شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نصرتی: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حال رفت و آمد در راهروهای شهرداری است/شمشیری: در پروژه چرخ و فلک به برخی کارمندان شهرداری شک دارم

نائب رئیس شورای شهر بوشهر گفت: بخش خصوصی برای ایجاد جت اسکی، پارک بادی و غیره حدود 3 هفته است که پیمانکار در حال رفت و آمد در راهروهای شهرداری است و هیچ کس همکاری نمی کند.

خبر وسط
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ نشست شورای شهر بوشهر با حضور هفت نفر از اعضاء اصلی، شهردار و مسئولین مالی و سرمایه گذاری شهر داری و جمعی از اصحاب رسانه در صحن علنی برگزار شد.

بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حال رفت و آمد در راهروهای شهرداری است

روح الله نصرتی نائب رئیس شورای شهر بوشهر گفت: طی سال گذشته سرمایه گذاران زیادی به شورا دعوت شد که برای اجرای پروژه ها به حوزه سرمایه گذاری شهرداری ارجاع داده شده است که نسبت به همکاری در این حوزه گلایه مند هستند.

نصرتی اظهار کرد: بخش خصوصی برای ایجاد جت اسکی، پارک بادی و غیره حدود 3 هفته است که پیمانکار در حال رفت و آمد در راهروهای شهرداری است و هیچ کس همکاری نمی کند.

وی با بیان اینکه نیازی به مشاور تبریزی برای اجرای پروژه ها نیست، افزود: تقاضای ویژه هنداریم بهترین راه برای عبور از بحران ها انتخاب شود که نیاز است یک نیروی متخصص در حوزه سرمایه گذاری بکارگیری شود.

چرخ و فلک بوشهر شب عید به بهره برداری میرسد

امیری شهردار بوشهر در صحن علنی شورای شهر بوشهر گفت: برای راه اندازی پارگینگ مکانیزه مسجد جامع عطار تعهداتی به هیات امنا مسجد جامع عطار داشته ایم.

شهردار بوشهر عنوان کرد: با مصوبه شورای شهر بوشهر 700 میلیون تومان از اختیارات شهرداری است که هنوز برنامه ای برای آن ندارم.

Image result for ‫امیری شهردار بوشهر سپاس‬‎

وی ابراز کرد: با همکاری فرمانداری پروژه هایی آغاز شده است و سعی داریم با توجه به شرایط بودجه ای مطالعات دقیق انجام شده است تا نخواهیم در پروژه ها دوباره کاری صورت گیرد.

امیری با اشاره به پروژه چرخ و فلک، تاکید کرد: وعده پیمانکاران ماننده وعده خوبان است، پیمانکار چرخ و فلک وعده کرده است شب عید پروژه چرخ و قلک به بهره برداری خواهد رسید.

فرمانداران نباید دخالتی در نظرات نمایندگان مردم داشته باشند

کیوان هاشم زاده عضو شورای شهر بوشهر گفت: در خصوص کمیسیون تطبیق فرمانداری بوشهر برخی از لایحه شورای شهر بوشهر توسط  این کمیسیون با عنوان هایی مانند صلاح شورا و شهرداری نیست، برگشت داده می شود.

وی ادامه داد: بعداز مجلس شورای اسلامی تنها مرجعی که می تواند شبهه قانون انجام دهد شوراهای شهر هستند، نمی دانم کجای قانون هیئت تطبیق می تواند صلاح شورا تعیین کند.

هاشم زاده اظهار کرد: استاندار بوشهر باید به این موضوع ورود کند که برخی فرمانداران شورای تشخیص مصلحت ایجاد نکنند و هیچ دخالتی در نظرات و لایحه نمایندگان مردم نداشته باشند.

کشتی سازمان حمل و نقل شهرداری به گل نشسته است

اکبر توسلی عضو شورای شهر بوشهر با تبریک به مناسبت روز مهندس، گفت: نگاه و نگرش مهندس در همه تصمیمات جامعه باید لحاظ شود به گونه ای که در دنیا هیچ نگرشی نداریم که با تفکر مهندسی قابل حل نباشد.

توسلی خطاب به شهردار اظهار کرد: کشتی سازمان حمل بار و مسافر شهر بوشهر به گل نشسته است و باید توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی در شهر بوشهر توسعه داشته باشد تا مردم از حداقل ها در مرکز استان محروم نباشند.

https://sepas.ir/uploads/585180IMG_0025.jpg

عضو شورای شهر بوشهر عنوان کرد: باید چالش های سازمان حمل و نقل بار و مسافر رفع شود؛ در برخی ساعات شبانه روز شهروندان برای جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر هیچ تاکسی مصوب وجود ندارد به گونه ای که اگر تاکسی های بخش خصوصی نباشند قطعا مردم دچار مشکل خواهند شد.

وی ادامه داد: ترمینال مرکزی شهر بوشهر در شان مردم و مرکز استان نیست و ار حداقل های ارائه خدمات محرم است که نیاز است بودجه ای جهت ارائه سرویس یه شهروندان اختصاص داده شود.

سرمایه گذاری 700 میلیونی شهرداری در حال پاسکاری است

ندا عبدالله زاده عضو شورای شهر بوشهر در صحن علنی شورای شهر بوشهر گفت: براساس لایحه اراسلی به شورای شهر 16 دستگاه اتوبوس که بالای 10 سال قدمت دارند قرار است در مزایده شرکت داده شود که درخواست دادیم دو دستگاه اتوبوس در اختیار توانیابان و دو دستگاه اتوبوس جهت ایجاد کتابخانه سیار است.

عضو شورای شهر بوشهر اظهار کرد: پارکینگ طبقاتی مکانیزه در کنار مسجد جامع عطار باید تعیین تکلیف شود و اگر نمی توانیم راه اندازی کنیم باید جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینکه مخالف اجرای این پروژه بودم، افزود: ایجاد پارکینگ با ظرفیت 24 خودرو هیچ تاثیری در کاهش ترافیک مرکز شهر نخواهد داشت، اما با اجرای این طرح پیشنهاد می کنم پارکینگ به هیات امنا مسجد واگذار شود.

عبدالله زاده خاطرنشان کرد: سرمایه ای با اعتبار 700 میلیون تومان ایجاد شده است که برای راه اندازی آن در حال پاس کاری هستیم.

عضو شورای شهر بوشهر ابراز کرد: اختیاراتی به شهدار داده شده است تا برای همه پروژه ها نیازی به مصوبه نداشته باشد اما باید نظارت کامل داشته باشند تا در اجرای پروژه ها بخصوص حوزه زیبا سازی سلیقه ای عمل نشود.

در پروژه چرخ و فلک به برخی کارمندان شهرداری شک می  کنم

طاهره شمشیری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر گفت: به دلیل عدم تعهدات پیمانکار چرخ و فلک این پروژه باید حقوقی شود و خسارت آن به بیت المال برگردد.

شمشیری اظهار کرد: قرار بود این پروژه در دهه فجر افتتاح شود که انجام نشد و قطعا شب عید هم افتتاح نمی شود و باید این پرونده توسط حقوقی شهرداری پیگیری شود.

https://sepas.ir/uploads/169319IMG_0059.jpg

عضو شورای شهر بوشهر افزود: از زمان کلنگ زنی پروژه چرخ و فلک سه شهردار تغییر کرده است که اگر فانتوم هم بود پرواز می کرد، باید با پیمانکار برخورد شود که من گاهی اوقات به کارمندان شهرداری شک می کنم.

وی تصریح با بیان اینکه پیاده روهای شهر باید ساماندهی شود، عنوان کرد: اگر پیاده رویی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است اعلام کنید تا همه متوجه شوند.

شمشیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیاده روهای شهر تردد را برای شهروندان سخت کرده است که باید سعد معابر ساماندهی شود.

عضو شورای شهر بوشهر تاکید کرد: به دلیل خاموشی در یکی از کوچه های شهر بوشهر از 13 منزل مسکونی سرقت شده است و درحالی که یم سارق درحال دزدی بوده است خانم خانه دچال سکته و جان خود را از دست داده است.

انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !