یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کنگان از محل گذر به مقصد گردشگری در نوروز تبدیل شود

فرماندار شهرستان کنگان با تاکید بر تبدیل این شهرستان به مقصد گردشگری، گفت: شرایط و فضا برای میزبانی مناسب از مسافران نوروزی در کنگان آماده شود.

آخرین اخبار
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 فتح‌الله نوروزی بعد از ظهر شنبه در نشست کمیته خدمات سفر شهرستان کنگان اظهار داشت: شهرستان کنگان ظرفیت های بالقوه بسیاری در حوزه های مختلف دارد که ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی این ظرفیت‌ها است.

وی با بیان اینکه گردشگری محور توسعه است ، از این رو به طور جدی باید مد نظر قرار گیرد، اضافه کرد: هر گردشگر به عنوان سفیری عمل می‌کند که می‌تواند داشته‌های فرهنگی شهرستان ما را به شهرستان دیگری برده و به رایگان تبلیغ کند.

فرماندار کنگان با بیان اینکه باید نسبت به معرفی شهرستان دقت لازم را داشته باشیم که برای مسافران هدف گردشگری باشد، نه محل گذر مسافران باشد ادامه داد: شهرداران سه گانه نسبت به فضاسازی و زیبا سازی شهری اهتمام لازم داشته باشند.

وی اضافه کرد: روستاهای هدف گردشگری آمادگی لازم برای جذب مسافران داشته باشند و نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای بومی محلی در ایام نوروز برپا خواهد شد.

نوروزی با بیان اینکه کمپ اسکان مسافرین در شهرهای سه گانه توسط شهرداران ایجاد و برنامه ریزی لازم صورت گیرد افزود: مدارس آمادگی لازم را برای پذیرش مهمانان نوروزی داشته باشند، در این راستا کمیته اسکان تمهیدات لازم را فراهم کند.

وی ادامه داد: با تهیه نقشه شهرستان جاذبه های گردشگری نیز به خوبی تهیه و در اختیار مسافرین قرار گیرد. کمیته بندری به منظور استفاده از ظرفیت دریا با هماهنگی شهرداران ، دریابانی و اداره ورزش و جوانان برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

فرماندار شهرستان کنگان بیان کرد: کمیته تنظیم بازار برنامه ریزی لازم را برای نوروز ۹۸ در شهرستان داشته باشد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !