چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیش از ۱۳ میلیارد ریال هزینه کمک معیشت به خانوارهای تحت پوشش پرداخت شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر گفت: با استفاده روش‌های نوین در این ۱۱ ماهه امسال ۶۵۰ میلون ریال به دست نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر رسیده است.

آخرین اخبار
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس : به نقل از فارس؛ سید محمد علی مهیمنیان‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ضرورت کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت جمع‌آوری کمک‌های مردمی وضرورت بهره‌گیری از فناوری‌های جدید، سامانه الکترونیکی آنی پرداخت به صورت گسترده برای مرکز استان و همه شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است تا مردم خیّر و نیکوکار هم‌استانی راحت‌تر بتوانند کمک‌های خود را به نیازمندان پرداخت کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر بیان کرد: کلیه کمک‌های دریافتی از خیرین و نیکوکاران چه از طریق روش‌های سنتی و چه از طریق روش‌های نوین در زمینه‌های تعمیر و ساخت مسکن نیازمندان، هزینه‌های درمانی نیازمندان، پرداخت جهیزیه به نوعروسان مددجو، پرداخت وام‌های کارگشایی و اشتغال، کمک به معیشت نیازمندان و پرداخت هزینه‌های دانش آموزی و دانشجویی فرزندان مددجویان هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: سیستم آنی پرداخت شیوه‌ای جدید برای پرداخت آسان و سریع کمک‌های نقدی مردم برای رفع مشکلات نیازمندان است برهمین اساس مردم و خیران استان می‌توانند از طریق شماره گیری کد #۰۷۷*۸۸۷۷* صدقه روزانه و یا دیگر کمک‌های نقدی خود را در سرفصل‌های مختلف از جمله صدقه، زکات، مسکن نیازمندان، نذورات، جشن عاطفه‌ها، جشن نیکوکاری، طرح‌های اکرام ایتام، محسنین، شفاء، کوثر، طاها و جهیزیه نوعروسان پرداخت کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسد.

مهیمنیان‌پور گفت: رقم کمک‌های مردمی از طریق سامانه‌های الکترونیک ۶۵۰ میلیون ریال است که این نشان از علاقه مردم استان به پرداخت کمک‌های خود از طریق روش‌های نوین و جایگزین روش‌های سنتی است. ۲ هزار ۷۴۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر هستند که در این ۱۱ ماهه ۱۳ میلیاردو ۱۰۲ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال هزینه کمک معیشت یا حقوق دریافت کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوشهر با بیان اینکه طرح اکرام یکی از موفقیت ترین طرح‌های اجرایی است گفت: این طرح که با همکاری خیرین و نیکوکاران در حال انجام است، کمک‌های دریافتی مستقیم به دست ایتام و محسنین می‌رسد و در شهرستان بوشهر ۴۸۵ یتیم و محسنین تحت پوشش این طرح هستند.

یک‌هزار و ۸۰۰ حامی در طرح ایتام و محسنین شهرستان بوشهر فعال هستند

مهیمنیان پور گفت: یک‌هزار و ۸۰۰ حامی در طرح ایتام و محسنین شهرستان بوشهر فعال هستند و تاکنون ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به‌حساب ایتام و محسنین پول نقد واریزشده است. ۸ هزار و ۶۴۰ امور مشترک در شهرستان بوشهر است که در ۱۱ ماهه امسال ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به صورت نقد به کمیته امداد شهرستان کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال مردم ۲ میلیارد و ۲۵۵ میلیون و ۶۱۱ هزار ریال در بحث زکات به کمیته امداد شهرستان کمک کرده‌اند افزود: در ۱۱ ماهه امسال، ۴ میلیارد و ۶۲۹ میلیون و ۹۷۹ هزار ریال کمک بلاعوض خدمات درمانی صورت گرفته است که شامل ۲هزار و ۷۴۵ خانوار و ۳ هزار و ۸۰۰ نفراست.

مهیمنیان پور با بیان اینکه هزینه‌ای بالغ بر ۷۸ میلیون ریال در قالب شوق زیارت و عتبات عالیات به خانواده‌ها پرداخت‌شده است تصریح کرد: در بحث آموزش و اردوهای زیارتی ۲۸۰ نفر در قالب برنامه شوق زیارت و زیارت اولی به مشهد مقدس و تعداد ۴۰ نفر هم به کربلای معلی در قالب راهیان نور اعزام کرده‌ایم.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !