شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدرسه مهارت کسب کار در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر راه‌اندازی مدرسه مهارتی کسب کار را ظرفیتی مهم برای توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه دانست و گفت: مدرسه کسب و کار در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی ویژه دانشجویان راه‌اندازی می‌شود.

آخرین اخبار
۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 عبدالمجید مصلح در نشست  مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای با رئیس و اعضاء هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر با تأکید بر توسعه و ایجاد فرهنگ مهارت آموزی در بین دانشجویان اظهار داشت: لازمه اجرای با کیفیت آموزش‌های مهارتی نیازسنجی دوره‌های آموزشی برای دانشجویان از طریق انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی و اجباری کردن شرکت در دوره‌های مهارتی است.

وی با تاکید بر توجه به مهارت‌آموزی در عرصه دانشجویی بیان کرد: مهارت آموزی دانشجویان در کنار دروس نظری مورد توجه قرار دارد که در این زمینه تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر راه اندازی مدرسه مهارتی کسب کار را ظرفیتی مهم برای توسعه مهارت‌های فنی و حرفه ای در دانشگاه دانست و گفت: توانمند سازی دانشجویان و افزایش توان مهارتی آنان در کنار فراگیری دروس تئوری در اولویت است.

وی بیان کرد: مدرسه کسب و کار در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی  ویژه دانشجویان با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

مصلح افزود: توانمند سازی دانشجویان و افزایش توان مهارتی آنان در کنار فراگیری دروس تئوری بدون شک بستر اشتغال‌زایی پایدار را در جامعه فراهم می‌کند.  

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر استان بوشهر بر تامین بر نقش مهم مهارت آموزی افزود:سیاست جدید آموزش فنی و حرفه‌ای، توانمندسازی مهارتی دانشجویان و آماده‌سازی آن‌ها برای ورود به بازار کار با راه اندازی مدرسه کسب و کار در دانشگاه‌ها است.

عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه مهارت‌های دانشجویان با شرکت در دوره‌های فنی و حرفه ای ارتقا می‌یابد،اظهار داشت: از این پس دانشجویان با شرکت در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای توان علمی و مهارتی خود را به منظور ورود به بازار کار ارتقا می‌بخشند.

ی افزود: به منظور آماده سازی و تسهیل در ورود جوانان به بازار کار و تصدی مشاغل و کارآفرینی، ضروری دارد که دانشجویان از بدو ورود به دانشگاه بر اساس رشته‌های تحصیلی، دوره‌های مهارتی را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا کارگاه‌های جوار دانشگاهی فراگیرند.

دراهکی با اشاره به آمار بالای بیکاری در بین دانش آموختگان دانشگاهی و نداشتن مهارت‌های کافی اظهار کرد: برون رفت از وضعیت موجود در جامعه و اشتغال طیف وسیع بیکاران دانش آموخته نیازمند تعامل بخش‌های آموزشی و دستگاه‌های اجرایی و صنعت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا دوره‌های آموزش مهارتی را متناسب با نیاز و رشته‌های تحصیلی دانشگاه برای دانشجویان از طریق مدرسه کسب و کار در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی برگزار کند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !