اهرمی، معتقد اهرمی و آیت الله جمی، ميرزا حسين معتقد اهرمي، عباس محمدزاده و محمد سليماني در این شهر زیسته است.

از سوغات شهر اهرم، خرما، خارک، رنگینک، گرده، رطب، شیرینی خانگی، شیرینی خانگی، کلوچه خرمایی، ارده، حلوای سنگک، خارک پخته، ماهی و الوا انگشت پیچ می توان نام برد.

مکان گردشگری این شهر قلعه زائرخضر خان اهرمی( قلعه کلات)، چشمه آبگرم اهرم(اوبا)، چشمه آبگرم میراحمد، تفرجگاه ها و منطقه حفاظت شده خاییز، امامزاده ابراهیم(اهرم)، امامزاده جعفر( اهرم)، سد انحرافی اهرم، چشمه آبگرم قوچرک، نخلستان های تنگستان و امامزاده زین الشهدا اهرم می باشد.

چشمه آب گرم اهرم

چشمه آبگرم اهرم (اوبا) در شهر اهرم در 60 کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد، مظهر چشمه از شکاف سنگ‌هاى رسوبى مارنى و گچى از زمین خارج مى‌شود و آب آن در ردیف‌ آب‌هایى با بارهاى منفى و مثبت مختلف و گرم است.

این چشمه دو استخر زنانه و مردانه دارد و آب گرم توسط یک کانال از سرچشمه به استخرها هدایت مى‌شود.

چشمه آب گرم اهرم به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر هست و همه ساله مسافران بسیاری از اقسا نقاط کشور به دیدن این جاذبه تفریحی میان. آبگرم در سال ۱۳۸۶، چشمه آبگرم اهرم تنگستان به عنوان دهکده نمونه آب درمانی در ایران انتخاب شد.

قلعه کلات اهرم

تاریخچه قلعه کلات اهرم، ساخت این بنا به دوره حیات زائر خضر خان اهرمی ملقب به امیر اسلام حاکم منطقه تنگستان که در اواخر عهد قاجاریه می زیسته مربوط می شود، در جریان جنگ جهانی اول به عنوان پایگاه مجاهدین و مبارزین ضد استعماری و محل درگیری مبارزان جنوب با متجاوزین انگلیسی بوده است و جای اصابت گلوله توپ بر برج غربی آن هنوز هم باقی مانده‌است. همچنین در همین قلعه اسرای انگلیسی نگهداری می‌شده‌اند.