یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

همایش معتمدان و ریش‌سفیدان آبدان برگزار شد

به منظور گسترش فرهنگ صلح و سازش، همایش معتمدان و ریش سفیدان آبدان برگزار شد.

آخرین اخبار
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 عیسی نوشاد رئیس دادگستری شهرستان دیر عصر پنجشنبه در این همایش اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش استفاده از ظرفیت بالای ریش سفیدان و معتمدان در مناطق مختلف شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد: ریش سفیدان، معتمدین و متنفذین قومی و مذهبی نقش موثری در حرکت مردم به سوی کاهش آسیب‌های اجتماعی و درگیری‌های قومی و مباحث امنیتی دارند.

رئیس دادگستری شهرستان دیر بیان کرد: قرار گرفتن در مسیر صلح و سازش و ارتقای فرهنگ داوری در جامعه توسط معتمدین و ریش سفیدان در جلوگیری از کج روی‌ها و ناملایمات می‌توانند نقشی تاثیر گذار داشته باشند.

وی افزود: امروز در دستگاه قضایی شهرستان دیر این فضا ایجاد شده است که شهروندان عزیز بدون هیچ دغدغه و نگرانی و بدون هیچ وقت قبلی در اتاق همکاران و قضات شهرستان حاضر می شوند و مشکلات خود را مطرح می‌کنند.

نوشاد ادامه داد: دستگاه قضایی شهرستان این آمادگی را نیز دارد که برای از بین بردن اختلافات خانوادگی به محله و خانه های مردم بیاید و مشکلات را با حضور معتمدین حل و فصل کند و امیدواریم این نشست ها هر سه ماه در بخش‌ها برگزار شود تا شاهد ارتباط و تعامل هرچه بهتر با مردم باشیم.

استفاده از ظرفیت معتمدین

بخشدار آبدان نیز بر لزوم استفاده از ظرفیت معتمدین و ریش‌سفیدان تاکید کرد و اظهار داشت: باید فرهنگ پیشگیری از جرم با مشارکت مردم ترویج شود.

ابوالحسن گنخکی با اشاره به حجم مراجعات زیاد مردم به مراجع قضایی گفت: استفاده از ظرفیت معتمدین محلی می‌تواند به حل اختلافات خانوادگی و ایجاد فضای همدلی و اتحاد در جامعه کمک کند.

وی افزود: از مهمترین مواردی که می تواند جنبه پیشگیری از جرم و اختلافات داشته باشد، خواندن نماز است.

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده امام جمعه موقت آبدان نیز گفت: انسان موجودی است که در مسیر کمال است و تا سر حدی که به کمال برسد در مسیر رشد است وبرای رسیدن به کمال هرچه نیاز باشد، سعی می کند در تسخیر خودش داشته باشد و انسان‌ها چون می خواهند در مسیر کمال چه بعد مادی و معنوی حرکت کنند و چون مختلف هستند، این اختلاف نظر ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه انسان ها همگی صورت انسانی دارند ولی سیرت و باطن مایه اختلاف است که بروز آن در رفتار و گفتار انسان شاهد هستیم افزود: خداوند در مسیر این اختلافات مایه هدایت نیز با آوردن انبیا و کتاب فرستاد تا انسان‌ها به صلح و صفای برسند و به کمال آرامش برسند.

امام جمعه موقت آبدان اضافه کرد: از مهمترین مواردی که می تواند جنبه پیشگیری از جرم و اختلافات داشته باشد ،خواندن نماز می باشد وتوجه به این امربسیار حیاتی دررسیدن به کمال واقعی انسان دارد.

در ادامه این همایش تعدادی از معتمدان و ریش سفیدان بخش آبدان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !