پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تغذیه ناسالم عامل بیماری‌ها/ محصولات کشاورزی شناسنامه‌دار شوند

بوشهر - محصولات غذایی ناسالم به عنوان یکی از عوامل بروز بیماری‌های غیرواگیر هستند و با ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی و تولیدات غذایی می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرد.

آخرین اخبار
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛به نقل از خبرگزاری مهر ؛ گروه استان‌ها: در سال‌های اخیر شاهد افزایش بروز برخی از بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها هستیم که استفاده از مواد غذایی ناسالم به عنوان یکی از عوامل بروز بیماری‌های غیرواگیر محسوب می‌شوند.

هرچند تلاش‌هایی برای تولید محصولات سالم صورت گرفته و محصولات اورگانیک کم کم جایگاه خود را در بین مردم پیدا می‌کنند ولی اغلب محصولات کشاورزی که وارد بازار مصرف می‌شوند،‌ وضعیت مشخصی از نظر سلامت ندارند.

استفاده از کود و سموم در تولیدات کشاورزی در سال‌های اخیر افزایش یافته است و نیاز است که نظارت کافی برای مقابله با استفاده از سموم و کود غیرمجاز و همچنین میزان بالای باقی‌مانده آن در تولیدات کشاورزی صورت گیرد.

سلامت غذایی جدی گرفته شود

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به خبرنگار مهر گفت: استفاده از سموم در تولیدات کشاورزی یکی از مسائل مهمی است که به عنوان یکی از دستورکارهای وزارت بهداشت محسوب می‌شود.

غلامرضا حیدری با اشاره به اینکه همه ما در مقابل آیندگان و فرزاندانمان مسئول هستیم و باید احساس مسئولیت داشته باشیم، اضافه کرد: وجود بیماری‌های غیرواگیر در کشور که یکی از آنها بیماری سرطان است به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی محسوب می‌شوند.

وی از تلاش برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر خبر داد و بیان کرد: کاهش بیماری‌های غیرواگیر نیازمند توجه به سلامت غذایی است که وزارت بهداشت توجه زیادی به این مسئله دارد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !