چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تفاهم جلوگیری از انتشار آلاینده‌های زیست محیطی در خارگ امضا شد

به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار و سند چشم انداز توسعه کشور تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان محیط زیست کشور، شرکت پتروشیمی خارگ و بخشداری ویژه خارگ منقعد شد.

آخرین اخبار
۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و در مرکز ثقل صادرات کشور با همراهی و همدلی همه جانبه شرکت پتروشیمی خارگ موفق شدیم تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان محیط زیست کشور، شرکت پتروشیمی خارگ و بخشداری ویژه خارگ منقعد شد.

وی افزود: این تفاهم نامه به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار و سند چشم انداز توسعه کشور در افق ۱۴۰۴ توسط معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، مدیرعامل شرکت پتروشیمی و بخشدار ویژه خارگ به امضا رسید.

بخشدار ویژه خارگ با اشاره به مفاد این تفاهم نامه تصریح کرد: در این سند تفاهم شد که همکاری سه جانبه ای در تحقق توسعه پایدار در جزیره و جلوگیری از انتشار آلاینده‌های زیست محیطی صورت گیرد.

وی بیان کرد: همچنین ارتقای آموزش و فرهنگ سازی محیط زیست در جزیره خارگ و همکاری در ایجاد بسترهای مناسب برای اجرای طرح های پژوهشی و توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان و فن آوری نو در رفع آلودگی های محیط زیستی در برنامه ریزهای از پیش تعین شده و مدون به انجام رسد.

رضایی گفت: مشارکت در ارتقای کیفیت محیط زیست و احیا و بازسازی زیستگاه‌های جزیره خارگ در خصوص لاکپشت‌ها و همکاری ارتقای خدمات آزمایشگاهی و پایش‌های زیست محیط در جزیره خارگ در حد امکانات آزمایشگاه از اهداف اصلی است که در این تفاهم نامه تدوین شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست هم در این تفاهم نامه متعهد شد که تسریع و همکاری  لازم در روند فعالیت های طرح های توسعه مجتمع پتروشیمی خارگ وفق قوانین و مقررات محیط زیست و همکاری با واحد HSE مجتمع پتروشیمی خارگ در راستای پیشگیری، شناسایی و رفع آلودگی های محیط زیست را بصورت مستمر داشته باشد، همچنین کارگروهی مسئول نظارت بر اجرای این تفاهم نامه توسط سه ارگان انتخاب شد.مهر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !