چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

قول های استاندار بوشهر برای الویت توسعه محلات جنوبی که لاک پشتی حرکت می کند

با گذشت 10 ماه از سال جدید و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم جنوب شهر بوشهر همچنان با مشکلاتی مانند فضای سبز مناسب، فضای ورزشی مناسب، مشکلات آب، نبود مبلمان مناسب و غیره دست و پنجه نرم می کنند و توسعه به صورت لاک پشتی انجام می شود.

خبر وسط
۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ در آواخر سال 96 در نشستی با اصحاب رسانه استاندار بوشهر در مطلبی طرح توسعه در محلات جنوبی شهر بوشهر بخصوص تنگک ها به دلیل اینکه در ورودی مرکز استان قرار دارد مطرح کرد که این موضوع تیتر بسیاری از رسانه های همراه و مخالف دولت شد.

سال 96 با سرعت خود را به 97 رساند تا ماموریت ها و وعده هایی که نماینده عالی دولت به مردم مناطق جنوبی داده است سرعت بگیرد و باری از مشکلات شهروندان در حوزه شهری و اجتماعی رفع شود.

اما انگار استاندار قراموش کرده بود که در پایان سال گذشته چه قولی برای توسعه شهر به مردم داده است و برنامه های سال جدید را طوری دیگر تنظیم کرد که رنگ و بوی سرعت و اتمام پروژه های زمین مانده در آن وجود نداشت.

حال با گذشت 10 ماه از سال جدید و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم جنوب شهر بوشهر همچنان با مشکلاتی مانند فضای سبز مناسب، فضای ورزشی مناسب، مشکلات آب، نبود مبلمان مناسب و غیره دست و پنجه نرم می کنند.

یکی از مهمترین و پر چالش ترین پروژه هایی که در مرکز استان اجرا شد ایجاد تقاطع غیر همسطح در میدان آزادی بوشهر بود که بعداز چندماه که از زمان اعلام شده برای افتتاحیه گذشته بود توسط مسئولین استان بازگشایی تا بعداز تحویل سال و تعطیلات نوروزی روند تکمیلی آن انجام شد.

اما این پروژه همچنان ناتمام است که برخی از فعالین اجتماعی در پیج های اینستاگرامی خود به این موضوع اشاره کرده اند و خواستار رسیدگی مسئولین به موضوع شدند؛ اما به نظر می رسد دستگاه های متولی هیچ برنامه ای برای تکمیلی آن ندارند به گونه ای که همچنان مصالح های ساختمانی بجای ایجاد فضای سبز در حاشیه تقاطع دیده می شود.

دومین پروژه گذر 24 متری تنگک اول به طول 1200 متر و عرض باند رفت و برگشت 30/7 متر و مساحت 17000 متر مربع بااعتباری بالغ بر 326/028/629/6 ریال از محل اعتبارات استانی بود که توسط استاندار بوشهر در هفته دولت افتتاح شد، این درحالی است که این پروژه مشکلاتی مانند روشنایی، بی توجهی ایجاد علائم راهنمایی و رانندگی، در حالی که منطقه مسکونی است اما پیاده رو ندارد و جالب تر اینکه آخر خیابان تکمیل نشده وو به یک کوچه ای با عرض حدود 6 متر منتهی می شود.

گذر 24 متری

حال باید منتظر ماند که ایا دستگاه های متولی مانند شهرداری به نمایندگی از استاندار پروژه هایی که روز زمین مانده اند را تکمیل خواهند کرد یا همچنان در وعده ها خواهد ماند.

البته پروژه هایی توسط شهردار و اعضائ شورا با استفاده از منابع مالی استانی و داخلی کلنگ زنی شد در هفته جاری کلنگ زنی شد و قول هایی به مردم داده شد که بتوانند تا قبل از آغاز سال جدید به بهره برداری برسد که باز هم مردم در انتظار و به مسئولین شهر اعتماد کردند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !