چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حضور 6 هزار رزمنده دیری در دفاع مقدس/ 150 هزار سند از شهدای شهرستان دیر جمع‌آوری شد

جانشین فرمانده سپاه شهرستان دیر گفت: مرکز آرشیو دفاع مقدس شهرستان دیر در استان منحصر بفرد است و بالغ بر150 هزار عکس و سند از شهدا جمع‌آوری کرده‌ایم.

آخرین اخبار
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سروان سیدعلی حسینی‌نیا در نشست شورای اداری، با بیان اینکه شهدا برجسته‌ترین مفاخر کشور هستند، اظهار داشت:بزرگداشت یاد و نام شهدا نه تنها یک وظیفه دینی است بلکه از بعد ملی نیز ما باید از شهدا یاد کنیم.

جانشین فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر افزود: با گذشت چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی آن چیزی که باعث ماندگاری و دوام و بقای این نظام شده خون حیات‌بخش شهیدان و بزرگداشت نام و یاد آن عزیزان است.

وی ابراز کرد: مردم بندر دیر از دیرباز حماسه‌ساز و قهرمان‌پرور بوده‌اند و در برهه‌های حساس، با احساس مسؤولیت به موقع نقش مهم ، مؤثر و بسزایی در حرکت‌های دینی و ملی داشته‌اند.

این مسؤول بیان داشت: حضور رزمندگان این شهرستان دوشادوش شهید رئیسعلی دلواری در نبرد با استعمار پیر انگلیس ،مبارزه با استبداد پهلوی و فعالیت و نقش‌آفرینی در حوادث انقلاب شکوهمند اسلامی موجب شد تا این دیار به عنوان یکی از کانون‌های اصلی انقلاب اسلامی در استان بوشهر مطرح شود.

حسینی‌نیا با بیان اینکه شش هزار نفر از رزمندگان شهرستان دیر در طول دوران دفاع مقدس به جبهه‌ها اعزام شدند، گفت: حضور فرزندان شهرستان دیر در عملیات‌های مهم و نقش‌آفرینی در کسوت‌های فرماندهی‌ گروهان، گردان و ارکان تیپ و حضور آنان در عملیات‌های مقابله به مثل و نبرد مستقیم با  استکبار جهانی در حوزه سرزمینی برگ زرینی از افتخارات این دیار است که باید بیشتر به آن توجه کنیم.

وی افزود:سال گذشته شاهد حضور هفت هزار نفری مردم شهرستان دیر در یادواره سرداران،117 شهید و چهار شهید گمنام بودیم که نشان از روحیه قدرشناسی این مردم است.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان دیر یاد‌آور شد: مرکز آرشیو دفاع مقدس شهرستان دیر در استان منحصر بفرد است و بالغ بر150 هزار عکس،سند و مدرک از شهدا جمع‌آوری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کار جمع‌آوری تصاویر شهدای شهرستان کامل انجام گرفته است، تصریح کرد: همچنین تاکنون کار تصویر‌برداری و مصاحبه با 50 درصد والدین ، 40 درصد همسران و 50 درصد فرزندان شهدا انجام شده است.

به گزارش فارس،با معرفی فرماندار به عنوان رئیس و سپاه به عنوان دبیر یادواره و معرفی کمیته‌های مختلف ، سال آینده یادواره شهدای شهرستان دیر برگزار می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !