شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عملیات های کربلای چهار و پنج سرنوشت جنگ را تغییر دادند

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دو عملیات کربلای چهار و پنج متصل به هم بودند که بدون هم به موفقیت نمی رسیدند و توانستند سرنوشت جنگ را تغییر دهند.

آخرین اخبار
۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از کتاب های حقیقت درخشان و منشور هدایت که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: دو عملیات کربلای چهار و پنج متصل به هم بودند که بدون هم به موفقیت نمی رسیدند، هدف این عملیات ها از کار انداختن ماشین جنگ عراق بود و توانست سرنوشت جنگ را تغییر دهد و مانند یک تیر خلاص در جنگ بود.

وی افزود: جنگ تنها واقعه ای است که یک ملت با تمام توان به استقبال آن رفت و یک ملت در آن همه ظرفیت خود را بکار می گیرد و برای شناخت یک ملت بسیار مهم است و به عنوان حیاتی ترین واقعه محسوب می شود، دفاع مقدس تابع همین قاعده بود و مردم ما با روح و جسم خود جنگیدند، جنگ در یک شرایط نا عادلانه به ما تحمیل شد.

سلامی گفت: در جنگ هر کشوری که از حمایت سیاسی و تسلیحات و نظامی و قدرت بیشتری برخوردار است به پیروزی نزدیک تر است، قاعده رایج هم همین است، در دفاع مقدس نیز همه شاخص های ظاهری قدرت در اختیار دشمن ما بود اما نتیجه معکوس شد و دفاع مقدس قاعده عمومی و تفکرات جهانی را بر هم زد.

وی افزود: پیروزی ملت ما در دفاع مقدس نشان دهنده حقیقت ایمان است؛ بنابراین برای ملت ایران هویت و شخصیت جدیدی در جهان ایجاد کرد. دفاع مقدس سیمایی جدید از حقیقت ایران گره خورده به اسلام را نشان داد و اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر شناخت معارف دفاع مقدس تاکید دارند بر این اساس است که جنگ یک حقیقت زنده و پیش رونده در تاریخ است ، ایشان دفاع مقدس را جلوه ای از واقعه عظیم کربلا می دانند که زنده است و حقایق را بیان می کند.

طراحی جنگ برای نابودی ملت ایران بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس فرهنگ ساز است و همه باید به آن افتخار و تکیه کنند ، دفاع مقدس فرهنگ و روح ایجاد می کند و شهادت عامل پیروزی های ما بود و نشان می دهد تا زمانی که ما ایمان داریم ، شکست نخواهیم خود.

وی ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب بر انتشار فرهنگ دفاع مقدس تاکید دارند به این دلیل است که ایمان ما با دفاع مقدس تکمیل می شود ، دفاع مقدس مشق ما برای مبارزه با استکبار بود و اگر در دفاع مقدس نمی جنگیدیم نمی توانستیم بعد از جنگ ۳۰ سال با آمریکا بجنگیم، اینکه امروز ملت ما هیچ ترسی از آمریکا ندارد به دلیل آن است که ۸ سال با آمریکا به همراه چندین کشور در دفاع مقدس جنگیده ایم.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: طراحی جنگ برای نابودی ملت ایران بود اما حقیقت برعکس شد و دفاع مقدس سرچشمه حیات ، بالندگی و شکوفایی ملت ایران شد. به همین دلیل رهبر انقلاب بر بازگویی خاطرات دفاع مقدس تاکید دارند.

وی با اشاره به دو عنوان کتابی که امروز رونمایی شد اظهارداشت: این دو کتاب بسیار غنی و ارزشمند هستند و حقیقت درخشان بسیج و سپاه به رهبری امام خمینی ره و مقام معظم رهبری امروز موجب اقتدار و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان شده است.

وی افزود: در زمان مدیریت رهبر معظم انقلاب سپاه از دو نیرو به پنج نیرو گسترش یافت و سپاه قدس شکل گرفت که امروز موجب پیروزی در منطقه و شکست توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی شده است و رئیس جمهور آمریکا می گوید ما از سوریه می رویم، ایران هر کاری می خواهد بکند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام این پیروزی ها محصول تفکر راهبردی و اندیشه های ژرف مقام معظم رهبری است که از قرآن الهام گرفته شده است و ما را در مسیر قدرت سازی بی نظیر در تاریخ اسلام به حرکت در می آورد و ثمرات آن موجب شکل‌گیری ایرانی قدرتمند و پیشرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی از ایمان و روح ایمان در جامعه اسلامی ماست و یکی از مقاطع درخشان تاریخ اسلام و ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: ملت ایران به مدد ایمان، ایثار، گذشت و شجاعت انقلابی منحصر به فرد در یک نبرد ۸ ساله نابرابر حماسه ای در جهان بیافریند و توانستند در این نبرد نابرابر اعتلاف به هم پیوسته پیوسته ای از همه قدرت‌های جهانی را در هم بشکنیم و یک حماسه جاودان در تاریخ آفریدیم.

سردار سلامی گفت: اگر نسل های جدید با ارزش های خلق شده در دفاع مقدس آشنا شوند و اهمیت و تاثیر ایمان و اعتقاد دینی به همراه عرق ملی در پیروزی بر قدرت های بزرگ را درک کنند که این موضوع در یک میدان آزمایش عملی به اثبات رسیده است آن وقت در مقابل تهاجم قدرت های امروزی و آینده مطمئناً بهتر عمل خواهند کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: دفاع مقدس تکیه‌گاه ایستادگی پایداری و ثبات کشور ما برای آینده است و منبعی نا تمام شدنی برای قدرت ماست ما از دفاع مقدس درس می‌گیریم که اگر بایستیم در هر جنگی هرچند نابرابر و طولانی سرانجام با امید پیروز می‌شود.

وی درپایان تاکید کرد: دفاع مقدس معیارها و استانداردهای بسیار جالبی را برای ملت ایران به ارمغان آورد و تراز ایستادگی و مقاومت ملت ایران را در حد بر غلبه بر اهداف و استراتژی قدرت های بزرگ پدید آورد ، ما از ظرفیت‌ها دفاع مقدس طعم امنیت ملی و بازدارندگی را می چشیم.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !