چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بدهی ۴۳ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بدهی ۴۳ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد و گفت: هزینه‌های درمانی در استان بوشهر با چند تغییر رویکرد کاهش یافت.

آخرین اخبار
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری صبح چهارشنبه در آیین آغاز پروژه نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه در استان بوشهر در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر جز پنج استان اول کشور است که وفق شده شاخص های قیمتی در ارائه خدمات متنوع پزشکی را کنترل و اجازه ندهد که افزایشی در این بخش انجام شود.

وی افزود: با توجه به این که در سال جاری دانشگاه علوم پزشکی فقط ۵۰ درصد سرانه بیمه شدگان حوزه سلامت را دریافت کرده اما به واسطه وظیفه ذاتی ناچار به ارائه خدمات به ۱۰۰ درصد این افراد است که که مشکلاتی اسای برای ما ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: برای ارائه بهینه خدمات به مراجعین باید بخش عمده‌ای از رفتارهای مراجعین تغییر کند که در بخش های مختلفی از جمله تجویز دارو توسط متخصصین و درخواست های مردم از پزشکان نیاز به فرهنگ سازی داریم.

کشمیری با اعلام این که فقط با حذف دو آنتی بیوتیک، میلیاردها تومان در طی ۱۱ ماه گذشته صرفه جویی شده است، عنوان کرد: در یک مورد در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برای تجویز سی تی اسکن اسپاینال از پزشکان خواستیم که دلیل آن را بنویسند که شاهد کاهش ۵۰ درصدی نیاز به این نوع سی تی اسکن بودیم.

وی ادامه داد: روند پرداخت های بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یک فرایند مناسبی قرار گرفته که با پیش پرداخت ۷۰ درصدی در هر ماه شاهد هستیم که مشکلاتی مالی ما با بیمه سلامت در حد قابل توجهی کاهش بافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته، حدود ۴۳ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بدهی دارد و در سال جاری نیز تا خرداد ماه فقط  ۶۰ درصد صورت حساب ها را پرداخت کرده که این شرایط مشکلات گستردهای را برای پرداختی به پزشکان، پرستاران و سایر کادرهای درمانی در سطح استان بوشهر ایجاد کرده است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !