شبکه تلویزیونی الاتجاه گزارش داد، سفر مخفیانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عراق سوالات زیادی را درباره علت این مخفی کاری بوجود آورد. داستان از آنجا نشأت می گیرد که گردانهای حزب الله عراق با انتشار تصاویری که پهپاد آمریکایی در سال ۲۰۰۸ از سفر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به عراق تهیه کرده بود اعلام کرد پهپاد آمریکایی را هک کرده و تصاویر را به صورت مستقیم دریافت می کرده است. بنابر این مشاوران ترامپ به او توصیه کردند که مخفیانه و شبانه به عراق سفر کند.

باراک اوباما در سفر خود به بغداد در سال ۲۰۰۸، از منطقه سبز بغداد خارج شد و به طرف منزل جلال طالبانی رئیس جمهور وقت عراق در الکراده بغداد رفت.

هواپیمای جاسوسی آمریکا وظیفه تامین امنیت اوباما را برعهده داشت و همانطور که مشاهده می کنید حرکت او را زیر نظر داشت و به تصویر می کشید. اما این هواپیما پیش از آنکه در خدمت فرماندهان نظامی و اطلاعاتی آمریکا باشد در خدمت نیروهای مقاومت اسلامی بود و اوباما هدفی قابل دسترس برای سلاح مقاومت بود چرا که اوباما به اندازه کافی در منزل رئیس جمهور عراق حضور داشت تا نیروهای مقاومت بتوانند او را هدف قرار دهند اما حمله به عراقیها (عراقی های حاضر در دیدار)، از برنامه های مقاومت اسلامی گردان های حزب الله عراق نبود.