شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس جمهوری: دولت از انتقاد استقبال می کند

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت یازدهم و دوازدهم در مقایسه با اسلاف خود هدف بیشترین و شدیدترین انتقادها بوده است، گفت با این همه، انتقاداتی را که به عملکردش می شود قبول دارد و از آن استقبال می کند.

آخرین اخبار
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در آئین افتتاحیه طرح های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان اظهارداشت: همه کسانی که از دولت انتقاد دارند، باید انتظار داشته باشند که از آنها نیز به همین شکل انتقاد انجام گیرد و این را نیز بپذیرند که وقتی انتقاد شروع می شود کسی نمی تواند از آن مصون بماند.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید سفیر خانم، سفیر اهل سنت و فرماندار اهل سنت به کار گرفته شدند که البته برای این انتخاب ها منتی روی مردم نداریم چراکه وظیفه ما بوده است.
رئیس جمهوری بیان کرد: نمی شود که فقط مردم را موقع انتخابات دعوت کنیم و بگوییم وظیفه شرعی است، اما پس از انتخابات بگوییم التماس دعا و آنها را فراموش کنیم.
رئیس جمهوری به شرایط کشور اشاره کرد و گفت: اتحاد و همبستگی مردم می تواند ما را به سلامت از این دشواری ها عبور دهد.
دکتر روحانی گفت: در این شرایط سخت دیگر اصلاح طلب و اصولگرا و مستقل و اعتدالگرا معنا ندارد و همه باید با هم متحد باشیم.
رئیس جمهوری همچنین بیان کرد: وقتی دشمن به خانه ما حمله می کند نباید دعوای درون خانه را مطرح کنیم و اختلاف نظرها را علنی نشان دهیم.
وی اظهار داشت: بار سنگین مسئولیت را بر عهده داریم، اما نگران نیستیم و ذره ای از امید من برای بهبود شرایط آینده کشور کاسته نشده است.
دکتر روحانی بیان کرد: اطمینان دارم کشور از این مشکلات عبور خواهد کرد و به ساحل امن خواهد رسید.
رئیس جمهوری ادامه داد: از درد و مشکلات مردم به خوبی آگاهیم و تلاش می کنیم با اختصاص بودجه های مناسب از اقشار ضعیف جامعه حمایت کنیم.
وی اضافه کرد: افزایش ۲۲ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم و ۲۰ درصدی حقوق سال آینده حقوق بگیران، اختصاص ۷ هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای رفع فقر، بخشی از این تلاش ها است.
دکتر روحانی بیان کرد: می خواهیم بیش از اینها به مردم کمک کنیم ،اما توان دولت بیش از این نیست.
رئیس جمهوری گفت: همه کشورهای دنیا روزهای سخت داشته و دارند و اتحاد و وحدت مردم است که می تواند کشور را به پیشرفت برساند.
روحانی اظهار داشت: به عنوان مثال آلمان و ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شدند، اما با کوشش و برنامه ریزی توانستند به موفقیت های فراوان برسند.
رئیس جمهوری افزود: در مذاکرات هسته ای تنها کشور دنیا بودیم که از فصل ۷ سازمان ملل خارج شدیم، اما با بحران مواجه نشدیم .
دکتر روحانی ادامه داد: یکی دیگر از موفقیت های دیپلماسی ایران، پیروزی در دادگاه لاهه علیه آمریکا بود که برای اولین بار در تاریخ ایران رخ داد.
رئیس جمهوری اظهار داشت: در این روزهای سخت فقط انسجام، اتحاد و دست به دست هم دادن مردم و مسئولان است که می تواند ما را در برابر کسانی که چشم طمع به استقلال کشور دوخته اند، پیروز کند.
رئیس جمهوری در ادامه حضور جوانان و بانوان را در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت تدبیر و امید افتخار دارد که شرایط و فرصت مناسبی را برای حضور و فعالیت جوانان، زنان، همه اقوام و مذاهب در عرصه‌های مختلف فراهم آورده است و امروز با تلاش دولت سفیر، فرماندار و معاونین مختلف از اهل سنت مشغول خدمت هستند.
رئیس جمهوری همچنین به استعدادها و ظرفیت های گلستان اشاره کرد و گفت: باید با استفاده از همه مزیت ها این استان را به پیشرفت رساند.
دکتر روحانی اظهار داشت: یکی از مشکلات گلستان کمبود آب است در حالیکه استان همجوار با ساحل و دریا نباید مشکل کم آبی داشته باشد.
وی اضافه کرد: این استان نباید تشنه باشد و برای استفاده آب در بخش های شرب و صنعت و کشاورزی گرفتار کم آبی شود.
روحانی ادامه داد: یکی از راه های رفع این مشکل، استفاده از دستگاه های آب شیرین کن است که بهره مندی از این آب ها می تواند در بخش کشاورزی و طرح های گلخانه ای استان تحول ایجاد کند.
رئیس جمهوری به اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده نیز اشاره کرد و گفت: با سخت گیری زیست محیطی در این بخش مخالف نیستیم اما بر رعایت قواعد مرتبط با حفظ طبیعت اصرار داریم.
وی افزود: اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده مورد موافقت دولت قرار گرفت و بر اساس آن مقرر شد پروژه های گردشگری در چهارچوب مقررات زیست محیطی در این جزیره اجرا شود.
دکتر روحانی ادامه داد: تکمیل و بهره برداری از این طرح ها می تواند به رونق اقتصاد و گردشگری گلستان منجر شود.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت تالاب ها و خلیج ها گفت که جنگل گلستان برای دولت مهم است و به صیانت و نگهداری از این میراث طبیعی تاکید داریم.
روحانی بیان کرد: به زودی ماهواره ایرانی به فضا فرستاده می شود که یکی از مسئولیت های این ماهواره رصد سلامتی جنگل ها و اطلاع از وقوع آتش سوزی در این مناطق است.
رییس جمهوری همچنین گفت: در سفر اول دولت تدبیر و امید به گلستان اجرای برخی طرح ها به مردم وعده داده شد که بسیاری از آنها اجرا و برخی دیگر به دلایل گوناگون هنوز تکمیل نشده است.
دکتر روحانی گفت: در برخی موارد عقب ماندگی هایی وجود دارد که تلاش می کنیم با جذب سرمایه گذار خارجی و اختصاص بودجه های بیشتر آنها را به پایان برسانیم.
وی همچنین به برنامه دولت برای ساخت مسکن مهر و ترمیم بافت های فرسوده اشاره کرد و گفت: اعطای تسهیلات با وام ۶ درصدی یکی از کمک های دولت به خانه اولی ها است.
رییس جمهوری گفت: دولت از توان و ظرفیت توسعه گران مسکن برای ساخت خانه های جدید استفاده خواهد کرد.
دکتر روحانی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی اراده جدی برای ساخت مسکن مهر دارد و قول داده تا پایان دولت ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل یا بسازد.
رییس جمهوری همچنین اظهارداشت که دولت نمی خواهد خانه سازی کند، اما زمین مجانی برای ساخت مسکن مهر در اختیار توسعه گران مسکن و یا ترمیم بافت های فرسوده قرار خواهد داد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !