پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مسابقات فوتوالی استان بوشهر برگزار شد

مسابقات ورزشی فوتوالی یادواره خبرنگار ورزشی نویس مرحوم عبدالعزیز افتخاری در گناوه برگزار شد.

آخرین اخبار
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 مسابقات ورزشی استانی فوتوالی یادواره خبرنگار ورزشی نویس مرحوم عبدالعزیز افتخاری در گناوه برگزار شد.

در این مسابقات ۱۰ تیم از سراسر استان بوشهر  در  ۲ گروه حضور داشتند که در گروه ۱ تیم های پارس جنوبی الف، پاس و موج گناوه، ایرانجوان بوشهر و ماهان برازجان و در گروه ۲ پارس جنوبی ب، شاهین بوشهر، استقلال و آزادی گناوه و انجمن فوتوالی برازجان  به رقابت پرداختند.

 در پایان این رقابت‌ها در روز جمعه تیم‌ پارس جنوبی الف  با غلبه بر پارس جنوبی ب در فینال مسابقات به مقام قهرمانی رسید و تیم های  پارس جنوبی ب و پاس گناوه به مقام دوم و سوم رسیدند.

رشته ورزشی فوتوالی مانند والیبال ساحلی است اما بازیکنان با با پا و با توپ شبیه فوتبال بازی می‌کنند و روش بازی آن نیز ترکیبی از حرکات فوتبال و والیبال است.

در مسابقات فوتوالی تیم ها دو و سه نفره به بازی می پردازند  و هر تیم حداکثر می‌تواند سه ضربه به توپ بزند و در صورت اصابت توپ با زمین، امتیاز به تیم مقابل داده می‌شود.

سرویس‌ها هم باید از پشت خط عرضی زمین زده شود و سرویس زننده در فوتوالی می‌تواند ماسه‌ها را یک جا پشت خط جمع کند و توپ را با ضربه پا از روی تور رد کند وامتیاز گرفتن در این رشته  نیز زمانی محسوب می شود که توپ در زمین حریف به زمین اصابت کند یا حریف مرتکب خطا شود و نتواند توپ را برگشت دهد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !